Žurnalų archyvas

Mašrutas liepos 26–29 dienoms

25 liepos, 2021, Maršrutai

PIRMADIENIS, 07 26

Tarptautinė paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“, 11:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Kas nutinka, kai mes vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o kokios nematome? Kaip nustatome, ar nuotrauka arba žinutė yra tikra, o gal melaginga?

Paroda suteikia galimybę panagrinėti, kaip socialiniai tinklai ir internetas pakeitė mūsų įpročius skaityti informaciją ir kaip į ją reaguojame. Parodoje sužinosite apie naujų rūšių nuomonės formuotojus, jų naudojamą naują ir seną taktiką, apie tai, kokį vaidmenį mes, informacijos naudotojai ir vartotojai, vaidiname ją skleidžiant ir kaip sklisdama informacija kinta.

Parodai atvykti į Lietuvą padėjo Lietuvos bibliotekininkų draugija, IFLA, Europos Komisija ir parodos rengėja tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Tactical Tech“.

Agnetos Rimdeikaitės paroda, 15:00 – 00:00
Baras „Godo“, Laisvės al.
89

Agneta Rimdeikaitė Kaune daug kam žinoma kaip tatuiruočių meistrė („Tattoo Chamber“ komandos narė), siurrealius vaizdinius ir rytietiškus mitus kruopščiai patalpinanti po kiekvieno norinčiojo oda. Tačiau Agneta savo kūrybinio potencialo nelinkusi apriboti tik viena išraiška, ir už tatuiruotojos fasado paslaptingai užsiima tapyba. Ten ji dar drąsiau eksperimentuoja bei tyrinėja siurrealias sapnų ir misticizmo sritis. Tapybos stilius dažnai atsiskleidžia per tamsias ir gūdžias tematikas, tačiau per ryškias, kartais ir kičą liečiančias išraiškas.

Agnetos tapybos darbų virtualioje erdvėje paprastai nesugaudysite, tad paroda, vyksianti iki rugpjūčio 8 d., yra išskirtinis šansas susipažinti su menininkės kūryba.

„Godo“ nuotr.

ANTRADIENIS, 07 27


Diskusija „Kaip susikurti bendruomenių kūrybiškumą skatinančius metodus?“, 18:00
Online

„Šioje diskusijoje kalbėsime apie įvairių metodų naudojimo ir taikymo svarbą darbe / bendroje kūryboje su bendruomenėmis“, – rašoma kvietime. Įvairių metodų taikymas bendruomeniniuose susitikimuose ar kūrybinėse veiklose padeda efektyviau siekti savo tikslų, aktyviau įtraukti dalyvius bei pasiekti didesnio poveikio. Tačiau, reikia suprasti, kad nėra šabloninių kūrybinių metodų, kurie vienodai suveiktų skirtinguose kontekstuose, todėl diskusijos metu paliesime praktinius pavyzdžius, kurie klausytojams leis geriau įsivaizduoti kaip yra konstruojami ir perkonstruojami konkretūs metodai bei kaip jie kinta keičiantis kūrybinio projekto tikslui ar uždaviniams, susitikimų pobūdžiui ar net auditorijai.

Ciklas yra skirtas tiems, kad domisi bendruomeninėmis meninėmis ir kultūrinėmis praktikomis, yra šių veiklų praktikai ar entuziastai.

Sutartinių giedojimo mokymai, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik noro ir trupučio susikaupimo. Kviečiami ir nei karto nebandę, ir jau pramokę – jaukiame rate susipažinsite su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsite savo balsus ir pajusite sutartinių galią „čia ir dabar“.

Užsiėmimus veda grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė.
Sutartinių giedojimo mokymai – projekto „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis.

Bibliotekos archyvo nuotr.

„Lauko kinas“: „Milžiniška (Enorme), 22:15
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Pasaulinio garso pianistės virtuozės Klaros dienotvarkė – tai įtemptas kelionių ir koncertų maratonas. Viskas griežtai suplanuota jos vyro, agento, asmeninio asistento ir tobulėjimo trenerio Frederiko. Jų santykiai tobulai harmoningi, nes abu nenori turėti vaikų… Kol tėviški instinktai ima kankinti keturiasdešimtmetį vyrą. Tėvystė tampa svarbiausiu Frederiko tikslu, pateisinančiu drastiškas priemones: jis ne tik slapta suplanuoja Klaros nėštumą, bet ir imasi nėščiosios vaidmens.

Jean Vigo apdovanojimą už geriausią metų filmą gavusi komedija (rež. Sophie Letourneur) drąsiai jungia skirtingų žanrų elementus, nuo burleskos iki dokumentikos. Tai nenuspėjamo humoro dozė ir originali refleksija apie lyčių vaidmenis bei stereotipus visuomenėje.

TREČIADIENIS, 07 28

Paroda „Sumner Welles deklaracijai 80“, 10:00 – 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

2021 metų vasarą minint JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį, kelionę po Lietuvą pradeda Sumner Welles deklaracijos 80-ečiui skirta istorinė archyvinių dokumentų ir nuotraukų paroda. Dokumentas, bylojantis apie JAV pastangas paremti Lietuvos siekį atkurti laisvę ir valstybingumą, buvo 1940 metų liepos 23 dieną laikinai ėjusio JAV valstybės sekretoriaus pareigas Benjamino Sumnerio Welleso paskelbta deklaracija. Pavadinta ją inicijavusio politiko vardu, deklaracija skelbia, kad JAV Šaltojo karo metu oficialiai nepripažino Sovietų Sąjungos įvykdytos Baltijos šalių aneksijos.

