PENKTADIENIS, 02 23
Grupinės skulptorių parodos „Chromophobia“ atidarymas, 18:00
Galerija „Drobė“, Drobės g. 62
Ši paroda skatina skulptorius eksperimentuoti su spalvomis ir paversti savo kūrinius ryškiais bei traukiančiais dėmesį. Spalvų įtraukimas gali pridėti gilesnę dimensiją skulptūroms, pritraukti žiūrovų akis ir sukurti įdomius vizualinius efektus. Spalvos gali būti naudojamos siekiant pabrėžti formą, sukurti kontrastus, arba net nukreipti žiūrovų dėmesį į tam tikrą detalę. Tai kvietimas tyrinėti spalvų galimybes skulptūrose ir skatinti žiūrovus suvokti skulptūrą kaip išraiškingą meno formą.
Parodoje dalyvauja: Augustinas Kluoda, Mindaugas Jurėnas, Lukas Šiupšinskas, Gediminas Pašvenskas, Karolis Vaivada. Kuratorius: Mindaugas Jurėnas
Nemokamai.
Filmas „Arthur Rambo“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Režisieriui Laurent’ui Cantet pavyksta ne tik tiksliai diagnozuoti ir kinematografiškai atkurti įtemptą šiuolaikinės visuomenės, tarpstančios socialinėse medijose, būklę, bet ir itin taikliai pakomentuoti nenumatytas jos komplikacijas. Karimas D. neabejoja savo kandumu ir išmintimi. Jis užtikrintai diskutuoja ir apie poeziją, ir apie politiką. Jis – rašytojas – ne tik provokatyvaus romano, bet ir 140-ties ženklų žinučių online autorius, pakilęs iš Paryžiaus socialinio požemio į viešą gyvenimą. O kas yra „Arthur Rambo“? Neįmanoma atsakyti paprastai ar nuspręsti greitai – bet kažkas daro būtent tai.
Nemokamai.
Kauno miesto simfoninio orkestro ir Kaspar Zehnder koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Svečias Kaune – išskirtiniu talentu garsėjantis šveicarų dirigentas ir fleitininkas. Koncerte skambės mūsų koncertų salėse ne taip dažnai girdima W. A. Mozarto 33-oji simfonija bei jo kūriniai fleitai ir orkestrui. Vakarą vainikuos austrų genijaus F. Schuberto „Mišios“, kurias kartu su orkestru atliks Kauno valstybinis choras ir solistai.
Su bilietais.
Premjera. Filmas „Vienuolis ir ginklas“, 20:45
„Romuva“, Laisvės al. 54
Butano karalystė, 2006-ieji. Sunkiai pasiekiama Himalajų valstybė atsiveria modernizacijai – paskutinioji pasaulyje įsiveda televiziją ir prisijungia prie interneto. Karaliui atsisakius sosto, šalis ima ruoštis didžiausiam pokyčiui – demokratijai. Pirmiausia reikia papasakoti gyventojams, kas yra rinkimai ir kaip balsuoti. Organizatoriams tai tampa paradoksų ir komiškų situacijų kupinu iššūkiu. Nuošaliame kaime, kur religija daug gajesnė už demokratijos idėją, sklando gandas, jog vyriausiasis lama ruošiasi ypatingai ceremonijai. Apie ritualą žinoma tik tiek, kad, lamos žodžiais, „reikia viską ištaisyti“. Jo pasiųstas vienuolis ieško dviejų ginklų šalyje, kur jų beveik nėra. Tačiau to paties ieško ir amerikietis ginklų kolekcionierius.
Su bilietais.
ŠEŠTADIENIS, 02 24
Kariljono muzikos koncertas „Varpų muzika Ukrainai“, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Prasidedant tretiesiems karo Ukrainoje metams Austėja Staniunaitytė-Proietta atliks koncertą, kuriame – specialiai aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos ir kompozitorių kūriniai.
Nemokamai.
