Žurnalų archyvas

„Molto Italiano“: renginys, tapęs įkvėpimu (fotogalerija)

27 gegužės, 2024, Organizatorių inf. ir nuotr. | Naujienos

Gegužės 23 d. rekonstrukcijai užvertoje postmodernistinėje M. Žilinsko dailės galerijoje įvyko architektūros ir dizaino renginys „Molto Italiano“.

Edukacinė paskaita apie itališką dizainą

Renginys prasidėjo vieno iš „Design Library Network“ įkūrėjų, kultūros eksperto, produktų ir strategijų dizainerio Lorenzo Piazzi paskaita apie itališko dizaino evoliuciją ir jos sąsajas su Lietuvos vizualiosios kultūros istorija. Pranešėjas kalbėjo apie unikalius bibliotekos leidinius ir italų dizaino vardus, palikusius ryškų pėdsaką pasaulyje.

Akmuo interjere

Po įkvepiančio pokalbio lankytojai buvo kviečiami apžiūrėti dizaino objektų instaliacijas, sukurtas kompanijųpi „Golden Flea“, „Pirmas planas“, „Akmi“ ir „Aliūtė Funky Flower“. Kiekviena instaliacija kvietė susimąstyti apie natūralumą ir tikrumą interjere, akcentuojant natūralaus akmens grožį ir jo naudojimo galimybes įvairiuose dizaino stiliuose. Renginio organizatorė, „Pirmas planas“ architektė Mėta Mozūraitienė, dalijosi patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausią akmenį savo namų interjerui, pabrėždama natūralumo ir organiškų formų svarbą šiuolaikinėje architektūroje. Anot jos, Šiuolaikinė architektūra dažniausiai pasižymi aiškiomis geometrinėmis formomis, steriliais metalo ir stiklo paviršiais. Architektai ir interjero dizaineriai siekia įnešti jaukumo, natūralumo, organiškų formų ir raštų, kurių industrija dirbtinai negali sukurti. Todėl šiuo metu interjeruose dominuoja natūralaus akmens elementai ir kitos gyvos, organiškos, gamtos sukurtos medžiagos. 

Itališkas vintažas ir sendaikčių kolekcija

Specialiai šiam renginiui „Golden Flea“ įkūrėja Eglė Mastauskienė surinko išskirtinio itališko vintažo ir sendaikčių kolekciją, kuri apima tokius daiktus, kurie geriausiai atspindi ‘Made in Italy’ fenomeną – stilių, kokybę ir originalų dizainą. Kolekcijoje buvo eksponuojami tokie daiktai kaip nerūdijančio plieno espresso puodeliai, ryškiaspalviai Memphis Milano judėjimo įkvėpti objektai ir šimtametę meistrystę liudijantys murano stiklo dirbiniai. Ši kolekcija pritraukė ne tik dizaino entuziastus, bet ir visus, kurie jaučia nostalgiją seniesiems laikams ir siekia savo namuose turėti dalelę istorijos.

Renginio pabaigoje viena iš organizatorių, edukacinio projekto „Suprasti madą“ globėja Evelina Petkevičienė, džiaugėsi renginio svečių susidomėjimu ir akcentavo jo svarbą plečiant pažinimo ribas bei jungiant dizaino ir meno sritis. „Šis renginys tapo įkvėpimu tiek dizaino profesionalams, tiek mėgėjams, ir padėjo sukurti unikalią erdvę, kurioje susilieja intelektualioji informacija ir kūrybinės idėjos“, – teigiama pranešime spaudai.