Raimos Zander knygos „Bohema neis į dangų“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Knygos „Bohema neis į dangų“ istorijos gali pasirodyti labai tirštos, kupinos nelengvų patirčių, įvairiopų emocijų, ir tuo pačiu įtraukiančios, atveriančios žmogaus gyvenimo ribas ir užribius. Žinoma, autorė vienur gali teigti, kad šie pasakojimai su realybe nieko bendra neturi (ir viskas, kas juose telpa bei netelpa, tėra išgalvota dėlionė), o kitur jau paminėti, kad tai įvykiai iš tuometės aplinkos. Ir išvis – autorė gali sakyti, ką nori. Ačiūdie, taip ji ir daro“, – Rimas Pavilnis.

„Buvau kitų gyvenimų stebėtoja ir klausytoja. Pamaniau, kad verta visa tai fiksuoti: mūsų laikmečio akimirkas ir personažus, situacijas, kurios buvo būdingos aniems laikams, intelektualus ir valkatas menininkus, kurie beveik išmirė. Šiandien jų nebeliko, žmonės nebesiliečia oda vienas su kitu, nesusisiekia jutiminiais receptoriais bei impulsais, nebejunta pavojaus ir negelbėja to, kurį reikia gelbėt, nebetiesia jam virvės, kad ištrauktų, bet dažniau įteikia ją, kad pasikartų“, – Raima Zander.

Į renginį kviečiame registruotis čia: https://bit.ly/3xRORWP arba telefonu (8 37) 22 04 61.

Jolantos Levinaitės nuotr.


„Laukas Garsiai“: „Sisters on Wire“, 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

2015 metais, kuomet išleido singlą „Parallel world“, grupė susilaukė dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – nuo to laiko į klausytojai sulaukė EP ir albumo „Never Turn The Lights Off“, kuris sužavėjo unikalių skambesių įvairove. 2020 metai tapo nauja „Sisters on Wire“ muzikinės kelionės pradžia – išleidus pačią pirmą lietuvišką dainą „Taip Jau Gavosi“, grupė pamažu susprogdino muzikos padangę.

Slemas #42, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Karštis ar audra?
Kokia vasara, toks ir slemas!
Karštas, audringas, nenuspėjamas ir intensyvus.
Ateikit paslemint, paklausyt ir paplot, nes kas žino, ką ruduo atneš…
Slemas #42 vedėjas – Julius Uogelė.

Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt
BŪTINA ŽIŪROVŲ REGISTRACIJA
Slemo dizaino autorė – Inga Navickaitė-Drąsutė.

Lauko kinas SDG pievelėje: „Čia buvo Saša“, 21:15
Draugystės g. 8E

Tai nuoširdus ir linksmas filmas apie porą, kuri nusprendžia įsivaikinti išsvajotą mažą mergaitę, tačiau atvažiavus į globos namus vietoj jos jiems pasiūlomas 12-metis paauglys Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?

Rrežisierius: Ernestas Jankauskas.
Aktoriai: Gabija Siurbytė, Markas Etmontas, Valentin Novopolskij.

KETVIRTADIENIS, 07 29

Debatai „Ar reikia toleruoti netoleranciją?“, 18:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

Ar tolerancija turi ribas? Ar galime ir turime įstatymais riboti kalbą? Ar toleruodami vienokį elgesį automatiškai netoleruojamo kitokio, jam priešingo, elgesio? Į visus šiuos sudėtingus klausimus debatų dalyviai bandys atsakyti šio renginio metu.

„Demokratija Šiandien“ yra asociacijos „Jaunimo debatai“ organizuojamo projekto „Tavo Žodžio Vasara“ dalis. Renginys finansuojamas Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje.

Daugiau apie projektą galite sužinoti čia.

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“: „Liūto guolis“, 19:00
Kaimynystės parkas, Garliava, Kauno raj.

Įelektrinančiame duete „Liūto guolis“ Sabina Bočková ir Johana Pocková (Čekija)pristato daugybę intensyvių, iš žiniasklaidos pasiskolintų kultūros elementų ir aliuzijų. Nuo manipuliacijų publika iki manipuliacijų savimi, jų vaidmuo keičiasi nuo lyderių iki aukų. „Liūto guolis“ prasidėjo kaip performatyvi manipuliatyvių žiniasklaidos ir politinio populizmo jėgų analizė, ilgainiui tapusi emociškai paveikiu spektakliu. Žaisdamos su tuo, kaip žiūrovai prisitaiko prie spektaklio, kūrėjos įkrenta į simbolinį liūto guolį, ir taip atveria netikrumo prarają.

Atlikėjų archyvo nuotr.

Pažaislio muzikos festivalis. Martyno Levickio koncertas, 19:00
VDU Botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6

Kol dauguma akordeonininką Martyną Levickį pratę sutikti sausakimšose salėse, stovint prieš jo vadovaujamus ansamblius ar pasirodant drauge su kitais atlikėjais, šis muzikos „Don Kichotas“ vis dar nepaliauja ieškoti unikalaus solo akordeono skambesio. Rečitalio programoje – Philip Glass, Johann Sebastian Bach, Franck Angelis, Isaac Albéniz, Pancrace Royer, Yann Tiersen, Ástor Piazzolla, Gioachino Rossini, Johann Strauss II, Martyno Levickio lietuvių liaudies dainų aranžuotės.

Sinagoga Live: „Garbanotas“ 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Sapningos psichodelinio roko muzikos grupė surengs koncertą „Sinagoga studio“ erdvėje. Grupė kviečia klausytojus saldžiai palinguoti, choru padainuoti ir meilę padovanoti!