Ąžuolyno parko pakraštyje esantys A. ir P. Galaunių namai-muziejus kultūrinę patirtį siūlo įprasminti edukacinėmis veiklomis, kuriose galima praktiniais būdais praplėsti kultūrinį akiratį ir išbandyti menines technikas: tapybą, piešimą, batiką, linoraižinius, akvarelę, koliažą.
Atgaivintos „Meno laboratorijos“ ir kultūros pasui skirtas veiklas vedanti ilgametė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus edukatorė Nijolė Jurkuvienė kviečia pasinerti į meninę veiklą, ugdančią individualumą, kūrybiškumą, meno istorijos žinias. Edukacijose įvairaus amžiaus ir įgūdžių žmonėms padedama ieškoti savojo išraiškos kelio.
„Meno laboratorija“, savo veiklą M. K. Čiurlionio dailės muziejuje pradėjusi dar 1998 m., nuo praėjusių metų vasaros visus, besidominčius praktiniais meno užsiėmimais, pakvietė į A. ir P. Galaunių namus-muziejų. „Meno laboratorijos“ veiklų metu lankytojai turi galimybę įgauti meno technikos pagrindus. Užsiėmimuose, tokiuose kaip „Natiurmortas“ ar „Peizažas“, mokoma pagrindinių tapybos bei šių žanrų ypatybių. Aiškinami perspektyvos, formos, spalvų derinimo principai. „Architekto dirbtuvėse“ gilinamasi į pastato interjero ir eksterjero kūrimą, apžiūrima muziejuje veikianti paroda „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“, susipažįstama su Galaunių namo istorija, jo architektu Arnu Funku ir lietuviškuoju modernizmu.
Edukatorė N. Jurkuvienė tekstilės dekoravimo technikos moko užsiėmime „Batika – piešimas ant audinio“. „Meno laboratorijos“ dalyvių darbai eksponuojami parodose muziejaus erdvėse, bibliotekose, mokyklose, vaikų darželiuose, senelių namuose, dalyvaujama respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.
Menininkė siekia lankytojus sudominti ir lietuviška tautine simbolika. Vadovaudamasi paties M. K. Čiurlionio žodžiais, kad lietuvių liaudies dailė turi būti mūsų dailės pamatas, formuojantis savotišką lietuvių stilių mene, N. Jurkuvienė edukacijų dalyvius supažindina su lietuvių papročiais, liaudies menu. Edukacijoje „Baltų ženklai ir simboliai“ aiškinama vieno iš seniausių tradicinių simbolių – gyvybės medžio – reikšmė ir apimama lietuvių priešistorė.
Sąsaja su lietuviškąja pagoniškąja simbolika užkoduota ir „Jausmų mandalos“ kūrime. Užsiėmime susipažįstama su archajiška simbolių kalba ir leidžiamasi į meditacinę mandalos kūrimo patirtį. Edukacijose ugdomos vertybės, kurios skatina pilietinę savimonę, domėjimąsi savo krašto papročiais bei kultūra.
Šiuolaikinėje visuomenėje lengva užsisklęsti savyje ir pasijusti įkalintam savikritiškumo pinklėse, tačiau „Meno laboratorijoje“ kiekvieno meninis individualumas yra išlaisvinamas ir atveriamos asmenybės kūrybinės galios bei smalsumas. Edukacijoje „Sukurk savo knygai ekslibrisą“ kiekvienas, kurdamas savąjį ekslibrisą, gilinasi į savo tapatybę, ją perteikia grafiškai, semiasi žinių apie ekslibrisą kaip grafikos žanrą ir apie jo populiarumą tarpukario Lietuvoje.
„Meno laboratorijos“ dalyviai turi unikalią progą meninio įkvėpimo ir žinių semtis iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus fondų. Jie turi galimybę susipažinti su senuoju ir šiuolaikiniu menu, jo puoselėjamomis vertybėmis. N. Jurkuvienės edukacijas mielai lanko įvairaus amžiaus žmonės: patys mažiausi, 1–5 klasių mokinukai, klausosi „Pauliaus Galaunės skaitymų mažiesiems“, savaitgaliais „Meno laboratorijos“ užsiėmimus ypač pamėgo šeimos, senjorai. Visiems ir kiekvienam užsiėmimuose skiriamas individualus ir nuoširdus dėmesys.
A. ir P. Galaunių namai-muziejus pasiruošę kiekvienam suteikti poilsį nuo kasdienio šurmulio ir pasiūlyti atrasti save per meną, lietuvišką kultūrą ir bendravimą, kviečia atgaivinti savyje smalsumą, kūrybiškumą bei patriotiškumą.