Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 7–9 dienoms

6 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 07

Paroda „Austinis menas – XX a. Europos ir Amerikos avangardiniai kilimai“, 11:00–18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šios į Tarptautinio dizaino festivalio programą įtrauktos parodos tikslas – iliustruoti kai kurias svarbiausias XX a. meno tendencijas, pristatant reprezentatyviausius kiekvienos iš šiam laikotarpiui būdingų avangardo krypčių pavyzdžius. Ekspozicijoje galima išvysti menininkų Jean Lurçat, Jacques Borker, Laila Karttunen, Ivan Da Silva Bruhns, Louis Marcoussis, Ralph Pearson, Frankas Stella, Jean Burkhalter kurtus kilimus, taip pat kolekcininko Dainiaus Lanausko restauruotus 1920–1955 m. laikotarpio dizainerių Jono Prapuolenio, Jono Virako, architekto Arno Funko kolekcinius baldus.

E. Kinaičio nuotr.

Socialinis vyksmas jaunimui „Man NE *X“, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Man ne *X“ – tai edukacinis projektas, grįstas žymiojo Augusto Boalio Forumo teatro metodika, leidžiančia žiūrovui būti ne tik pasyviu stebėtoju, bet ir spektaklio kūrėju, lygiaverčiai su aktoriais įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas vienaip ar kitaip keičiančias tolimesnę vyksmo eigą. Spektaklis vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Koncertas „Kauno chorų dienos“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Užburiančius muzikos garsus dovanos kolektyvai iš Vokietijos, Austrijos ir Lietuvos. Koncertas vyks ir šeštadienį tuo pat metu VDU Didžiojoje salėje. Abu vakarai nemokami.

Ukrainiečių „Kurs Valüt“ koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Kurs Valüt“ tai synth pop/EBM/Coldwave muzikos kūrėjai, kurių garsynai persmelkti minimalizmu ir post-industrializmo nuotrupomis. Grupė šiemet jau antrą kartą ture po Europą, tik šįkart – bendradarbiaudami su fondu „Musicians Defending Ukraine“, kuris remia muzikos kūrėjus išėjusius į karą, tad visas pelnas surinktas turo metu bus skirtas šiam fondui paremti.

Filmas „Vesper“, 21:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Viltis – tai, kas veda į priekį net tada, kai atrodo, kad pasaulis žlunga. Nualintoje žemės planetoje trūksta maisto. 13-metė Vesper nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą. Režisieriai: Kristina Buožytė ir Bruno Samper.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 10 08

„Kaunas Art Book Fair 2022“, 11:00–19:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Kauno fotografijos galerijos ir knygyno „Six Chairs Books“ ketvirtus metus organizuojama mugė, kaip ir kasmet, suburs platų Lietuvos meno knygų leidėjų ratą, kvies pažinčiai su naujausiais meno leidiniais ir skirtingomis leidybinėmis praktikomis. Mugė šiemet įgyvendinama bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija. Ji veiks ir sekmadienį.

Andriaus Staniulio nuotr.

Paroda „Yoko Ono: Laisvės pažinimo sodas“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Yoko Ono (g. 1933 m. Tokijuje) karjerą pradėjo XX a. šeštajame dešimtmetyje Niujorko avangardinio meno scenoje. „Laisvės pažinimo sodas“ kviečia susipažinti su įvairialype Yoko Ono kūryba (konceptualaus meno kūriniai, instaliacijos, objektai, eksperimentiniai filmai, performansai, garso ir tekstiniai kūriniai) ir kartu mąstyti apie gyvenimo rimtį, žaismingumą ir vaizduotės galias.

Parodą organizuoja Šiuolaikinio meno centras kartu su šiuolaikinio meno muziejumi „Serralves“ (Portas, Portugalija) ir menininkės studija „Studio One“ (Niujorkas, JAV). Tai – 2020 m. „Serralves“ muziejuje eksponuotos parodos tąsa, specialiai adaptuota Kaunui, gimtajam Yoko Ono bičiulio Jurgio Mačiūno miestui. Paroda yra „Kaunas 2022“ programos dalis.

