Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 7–10 dienoms

6 vasario, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PIRMADIENIS, 02 07

T3traedro paroda „Just a quick reminder“, 16:00–19:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

„Just a quick reminder“ – žinutė, kuria siekiame pabrėžti, jog ne žmogaus kūno formos, apranga, seksualinė orientacija ar socialinių konstruktų priskiriamas vaidmuo identifikuoja tai, kuo potencialiai galima tapti. Individualus suvokimas, gyvenimiškų perspektyvų interpretavimas bei asmeninis identitetas – unikalumas, kuris slypi kiekviename iš mūsų, nepaisant konstruktyvių socialinių normų“, – rašoma kvietimo tekste.

Siekdami koordinuoti srautus, organizatoriai kviečia užpildyti registracijos formą: https://forms.gle/Nyu9FGuB7nRhZFGt9

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Muziejus kviečia į jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojamas šokių vakarones, vyksiančias pačioje miesto širdyje – senamiestyje – L. Zamenhofo gatvėje. Čia pasiduosite polkai, valsui, kadriliams ir įvairiems lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprastiems šokiams. Vakaro metu gros: Algirdas Samulionis, ansambliai „Bandonija“, „Šilko stygos“, Raudondvario folkloro ansamblis „Piliarožė“, klubo „Papartis“ muzikantai: Petras Rutkauskas, Regina Rutkauskienė, Julija Baltrušaitienė.

Filmas „Siuzana Andler (Suzanna Andler)“, 18:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Siuzana Andler (ją vaidina Charlotte Gainsbourg) – į penktąjį dešimtmetį įžengusi moteris, motina ir turtingo verslininko žmona. Norėdama prasiblaškyti, Siuzana atvyksta į Prancūzijos Rivjerą, kur tikisi išsinuomoti jaukią vilą prie jūros ir joje praleisti malonias atostogas su savo meilužiu Mišeliu (akt. Niels‘as Schneider‘is).

Pagal Marguerite Duras to paties pavadinimo pjesę sukurtą filmą režisavo Benoit Jacquot.

ANTRADIENIS, 02 08

Paroda „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary“
Laisvės alėjos ir centrinių Kauno miesto gatvių pastatų vitrinos

Kai vaikščiosite centre, nepamirškite, kad 2022-aisiais Kaune kultūros neišvengsite niekur, o parodos ir galerijos čia persikelia į netikėčiausias vietas! Dizaino artefaktų paroda-pasakojimas „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary” persikelia į Kauno centro vitrinas ir pristato Lietuviško dizaino raidą. Parodoje pristatomi skirtingi Lietuvos istoriniai laikmečiai – tarpukaris, sovietmetis, šiandiena, o šią istorinę raidą įprasmina vitrinose įsitaisę baldai, grafinis dizainas, šviestuvai, tekstilė, taip pat – svarbiausi dizaino kūrėjai. Paroda vyks iki spalio 20 d.

Ahoy nuotr.

Parodos „Nuo vandalizmo iki paveldo: Kauno gatvės menas“ atidarymas, 17:30
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Paroda skirta urbanistinio meno ištakoms Kaune, siekiančioms sovietmetį. „Kviečiame įsigilinti į pagrindinius skirtumus tarp daugelio maišomų sąvokų, tokių kaip grafitis ar neofreska, taip pat sužinoti, kur atsirado pirmieji Kauno grafičiai. Paroda pristato ir skirtingais dešimtmečiais vyravusias urbanistinio meno formas mieste, tuometinės žiniasklaidos reakcijas į piešėjus, ir tai, kaip praėjusio šimtmečio pabaigoje vandalizmu laikytas užsiėmimas virto miestiečių mylimu menu, kuriam jau taikomos apsaugos priemonės“, – rašo rengėjai VšĮ „Heritas LT“.

Paroda veiks iki 2022 m. kovo 27 d.

Spektaklis „Volponė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

80-ies metų jubiliejaus proga Juozo Miltinio dramos teatras atsigrėžė į teatro istoriją, kad nauju žvilgsniu pažvelgtų į legendinius teatro pastatymus. Vienas tokių – 1941 m. jauno režisieriaus Juozo Miltinio interpretuota Shakespreare‘o amžininko Beno Jonson’o klasikinė komedija „Volponė“. „Volponė“ yra garsiausia Jonson’o pjesė, kandžiai pašiepianti tokias žmonių ydas kaip godumas, savanaudiškumas ir vergavimas aistroms. Pjesės populiarumą lemia komiškos situacijos ir veikėjai, kuriuose aiškiai atpažįstamos italų improvizacinės komedijos, commedia dell‘arte, kaukės. Įdomu, kad anuomet spektaklyje vaidino pats Juozas Miltinis.

Pjesę naujam gyvenimui prikėlė ir gastrolėms į Kauną atveža režisierius Aidas Giniotis – didžiausias Lietuvoje commedia dell‘arte žinovas ir komiškųjų žanrų meistras. Galbūt pasirodys, kad žmonių ydos ir silpnybės, nepaisant technologinio ir kitokio progreso, išlieka tokios pačios?

A. Gudo nuotr.

TREČIADIENIS,  02 09

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šiuolaikinio meno genijumi vadinamo, litvakiškų šaknų turinčio kūrėjo iš Pietų Afrikos William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“ kviečia mus į dialogą su savimi. Paroda siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Atskiri kūriniai ir įvairūs žanrai parodoje atskleidžia selektyviąją žmonijos atmintį bei skirtingas pasaulio matymo perspektyvas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. 

