Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 28–kovo 3 dienoms

28 vasario, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 02 28

John Perry knygos „Prokrastinacijos menas“ pristatymas, 15:00
Online

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks John Perry knygos „Prokrastinacijos menas“ pristatymas ir diskusija su efektyvumo treneriu Mindaugu Grajausku. „Renginio metu aptarsime knygą, diskutuosime, kada prokrastinacija gali padėti, o kada tapti žalinga, taip pat aptarsime efektyvumą didinančius įpročius“, – rašoma kvietime.

John’as Perry’is yra Stanfordo universiteto filosofijos profesorius emeritas. „Prokrastinacijos menas“ – tai dykaduoniavimo bei darbų vilkinimo vadovas, skirtas paguosti ir motyvuoti visus profesionalius darbų atidėliotojus. Knygoje su humoru aptariamos problemos, su kuriomis susiduria savigraužos kamuojami prokrastinatoriai, taip pat pateikiami patarimai, padėsiantys pagaliau atlikti ilgai atidėliotas užduotis.
Mindaugo Grajausko domėjimosi ir tyrinėjimo laukas – nuo produktyvumo ir asmeninio efektyvumo, projektų valdymo ir komandinės veiklos stiprinimo iki asmeninių finansų valdymo ir investavimo.

Dalios Kuizinienės knygos „Laiko jungtys“ pristatymas, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Versus leidyklos išleistoje knygoje „Laiko jungtys“ skelbiami interviu su daugeliu išeivijos rašytojų, literatūros kritikų, kultūros asmenybių ir kiti tekstai apima daugiau nei trisdešimties metų laikotarpį, tad juose neišvengiamai ryškėja laikotarpio ženklai. Jiems būdingas fragmentiškumas, galbūt tam tikras neišbaigtumas, tačiau daugelyje interviu išlieka autentika, jie tampa tam tikru dinamiško laikotarpio dokumentu.

Renginyje drauge su autore dalyvaus literatūrologė doc. Žydronė Kolevinskienė, rašytoja Lina Ever. Diskusiją moderuos žurnalistė Birutė Garbaravičienė.

ANTRADIENIS, 03 01

Žilvino Glušinsko fotoparodos „Neskęstanti Venecija“ atidarymas, 17:30
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Paroda „Neskęstanti Venecija“ 2010–2015 m. kelionių metu užfiksuoti įspūdžiai, atspausti unikalia „lith print“ technika leidžia persikelti į nuostabų miestą ir pasigrožėti Italijos kasdienybe. Ž. Glušinsko fotografijos tarsi kelionių prisiminimai, rodantys jausmą akimirkoje. Naudojama ne skaitmeninė technika tarsi kelionė laiku, leidžianti pažvelgti į užfiksuotas kelionių akimirkas autoriaus akimis.

Ž. Glušinsko nuotr.

Alytaus miesto teatro spektaklis „Marytė“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Ukrainiečio režisieriaus Stas Zhyrkov spektaklis „Marytė“  pagal Alvydo Šlepiko pjesę ir kūrybinės komandos tekstus pasakoja, kaip Antrojo pasaulinio karo pabaigoje bei pokariu Mažosios Lietuvos vaikai, vadinami „Vilko vaikais“ (Wolfskinder), buvo atskirti nuo šeimų arba liko našlaičiais. Jų buvo apie 7000. Būdami maži su vienu iš tėvų (dažniausiai mama) ar visai su svetimais, jie ėjo ieškodami duonos kąsnio, didesnieji – kąsnį parnešti namo.

Interviu su režisieriumi

Zitos Stankevičienės nuotr.

Atsisveikinimas su spektakliu „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A


Režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklis – paskutinįkart scenoje.

Kartais meilė trenkia lyg žaibas, o išėjusi palieka išdegintas dykras, būna, jog pamažu atsėlinusi prisijaukina ilgiems metams. Ir taip dažnai sukelia skausmą, apie kurį pasakoja visos devynios istorijos. Laimei, Nesamame mieste painūs meilės siužetai beveik visada pasiekia laimingas pabaigas. Sunkiai vienas kitą randantys, atpažįstantys ir suprantantys žmonės vis dėlto susitinka lemtingoje meilės akimirkoje.

Teatro archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 03 02

Kinetinė garso objektų instaliacija OCTA:1, 10:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Elektroninės muzikos ir vizualaus meno duetas BIONICS pristato: kinetinė garso objektų instaliacija OCTA:1 | mono.prelude, arba koncertas 15-kai DC variklių.

Instaliacija veiks iki kovo 6 d.

Techninės konsultacijos: Mikas Jarašiūnas / „Kaunas MakerSpace“, Andrius Pukis.

Karolio Lasio parodos „Inside of your Skin“ atidarymas, 19:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

Tai eksperimentinė paroda, sukurta bendradarbiaujant su IRGI galerija, kelianti klausimus apie intymumą, empatijos ribas ir subjektyvumą. Karolis Lasys – architektas, muzikantas ir tarpdisciplininis menininkas. Daugiausia dirbdamas su interaktyviomis garso ir vaizdo instaliacijomis Karolis savo kūrybą – architektūrinę, vaizdinę, literatūrinę ir kt. – vertina kaip kritikos formą. Menininkas teigia, kad jo kūrybos esmė yra užduoti klausimą ir leisti auditorijai pačiai atrasti atsakymą.

Virtualiai www.irgigalerija.lt paroda veiks kovo 2 d. – 30 d. 

KETVIRTADIENIS, 03 03

KKC dailės studijos „Vaivorykštė“ tapybos paroda „Kauno vaizdų kolekcija“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Dailės studijoje „Vaivorykštė“ visuomet buvo dirbama klasikinės tapybos kryptimi, tad ir šioje parodoje eksponuojami klasikinės realistinės tapybos darbai. Kiekvienas studijos narys iš savo kolekcijos atrinko darbus, kuriuose vaizduojami jiems mieliausi Kauno miesto ar jo apylinkių vaizdai.

Parodoje dalyvauja: Vida Bagdonienė, Rūta Barniškytė-Klusienė, Nijolė Brencienė, Regina Cemnolonskienė, Eleonora Čepulienė, Teresė Draugelienė, Juozas Ivanauskas, Virginija Jaskytė-Rūkienė, Natalija Karpinskienė, Jelena Tamilina.

Juozas Ivanauskas. „Žaliakalnio stogai“.

P. Galaunės knygų klubas: knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ pristatymas, 17:30
A.ir  P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Ponios Smetonienės kulinarijos paslaptimis maloniai sutiko pasidalinti viena knygos autorių istorikė Ingrida Jakubavičienė. Renginio dalyvių laukia ir staigmena – saloninę muzikinę nuotaiką šį vakarą kurs smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė.

Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 arba +37067280767

„DeMo kalba“: Mark Buckeridge (Š. Airija), 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

M. Buckeridge archyvo nuotr. 

Kauno menininkų namuose reziduojantis menininkas Markas Buckeridge’as papasakos apie savo praktikas ir parodys savo rezidencijų Kaune atradimus. Belfaste, Šiaurės Airijoje kuriantis M. Buckeridge’as yra tarpdisciplininis menininkas daugiausia tyrinėjantis muzikos kultūrą. Anot menininko, muzikos galia – tai dabartinės socialinės ir politinės patirties šaltinis – apimanti gerbėjų aktus, fonetines tradicijas, randamas dar senovės dainoje, ir dvasinę energiją, gaunamą iš bendruomeninio klausymosi.

Pagrindinis projekto partneris: „CCA Derry~Londonderry“. Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.