PENKTADIENIS, 02 11
Paroda „12 naujų atokvėpių“
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27
Kauno meno mokyklos 100-čiui skirtą Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos organizuojamą, parodų ciklą tęsia menininko Stasio Eidrigevičiaus personalinė paroda. Jos kuratorė – Inga Valentinienė.
Spektaklis „Gentis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos tetras, Laisvės al. 71
Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir Ievos Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“, neišvengiama autobiografinių detalių – spektaklyje naudojami tekstai iš rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai. Per skaudžią, dramatišką visos Šimonių giminės-genties ir tuo pačiu asmeninę patirtį Rožė Šimonytė kalba apie bendrystę, tikėjimą, viltį.
Režisierius Agnius Jankevičius romaną pasirinko vedinas smalsumo, ar 1935 m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I. Simonaitytės tekstą ir galbūt į pačią fabulą“, – atvirauja menininkas.
„Strings of Earth Orchestra“ koncertas, 21:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40
„Strings of Earth Orchestra“ – Lietuvoje reziduojantis, bet visam pasauliui skambantis muzikos projektas, kurio pagrindinė misija – tyrinėti muzikos visatą ir į šią patirtį įtraukti kuo daugiau nusiteikusių sielų.
ŠEŠTADIENIS, 02 12
13-osios Kauno bienalės ekskursija „Kartą ateityje“, 13:30
Susitikimo taškas: Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus (įėjimas iš E. Ožeškienės g. pusės)
Vasarį jau iškeliaujanti 13-oji Kauno bienalė, pasirinkdama neįprastą eksponavimo būdą, kūrinius integruoja sovietmečio modernizmo pastatuose – vietiniams žinomų muziejų ekspozicijose. Šiuolaikinio meno kūrinius, įsiliejusius tarp gyvūnų iškamšų ir velnių skulptūrų, bus neįmanoma praleisti pro akis ekskursijoje su gidu/e. Pasakojimai leis pasinerti į mistišką pasaulį bei priartėti prie fiktyvaus, mokslinės fantastikos ateities scenarijaus. Tačiau neišsigąskite, tai tik spekuliacijos ateities vizijoms.
Ekskursijos L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje, 14:00
E. Fryko g. 14
Viešnagės metu išgirsite pasakojimą apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią Kauno miesto panoramą.
Registracija tel.: 837 229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt.
Susitikimas su grupės „G&G Sindikatas“ lyderiu Svaru, 16:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89
Kauno apskrities viešoji biblioteka toliau įgyvendina jaunimui skirtą projektą „Stotelė – hiphopas“ ir kviečia į 5 susitikimų ciklą su Lietuvos hiphopo atstovais. Šįkart svečias – populiarios repo grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Reperis gerai žinomas ne tik dėl savo muzikinės, bet ir visuomeninės veiklos – jis dalyvauja įvairiuose socialiniuose bei švietimo judėjimuose, projektuose, yra Lietuvos šaulių sąjungos narys. Svaras taip pat yra ilgametis repo laidos „Gatvės lyga“ vedėjas, o kadaise netgi grojo pankroko grupėje „Depresija“.
„Žiemos ekranai“: „Tereza Raken (Therese Requin)“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
Prancūzų režisierius Marcel Carné (1909-1966) laikomas vienu svarbiausiu poetinio realizmo kino kūrėjų. Derindamas lyrizmą ir ironiją, savo filmuose Carné kalba apie santykių trapumą, neišsipildžiusias viltis ir svajones, negailestingą likimą ir neįmanomą meilę. Daugelį filmų sukūrė drauge su scenaristu poetu Jacques Prévert. Režisavo daugiau nei dvidešimt pilno metro filmų, iš kurių daugelis tapę kino klasika: „Ūkų krantinė“ (1938), „Diena prasideda“ (1939), „Vakaro svečiai“ (1942), „Galiorkos vaikai“ (1945). Emilio Zolia romano ekranizacija „Tereza Raken“ (1953) gavo prizą už režisūrą Venecijos kino festivalyje.
SEKMADIENIS, 02 13
Kosmologinė opera „S’ANATOMIA | ŽENKLAI“, 16:00 / 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Ši opera tęsia KOSMOS THEATRE kūrybinius ieškojimus kuriant ir vystant originalų Lietuvišką vizualinį teatrą grindžiant teatrinį veiksmą nepsichologizuotomis dramaturginėmis personažų santykių peripetijomis, o muzikos bei garso dizaino pirmenybe, vystant garsovaizdžio, kaip neatskiriamos garso ir vaizdo vienumos, koncepciją, kuri ir taps šio spektaklio pagrindiniu kūrybiniu pagrindu.
Operą kuria jaunos kartos kompozitorius Mantvydas Pranulis, kuris jos sukūrimui gavo pirmą kartą įsteigtą Čiurlionio stipendiją. Kompozitorius reaguodamas į aktualiausias muzikines tendencijas siekia sujungti archajiškumą su inovaciniais muzikiniais ir filosofiniais archetipais.
Filmas „Romeo ir Džiuljeta (Romeo + Juliet)“, 18:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Garsiosios V.Šekspyro pirmosios pjesės eilutės ir gyva šios įdomios istorijos kalba suviliojo režisierių Baz Luhrmann imtis kurti modernią kino versiją. 1996 m. filmo žiūrovas atsiduria Amerikoje, Verona Byče, seksualiame, žiauriame pasaulyje, kuris nėra nei ateitis, nei praeitis, kurį valdo dvi konkuruojančios šeimos Kapulečiai ir Montekiai. Kurdamas filmą, režisierius stengėsi vengti išgryninto, elitiško, sustingusio, sceninio klasikinės pjesės interpretavimo. Jis leido aktoriams deklamuoti garsius Šekspyro tekstus sava, amerikietiška tartimi.