Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 24–26 dienoms

23 vasario, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 24

Premjera. Filmas „Žaltvykslė“ (Fogo-Fátuo), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Žaltvykslė ne vienos šalies folklore reiškia vaiduoklišką keliautojus paklaidinančią pelkių ugnelę. Režisierius João Pedro Rodriguesas leidžia žiūrovams patiems nuspręsti, į ką nurodo toks pavadinimas: nesibaigiančius planetą alinančius gaisrus ir jų kaltininkus, deginančią jaunystės aistrą ar pasaka dvelkiančius atsiminimus. Juokinga bus visais atvejais! Filmas iš Kanų „Dviejų režisierių savaitės“ programos.

Kadras iš filmo

Opera „Nabukas“, 18:00
Kauno miesto muzikinis teatras, Laisvės al. 91

1842 m. pirmąkart pastatytos Giuseppe Verdi operos siužetas pasakoja kaip Babilonijos karalius Nabukas užpuolė Jeruzalę, sugriovė Šventyklą, daugelį žydų išvarė į nelaisvę. Operoje skambantis vergų choras „Skrisk, svajone“ Italijoje tapo viena populiariausių melodijų, o ilgainiui pasmerktųjų, priespaudą kenčiančiųjų himnu. Kaunietiškasis aktualiai ir šiuolaikiškai interpretuojamas pastatymas (kartu su „Kaunas 2022“ liepą opera rodyta IX forte) atskleidžia tautos kovos su bet kokia priespauda ir išsivadavimo troškulio idėją ir nūdienos niūrių įvykių pasaulyje kontekste skamba itin reikšmingai ir paveikiai. Režisierius – Kęstutis Jakštas, muzikos vadovas ir dirigentas – Jonas Janulevičius.

M. Aleksos nuotr.

Koncertas „Naujaliukai ir Kauno miesto simfoninis orkestras“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Orkestras kviečia į tradicinį koncertą kartu su jaunaisiais Juozo Naujalio muzikos gimnazijos atlikėjais. Kasmet daugybės šypsenų ir griausmingų ovacijų sulaukiantis pasirodymas šiais metais vėl nudžiugins publiką naujais talentais ir nuoširdžiomis emocijomis. Šis projektas – išskirtinė galimybė jauniesiems muzikams groti ne tik su savo bendraamžiais, tačiau pirmą kartą koncertą atlikti kartu su profesionaliais orkestro muzikantais. Galimybė būti atrinktiems groti kartu su profesionalais daugeliui paauglių tampa stimulu mokytis ir siekti pačių geriausių rezultatų. Programoje – puikiai žinomi klasikai!

Akcija „LAISVĖ ŠVIEČIA 2023 KAUNAS. RADAROM“, 18:30
Vienybės a.

VDU Studentų atstovybė kartu su ne pelno organizacija „Laisvė šviečia“ kviečia į akciją Vienybės aikštėje „LAISVĖ ŠVIEČIA 2023 KAUNAS. RADAROM“. Renginyje pasirodys atlikėjai „Flash Voyage“, „Thundertale“, „Gebrasy“, „Hansanova“ ir Gabrielė Vilkickytė.

„Vasario 24–oji krauju įrašyta į modernaus ir demokratiško pasaulio istoriją, kuomet paryčiais sovietmečio tironas nusitaikė į strateginius Ukrainos gynybos objektus ir visą laisvąjį pasaulį. Žuvo ir žūsta tūkstančiai nekaltų žmonių, kankinamos ir niekinamos moterys, vaikai. Nesuvokiamas žiaurumas nepalaužė valios gintis, negana to, Ukraina sutelkė laisvei neabejingus žmones visame pasaulyje. Ukrainos laisvė yra mūsų laisvė. Todėl nesustokime!“ – teigia organizatoriai.

Į renginį prašoma ateiti pasiruošus: su vėliavomis, transparantais, žvakėmis ar žibintuvėliais. Taip pat – su mobiliaisiais telefonais, kuriais kviečiama šviesti ir skambinti 1482, aukojant akcijai #RADAROM.

Jono Petronio nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 02 25

Ekskursija „Baltoji vila“ – B. Bučo modernistinės architektūros kūrinys“, 13:00
Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus, S. Nėries g. 7

Bernardo Bučo projektuotą ir pastatytą baltąją priemiesčio vilą galime priskirti tarpukario laikotarpiu vyravusiam modernizmui. Architektas jį projektavo, tikėdamasis, kad čia bus sukurti patys gražiausi jo ir žmonos darbai.  „Šį būstą mes kūrėme ne pilvams auginti, ne pinigų maišams kimšti, o sudaryti sąlygas laisvai kūrybai, kad lakštingala laisvai čiulbėtų, o genys ne tik kirmino ieškodamas medį stuksentų“. Ekskursijos metu išgirsite daugybę smulkmenų apie namo statybas, išskirtinę jo architektūrą, kambarius, saugančius kūrėjų paslaptis.