Ahoy nuotr.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pjesės autorius Martin McDonagh – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas. Pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) pelnė prestižinius Olivier ir Evening Standart apdovanojimus, yra statoma visame pasaulyje. Iki šio spektaklio Gintaras Varnas nebuvo dirbęs su Martin McDonagh kūryba ir šį kartą jis rinkosi būtent kūrinį, o ne autorių. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius. Spektaklyje analizuojamas kūrybos ir realybės santykis, kūrybos svarba ir įtaka, kūrėjo atsakomybė už jo kuriamą meną.

2018 m. už spektaklį „Pagalvinis“ režisieriui Gintarui Varnui Kauno teatralų apdovanojimuose įteikta „Fortūnos“ statulėlė, o aukščiausiuose Lietuvos teatrų apdovanojimuose režisierius buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.  Scenografei Julijai Skuratovai už scenografiją ir lėles spektaklyje 2018 m. įteikta „Fortūnos“ statulėlė.

D. Matvejev nuotr.

„Žiemos ekranai“: „Vasara Korsikoje (I Comete)“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Iš Korsikos kilęs kino ir teatro režisierius, muzikas ir aktorius Pascal Tagnati (1982) vaidino Jean-Christophe Meurisse teatro trupėje „Navaros šunys“ bei Lucie Borleteau, Antonin Peretjatko ir kitų režisierių filmuose. Nuo 2010-ųjų sukūrė keletą trumpametražių filmų, kurie buvo pristatyti tarptautiniuose kino festivaliuose. Savo filmuose režisierius jautriai, su humoru ir melancholija fiksuoja dabarties epochą ir jos amžininkus. Jo debiutinis pilno metro filmas „Vasara Korsikoje“ (2021) buvo įvertintas specialų žiuri apdovanojimu Roterdamo kino festivalyje.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 02 10

Ekskursija J. Zikaro namuose-muziejuje, 17:00
J. Zikaro g. 3

Ekskursijos metu būsite supažindinami su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą). Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose ir mokiniuose didelę pagarbą žmonėms – Juozui Zikarui.

Registracija tel. +370 684 84 335. Daugiau informacijos: www.ciurlionis.lt.

Muziejaus nuotr.

John Perry knygos „Prokrastinacijos menas“ pristatymas, 16:00
Online 

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks John Perry knygos „Prokrastinacijos menas“ pristatymas ir diskusija su efektyvumo treneriu Mindaugu Grajausku.

„Prokrastinacijos menas“ – tai dykaduoniavimo bei darbų vilkinimo vadovas, skirtas paguosti ir motyvuoti visus profesionalius darbų atidėliotojus. Knygoje su humoru aptariamos problemos, su kuriomis susiduria savigraužos kamuojami prokrastinatoriai, taip pat pateikiami patarimai, padėsiantys pagaliau atlikti ilgai atidėliotas užduotis.

„Keliauk su filmais“: „Amelija iš Monmartro (Le fabuleux destin d’Amélie Poulain)“, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Filmo seansas yra projekto „Keliauk su filmais“ dalis. Projekto programa sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane. Ciklo renginiai leis ne tik pasinerti į jaudinančias istorijas, bet ir padės gilinti žinias apie aktualias problemas bei siūlys dalyvauti specialiai parengtame žaidime. 

Renginio metu kino kritikas Gediminas Jankauskas trumpai papasakos, kaip kino istorija atkeliavo iki 2001 metais sukurtos „Amelijos iš Monmartro“.

Architekto Massimiliano Fuksas nuotolinė paskaita „Architektūra ir inovacijos“, 17:00
Online

2021 metų pabaigoje Lietuvos pilietybė buvo sugrąžinta vienam garbingiausių tarptautinių architektų – Massimiliano Fuksas. Švęsdamas šį visai Lietuvos architektūros bendruomenei reikšmingą įvykį, Kauno technologijos universitetas kartu su „Studija Fuksas“ organizuoja nuotolinę atvirą Massimiliano Fukso paskaitą „Architektūra ir inovacijos“.

Po paskaitos renginio stebėtojai bus kviečiami stebėti diskusiją, kurioje dalyvaus KTU Statybos ir architektūros fakulteto docentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Balčytis, fakulteto profesorius, urbanistas Kęstutis Zaleckis, dėstytoja Ingrida Povilaitienė bei fakulteto dekanas Andrius Jurelionis. Jie kalbėsis apie architekto ir architektūros vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje.

Renginys vyks anglų kalba ir bus transliuojamas LRT.LT portale bei KTU kanalais.

Paskaita-diskusija „Lietuvos konstitucinės teisės samprata“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Paskaitoje-diskusijoje dalyvaus vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto garbės profesorius Vytautas Sinkevičius ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas profesorius Dainius Žalimas.

„Renginio metu kviesime diskusijai apie Konstitucijos sampratą, ja įtvirtintas, saugomas ir ginamas vertybes, kurios vis labiau persmelkia mūsų kasdienybę. Kuo geriau kiekvienas iš mūsų supras Konstituciją, tuo visuomenėje bus daugiau teisingumo, pagarbos, tolerancijos, atsakomybės“, – rašoma kvietime.

Renginio partneris – Mykolo Romerio universitetas.