Žurnalų archyvas

„Ministry of Echology“ naują albumą pristatys ir Kaune

21 lapkričio, 2022, „Ministry of Echology“ inf. | Naujienos

Muzikos grupė „Ministry of Echology“ pristato savo ketvirtąjį albumą „Horizon“ ir kviečia į jo pristatymo koncertus lapkričio 25-ąją Vilniuje, gruodžio 2-ąją Kaune ir gruodžio 3-ąją Klaipėdoje.

Visas albumas

Prieš keletą savaičių pasidalinę stilistiškai kiek toliau nuo jiems įprastų reggae ir dub žanrų nutolusia daina „Čiobreliai“,  „aidų ministrai“ naujajame albume tęsia nardymą tarp įvairesnių garsų.

Naujajame albume „Horizon“ sugulė dešimt originalių, anksčiau dar neišleistų grupės kūrinių, dalis kurių jau yra skambėję „Ministry of Echology“ koncertuose, tačiau įrašinėjant ir jie keitėsi, kol nukeliavo savo kelią iki dabartinio fiksuoto pavidalo. „Labai džiaugiamės ir dar dviem lietuviškomis dainomis įrašytomis kartu su mūsų mylimais draugais Roku Kašėta ir Vytautu Kazimieru Juozėnu,“ –  teigia grupės nariai.

„Kai kurių dainų tekstai yra dainuojami jau daugiau nei septyneriuss metus, tačiau tik dabar rado sau tinkamus ritmus, o kai kas albuman supuolė bedarant įrašus ir kuriant vietoje. Visos dainos turi savo istorijas, savo nuverstus kalnus ir pokalbius,“ – sako kolektyvo atstovas Paulius Burakas.

Vytauto Škico Juozėno nuotr.

Pirmajame naujojo „Ministry of Echology“ albumo kūrinyje „That Man“ viena iš grupės vokalisčių, Elena Neniškytė, pasakoja savo tikrą nutikimą, kaip dirbdama laukuose stipriai susižeidė akį, teko važiuoti ieškoti pagalbos į ligoninę. Daina tapusiame jos pasakojime galima išgirsti soul bei gospel žanrų įtakas, o kūriniui įsibėgėjus pradeda pulsuoti energingas dancehall ritmas.

„Ministry of Echology“ neslepia, kad save laiko šokių muzikos grupe ir džiaugiasi, kad dažniausiai savo koncertuose sėkmingai pavyksta išjudinti publiką. Vienas iš tokių koncertuose jau patikrintų hitų –  antroji albumo daina „Dialogas“. „Tai yra miesto naivuolio daina. Daina apie neišsenkančią kantrybę laukti ir tikėti, daina apie nežūstančią viltį,“ – sako kūrinio teksto bendraautorė, viena iš grupės vokalisčių Dominyka Kriščiūnaitė.

Titulinis albumo kūrinys „Horizon“ pareikalavo ilgiausių paieškų ir didžiausių pastangų. „Čia gi repo gabalas!,“ –  teigia po ilgų valandų studijoje vieną rytą tai supratę grupės nariai. „Neįtikėtina, kokį kelią daina gali nukeliauti, kol ji ateina iki klausytojo ausies,“ – sako išsamesnes kelių kūrinių atsiradimo istorijas grupės feisbuko profilyje papasakojęs Paulius.

„Seniausia ir, ko gero, liūdniausia albumo daina – „Lady in the Kitchen“. Dainai jau kokie septyneri metai, tad ją mėginta išleisti ir anksčiau, tačiau nei į antrą nei į trečią albumą ji nepateko – niekaip neradome jai muzikos. Džiaugiamės, kad ši liūdna daina pagaliau rado savo kelią,“ – toliau pasakoja Paulius. „Tai daina apie glėbius pažadų ir apie jų neatitinkančią realybę“ – dalinasi dainos teksto autorė Dominyka.

šis albumas ataidi geriausiomis meilės muzikai tradicijomis iš Jamaikos.

Grupėje „Ministry of Echology“ šiuo metu kuria ir groja šeši muzikantai: Paulius Burakas (klavišai ir garso efektai), Rokas Jasiūnas (bosinė gitara), Martynas Gailius (būgnai), Nerijus Laukaitis (trombonas, melodika, pritariantysis vokalas), Dominyka Kriščiūnaitė (vokalas, fleita) ir Elena Neniškytė (vokalas, trimitas). Grupės diskografijoje iki šiol buvo trys albumai („Notes & Quotes“ [2014], „Wanderer“ [2016] ir „Mixed Feelings“ [2019]), o naujasis „Horizon“ išleidžiamas jau šiandien.

Prie albumo „Horizon“ gimimo taip pat prisidėjo ir įrašus bei jų suvedimo darbus atlikęs garso režisierius Tomas Verbaitis, taip pat  garso korekcijas atlikęs Pranas Gudaitis bei albumo viršelį ir atributiką piešęs grafikos dizaineris Pijus Burakas. Albumo įrašymą ir gamybą dalinai finansavo asociacijos LATGA ir AGATA, o kūrybą – Lietuvos kultūros taryba. Albumo muziką išleidžia ilgametė alternatyvios muzikos palaikytoja „Muzikos zona“ su Dovydu Bluvšteinu priešakyje, o internete ją platina britų leidybos kompanija „The state51 Conspiracy“. Kompaktinį diską pirmiesiems įsigyti bus galima albumo pristatymo koncertuose, o vinilo plokštelę planuojama pagaminti kiek vėliau.

„Gal kažkas šiame albume išgirs ne tik reggae ir dub, tačiau mums rodos, kad šis albumas ataidi geriausiomis meilės muzikai tradicijomis iš Jamaikos. Nesvarbu, ar tai reggae, funk, ar acid“ – sako grupės narys Paulius.

Gruodžio 2 d. albumas bus pristatytas Kaune, senosios Žaliakalnio sinagogos patalpose įsikūrusioje kultūrinėje erdvėje „Sinagoga studio“. „Nekantraujam, ruošiamės, laukiam, kviečiam švęsti ir šokti kartu,“ – kviečia grupė.

Daugiau informacijos