Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 18–20 dienoms

17 vasario, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 18

Dokumentinis filmas „Kernagis“, 10:40 / 14:30 / 18:00 / 21:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Žadama, kad tai bus nepakeičiamojo Vytauto Kernagio išpažintis ir visos jo kartos dienoraštis. Filmas sukonstruotas iš paties maestro bei jo bičiulių videokamera nufilmuotų kadrų ir pokalbių, niekada neskelbtų kino archyvų, koncertų ir garsių šou už kadro likusios medžiagos. Rež. Andrius Lekavičius.

Paroda „Pinhole / Camera obscura“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Naujoje vietoje žybtelėjusi pasiilgta POST galerija pristato parodą „Pinhole / Camera obscura“.
Menininkai: Arūnas Kulikauskas, Gintautas Trimakas.

POST nuotr.

Premjera. Spektaklis „Kauno Asamblėja“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis „Kauno Asamblėja“ – tai bendras NKDT ir dokumentinio teatro kompanijos „Porte Parole“ (Kanada) kūrybinis projektas, kurio tikslas – teatro priemonėmis kurti demokratišką dialogą labiausiai visuomenę supriešinančiomis temomis. Spektaklio kūrimo procese kūrybinė komanda pakvietė keturis nepažįstamus skirtingų ideologinių pažiūrų žmones į vakarienę, kurios metu jie diskutavo labiausiai visuomenę skaldančiomis temomis. Jų pokalbis buvo įrašytas. Spektaklio metu matysite atkurtą diskusiją – aktoriai vaidina realius joje dalyvavusius žmones, jų kalba autentiška ir netaisyta. Žiūrovams suteikiama galimybė tęsti pradėtą diskusiją.  

Spektaklį pristato „Kaunas 2022“. Premjera – ir šeštadienį bei sekmadienį.

Donato Stankevičiaus nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 02 19

Renginys „Tu, mano laimė, mano šviesa, mano stiprybė“, 17:00
B. ir V. Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Pavakare bus pristatyta knyga „Balys Sruoga, Raštai, t. 17: Laiškai Vandai Daugirdaitei (1919–1924)“. Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja Neringa Markevičienė, literatūrologė Brigita Daugėlaitė, aktorė Liucija Zorūbaitė, fleitininkė Akmėja Čyžaitė.

Knygos pristatymo metu bus kalbama apie Balio Sruogos laiškų Vandai Daugirdaitei rinkinio istoriją, laiškuose atsiskleidžiančią rašytojo asmenybę, atsiveriantį istorinį laiką, laiškų meninius ypatumus.

„Rotušė: portalas“, 18:00–00:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Kauno rotušėje atsivėręs portalas – ne vartai, o laiko apribota erdvė, kurioje galima atrasti. Esame čia ir dabar. Erdvėje, tarp to, kas buvo, ir to, kas laukia. To, ką žinome ir ko nežinome. Tikimės ir nesitikime.
Portalas suteikia galimybę laužyti visuomenės sąmonėje sukonstruotą rotušės identitetą, keisti jos matymą. Bene visi žino, kur yra ir kaip atrodo rotušė, tačiau ne visi – kas jos viduje.
Rotušės laukia pokyčiai. Fiziniame ir mentaliniame lygmenyse.

Šešias valandas rotušė pasitiks nuoga – išardytomis ekspozicijomis, išneštais baldais, atviromis durimis. Erdvės užsipildys šviesomis, parodomis, muzika, instaliacijomis, pasirodymais ir pokalbiais.

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Vėjo prigimtis“ – tai pasakojimas apie kartų skirtumus, apie tai, kokią įtaką tėvai gali daryti jauno žmogaus pasirinkimams – siekti savo ar tėvų suformuotų idealų? „Tai spektaklis sūnums ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės“, – spektaklio temą pristato režisierius Gildas Aleksa.

Amos Oz (Amos Klausner) – vieno žymiausių gyvų Izraelio rašytojų ir intelektualų, prozininko, žurnalisto, pelniusio daugybę prestižinių literatūrinių apdovanojimų apsakyme „Vėjo prigimtis“ analizuojami dviejų priešingų charakterių ir požiūrių tėvo ir sūnaus santykiai. 

Teatro archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 02 20

13-oji Kauno bienalė: „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“
Įvairios vietos

Šis sekmadienis – paskutinė diena aplankyti 13-osios Kauno bienalės parodą Krepšinio namuose, T. Ivanausko zoologijos ir Velnių muziejuose, vaikštant atrasti ir kūrinius viešosiose miesto erdvėse. Specialūs bienalės renginiai planuojami visą savaitgalį, daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Parodoje pavadinimu „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“ apžvelgiama dabartinė pasaulinė situacija, įskaitant ir pandemiją, siekiama analizuoti žmonių ištvermingumo ir prisitaikymo istorijas.

M. Plepio nuotr.

Šiuolaikinio šokio spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“, 12:00/15:00
Kauno šokio teatras „Aura“, M. Daukšos g. 34

Spektaklio kūrėjai, žiūrovams siunčia žinutę, sakydami, kad nepaisant to, kokia yra tavo odos, akių, plaukų spalva, kokia kalba tu kalbi, kuriame pasaulio krašte tu gyveni – aš kaip ir tu vaikystėje klausiau mamos pasakų, dainavau vaikiškas daineles, žaidžiau tuos pačius žaidimus ir aš kaip ir tu noriu būti draugais. Šią idėją padiktavo tarptautinė „Auros“ trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklį kuria aktorė, šokėja, režisierė Ieva Jackevičiūtė, šiuolaikinio šokio kelią pradėjusi prieš keliolika metų būtent „Auroje“.

Spektaklis „Kvėpavimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierė Agnija Leonova kviečia į spektaklį pagal britų dramaturgo Duncano McMillano pjesę „Plaučiai“. Dramoje klimato kaita, kaip globalinės katastrofos simbolis (ar Damoklo kardas), kuria nerimą keliančią aplinką poros santykiams, daro įtaką jiems. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą – ar pora iš tiesų ieško sprendimo, ar vis dėlto, svarstydama apie pasaulį, bėga nuo savo santykių? Spektaklis ypatingai tinka poroms, kurios ieško prasmingo ir turiningo laiko praleidimo.

Teatro archyvo nuotr.