Filmas „Geležiniai gniaužtai“ (Iron Claw), 15:20
„Romuva“, Laisvės al. 54
Naujausias kino studijos „A24“ hitas – tikrais faktais paremta vienos šeimos užmojų, triumfo ir prakeiksmo istorija. Von Erichų šeimos galva – griežtas teksasietis, pasiryžęs padaryti viską, kad keturi jo sūnūs sporte pasiektų tai, ko pačiam nepavyko. Ambicijos tampa prakeiksmu – likimo išbandymai smogia vienas po kito, išjudindami broliškų santykių ir amerikietiškos svajonės pamatus, o šeimos namus paversdami kovos ringu. Kūrinys, kurį atlikėja Adele pavadino geriausiu matytu filmu, kelia ir griežto auklėjimo kainos klausimą.
Su bilietais.
„Laisvė šviečia 2024. Radarom“, 18:30
Vienybės a.
2022 m. vasario 24–oji krauju įrašyta į modernaus ir demokratiško pasaulio istoriją, kuomet paryčiais sovietmečio tironas nusitaikė į strateginius Ukrainos gynybos objektus ir visą laisvąjį pasaulį. Ukrainos karas skaičiuoja antrasias metines. Žuvo ir vis dar žūsta tūkstančiai nekaltų žmonių, kankinamos ir niekinamos moterys, vaikai.
Nesuvokiamas žiaurumas nepalaužė valios gintis, negana to, Ukraina sutelkė laisvei neabejingus žmones visame pasaulyje. Susirinkime į Vienybės aikštę – su vėliavomis ir transparantais bei solidarumo žiburiais. Švieskim ir skambinkim 1485.
Vytauto Didžiojo karo muziejus šeštadienį, vasario 24-ąją dirbs ilgiau – iki 20 valandos. Tądien nuo 17 iki 20 valandos lankymas nemokamas.
„Improdimensija“: L. Mockūnas ir S. Pasborg, 19:30
„Jazz Accademy“, Baltų pr. 34
Saksofonininką Liudą Mockūną ir būgnininką Stefaną Pasborgą sieja jau daugiau nei dvejus dešimtmečius trunkantys bičiulystės saitai. Šie muzikantai susipažino Kopenhagos ritminės muzikos konservatorijoje, nuo 2000 metų drauge eksperimentuoja įvairių sudėčių ir muzikos stilių projektuose. Apšilę kojas Kopenhagos „Winter Jazz“ festivalyje milžiniškus lagaminus patirties prikaupę džiazo ir improvizacijos senbuviai grįžta į sceną. Vasario mėnesio koncertai, pasak muzikantų, bus naujas dueto kūrybinis etapas. Tiek Liudas, tiek Stefanas kol kas apie tai koks bus šis etapas per daug neatvirauja, bet žinant judviejų muzikinį bagažą klausytojų lauks intensyvus garsinis patyrimas!
Su bilietais.
SEKMADIENIS, 02 25
Nemokamas muziejų lankymas
Įvairios vietos
Paskutinis mėnesio sekmadienis – nemokamas daugelio Kaune veikiančių muziejų lankymas. Išsamų muziejų sąrašą skelbia LR Kultūros ministerija. Primename, kad neseniai prie šios iniciatyvos prisijungė ir A. ir P. Galaunių namai-muziejus bei J. Zikaro namai-muziejus.
Filmas „Mūza“, 17:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Ši kino kelionė tarp Vilniaus, Paryžiaus, Budapešto ir Ženevos kartu su genialia Lietuvos pianiste Mūza Rubackyte atskleis filmo žiūrovams aukštosios muzikos pasaulio užkulisius bei grožį. Kelionėje lydės atviras menininkės pasakojimas, apie tai, ką reiškia laisvė, meilė, pašaukimas bei kokia buvo jos talento atskleidimo kaina. Režisierė ir scenarijaus autorė: Agnė Marcinkevičiūtė.
Spektaklis „Nepalaidoti mirusieji“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Justinas Vinciūnas režisuoja spektaklį pagal Jean-Paul Sartre kūrybą. Pjesės veiksmas – antras pasaulinis karas, Prancūzijos rezistencinis judėjimas. Po nesėkmingos operacijos pagautų ir palėpėje uždarytų partizanų grupės laukia fiziniai bei psichologiniai kankinimai. Būtent ši ribinė būsena iškristalizuoja esmines jų baimes bei aiškiai atskleidžia jų savigynos būdus. Atpažinti šio kūrinio aktualumą nėra sunku. Neminint dabartinio karo konteksto mus lydi nuolatinis nerimas įprasminti savo būtį.