Žurnalų archyvas

Metų pabaiga Kaune – svetinga cirkui (kviečia į repeticiją ir peržiūrą)

21 gruodžio, 2021, „Cirko Sapiens“ inf. | Naujienos

Metų pabaiga šiuolaikinio cirko centre, įsikūrusiame Aleksote, kvepia pagreičiu. Kaip niekada iki šiol, „Cirko Sapiens“ erdvėse vienas kitą keičia Pabaltijo ir Europos cirko menininkai. 

V. Paplausko nuotr.

Lapkričio 22-27 dienomis čia vyko „GrassRoot- Baltic circus artist’s network“ dramaturgijos dirbtuvės, kurių priešakyje – šiuolaikinio cirko režisierius, klounas ir aktorius Pau Portabella. Didžiausias dėmesys jų metu buvo skirtas kūrybinių priemonių plėtojimui, jog menininkai vėliau galėtų tobulėti individualiai arba kurdami kartu. To pastūmėti į Kauną jau grįžo Lizeth Wolk (Estija) ir Aleksey Smolov (Latvija). Cirko menininkai šiuo metu  pradeda vystyti būsimą spektaklį Kaune.  

Dramaturgijos dirbtuvės. V. Paplausko nuotr.

Ši „Cirko Sapiens“ rezidencija finišuos prieš pat šventes, o gruodžio 22 d. 16 val. norintys susipažinti su kūriniu pradiniame jo etape, laukiami atviroje repeticijoje. Tai pirmas oro akrobatės  L. Wolk ir su Cyr‘o ratu dirbančio A. Smolov bendras darbas. Jam pretekstą suteikė netik cirko bendruomenės stiprėjimas, bet ir tapačios kūrėjų patirtys. Dramaturginiu lygmeniu kūrėjai analizuoja  tėvų įtaką ir skirtingas miskomunikacijos formas. Šiuo metu cirko menininkai kaip tik ieško bendros kūno kalbos, kuri atskleidžia psichologinius temos niuansus.

Dar vienos „Cirko Sapiens“ rezidentės, čia praleidusios gruodį – cirko menininkė Myrto Petrochilou ir šviesų dailininkė Stevi Koutsothanasi iš Graikijos. Tai buvo pirmoji jų viešnagė Lietuvoje.  Myrto Petrochilou buvo atrinkta į kylantiems šiuolaikinio cirko kūrėjams skirto tarptautinio projekto „CircusNext“  2020-2021 m. trumpąjį sąrašą, todėl kartu su Lietuvos šokio informacijos centru jos buvo pakviestos tęsti kūrybinį procesą Kaune. Kita Myrto Petrochilou ir kūrinio [9] stotelė – Berlyno cirko festivalis. 

M. Petrochilou / „Cirko Sapiens“ archyvo nuotr.

Myrto Petrochilou ir Stevi Koutsothanasi rezidencijos metu daugiausia dėmesio skyrė prisitaikymui, galimiems kūrinio adaptacijos variantams. Ypač svarbus čia  ir šviesų dailės elementas, kuris šiuolaikinio cirko kūriniui suteikia erdvės patirtį. Projekto [9] tikslas – sukurti erdvę transformacijai, paisant esamų sąlygų ir formų. Cirko kūrėjos ir teatro šviesų dailininkės duetas siūlo daugiadisciplininį požiūrį ir telkia dėmesį į tai, kaip erdvė, objektas, garsas ir judėjimas bendradarbiauja, jungiasi ir koks tokio bendradarbiavimo rezultatas. 

2021-uosius uždarys man of the house Džiugas Kunsmanas, kuris cirko centre pristatys monospektaklį „Mood“. Kūrinys pristatomas kaip pasyvios būsenos akrobatinė išraiška. Kūrybiniame procese akrobatas Dž. Kunsmanas fokusavosi į kritimą, jo keliamus vaizdinius, bei „depresyvų kūną“, jo atpažįstamumą fizine bei psichologine prasme. 

Kūrėjas neslepia, jog dar tobulina „Mood“, turi idėjų, kurios praturtintų šiuolaikinio cirko spektaklį. Mono pastatymas buvo sudėtingesnis nei tikėtasi dėl ilgų valandų dirbant vienam. Visgi, paskutinis metų susitikimas ir „Mood“ peržiūra „Cirko Sapiens“ gruodžio 29 d. 19 val. Renginys nemokamas tačiau būtina registracija. 

Daugiau informacijos apie atviras peržiūras ieškokite teatronas.lt arba „Cirko Sapiens“ socialinių tinklų paskyrose. 

Cirko centro projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.