Registracija: tel. 8 37 373 606, el. paštu: s.neris@maironiomuziejus.lt

Premjera. Spektaklis „Baseinas. Be vandens“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Baseinas. Be vandens“ – savo paties santykį su menu nagrinėjančiam jaunam žmogui skirtas spektaklis (rež. Jonas Kuprevičius). Marko Ravenhillo pjesė kūrėjų interpretacijoje prabyla apie XXI a. jauną žmogų ir nagrinėja kolektyvinės kaltės ir pavydo temas. Spektaklis klausia, ar jaunas žmogus išties geba prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir už kuriamus tarpusavio santykius – čia kalbama apie tai, kiek tiesos nepasakome kitiems, kaip naudinga tą tiesą pasakyti, ją išgirsti bei kas nutinka, kai kas nors nutylima.

Koprodiuseris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Filmas „Banginis“ (The Whale), 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Darren Aronofsky dramos „Banginis“ pasaulinė premjera įvyko 79-ajame tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, kur sulaukė šešių minučių trukmės atsistojusios salės ovacijų. Kritikų pasirinkimo apdovanojimuose aktorius Brendan Fraser už Čarlio vaidmenį pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Atsiskyrėlis, liguistai nutukęs anglų kalbos mokytojas Čarlis (akt. Brandon Fraser) nuotoliniu būdu dėsto rašymo kursus. Nedrįsdamas pasirodyti savo studentams, jis nuolat laiko išjungęs kompiuterio kamerą. Čarliu rūpinasi slaugytoja ir vienintelė jo draugė Liza (akt. Hong Chau), kuri pastoviai ragina jį apsilankyti ligoninėje, dėl jam gresiančio širdies nepakankamumo, tačiau mokytojas nuolat atsisako, nes neturi reikiamo sveikatos draudimo. 

SEKMADIENIS, 02 26

Ekspozicijos „Vieno automobilio istorija“ atidarymas, 11:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Po daugiau nei aštuoniasdešimties metų Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje vėl pasigirs galingas mašinos variklio gaudimas. Atnaujintame Balio Sruogos garaže susipažinsite su originalia istorinės dramos „Milžino paunksmė“ istorija bei sužinosite, su kokiais sunkumais rašytojui ir jo šeimai teko susidurti tarpukariu įsigyjant lenktyninį „Fiat 514“ automobilį. Atrodo, ką bendro gali turėti Vytautui skirta drama ir itališkas automobilis. Pasirodo, gali!

Koncertas „Dudaite Duet: neišskiriamos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Seserų Marijos ir Ievos Dūdaičių soprano ir fortepijono duetas, solidų kūrybinį kapitalą susikrovęs tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose ir koncertų salėse, iš užsienio į gimtinę sugrįžo po ilgų mokslų ir stažuočių metų Vokietijoje, Nyderlanduose ir Italijoje. Grįžo ne tuščiomis, o su dešimt metų brandinta ir kompaktinėje plokštelėje įrašyta programa „Inseparable“ („Neišskiriamos“). Duetas kiekvieną kūrinį priverčia sužibėti visu grožiu. Kas beskambėtų – Franko Sinatros „My Funny Valentine“ ar George‘o Gershwino „Summertime“ iš operos „Porgis ir Besė“ – tai dovana ausims, akims ir širdžiai. Priimkite ją!

Šokio spektaklis „Pakankamas atstumas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Pakankamas atstumas“ – per judesį vykstantis dviejų kūnų ir asmenybių dialogas apie tai, kas verčia nepaliaujamai suktis visą mūsų socialinį pasaulį: betarpiškumą ir atsiribojimą, priklausomybę ir išsilaisvinimą, visa apimantį dualumą, kuriame ryšys neįmanomas be atstumo, o atstumas gimsta ryšyje. Šokio spektaklis žiūrovus kviečia į savirefleksijos erdvę, nepiršdamas atsakymų ir keldamas klausimą, kaip didžiulio socialinio triukšmo laike išlaikyti mus bei mūsų santykius kuriantį, auginantį, o ne griaunantį atstumą.

Šis spektaklis – Kauno miesto kamerinio teatro kartu su „Kaunas 2022“ iniicjuotos Jaunųjų prodiuserių ugdymo programos dalis ir 2021 metų jaunimo teatro festivalio „Išeities taškas“ laureatas. Šokėjai ir choreografai – Arūnas Mozūraitis ir Adrian Carlo Bibiano.

Karolinos Latvytės-Bibiano nuotr.