Susitikimas su Dariumi Žvirbliu, 13:00
Knygynas „Kolibris“, K. Donelaičio g. 41

„Kviečiame į muzikinį susitikimą su muzikantu ir atlikėju, grupės „Atika“ lyderiu bei Bobo Dylano prisiminimų knygos „Kronikos, I t.” vertėju Dariumi Žvirbliu. Susitikimo metu kalbėsime apie legendinį JAV dainininką, Nobelio literatūros premijos laureatą Bobą Dylaną, jo muzikinę karjerą bei memuarus bei apskritai bardų tradicijas skirtingose šalyse. Taip pat išgirsime Dariaus Žvirblio atliekamus kūrinius“, – rašoma kvietime į renginį, kurį moderuos Viktoras Bachmetjevas.

Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“: „Prie laiko upės“, 18:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Kompozitorius, prodiuseris ir vaizdainių kūrėjas Aras Žvirblys kartu su Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“ pristato unikalią programą „Prie laiko upės“. Simboliška, kad pirmoji Aro Žvirblio kibirkštis su Ainiais įvyko prieš 30 metų ir vėl susitinkama šiais metais, kuomet kolektyvas, puoselėjantis tautinės muzikos tradicijas mini veiklos sukaktį. Kompozitoriaus kūrybos kraitelėje – daug projektų, kuriuose atsipiriama nuo pat šaknų. Baltiškasis kodas, lietuviškas žodis, ateinąs iš dainos ar prijaukintas sava kalba – dažnas reiškinys Aro Žvirblio muzikoje. Lietuvių tautiniai instrumentai, papildyti akordeonu, smuiku, dainininkų balsai, elektronika ir kompozitoriaus parinkti vaizdų fonai tai priartėja prie mūsų – tai nutolsta lyg skambantys būtojo laiko miražai.

SEKMADIENIS, 10 09

Šokio ekskursija „Pakopa po pakopos“, 12:00
Pradžia: Kauko laiptai

Laukia performatyvus įvykis, tiesiogiai įtraukiantis Žaliakalnio bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus, supažindinantis su Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija. Tai bendras šokio trupės ULNA ir „Kaunas 2022“ projektas, Kauno ląstelės – Žaliakalnio – pjūvis, estetinėmis priemonėmis, istoriniais ir dokumentiniais metodais atskleidžiantis visą jo grožį. Tad kas sieja tarpukario Lietuvos sostinę ir Europos kultūros sostinę?

„Lokys, liūtas ir šakelė“: „Kai bangos išnyks“ (Kapag Wala Na Ang Mga Alon), 13:30
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Filipinų režisierius Lav Diazas yra daugybę prestižinių apdovanojimų pelnęs kino meistras, kuriam būdingas unikalus braižas: nepaprastai kinematografiškais kadrais kalbėti apie sudėtingą savo šalies istoriją. Šiuo atveju narpliojama moralinė dilema – ar po tarnystės kruvinam režimui įmanoma gyventi toliau? Filmo premjera įvyko ką tik pasibaigusiame Venecijos kino festivalyje.

Shonos Cowie istorijų pasakojimo pasirodymas vaikams „Story Jam“, 14:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Tai 45 min. istorijų pasakojimo pasirodymas šeimoms, pritaikytas ir kalbantiems, ir nekalbantiems angliškai. Shona savo istorijas surinko keliaudama po pasaulį ir sudėjo į uogienių stiklainius. Po kurio laiko istorijos stiklainiuose ėmė kvepėti! Drakonų mitai – mėtomis, istorijos apie tigrus – aštriais prieskoniais, lobių ieškotojų istorijos – citrinomis, o monstrų – neatpažįstama smarve!

Shona nori pasidalinti šiais kvapais su visais. Naudodama pantomimą ir lėles Shona sukuria energingą pasirodymą anglų kalba, kurį gali suprasti ir nekalbantys angliškai. Renginys – „Kaunas 2022“ istorijų pasakojimo programos „Kur man tave rasti?“ dalis.

Koncertas „Alina Orlova ir violončelė“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Skrajojanti Alina visuomet sukuria išskirtinę atmosferą salėje, kurią lyg skoningais apmušalais išmuša savo kūriniais, lengvais pirštais liesdama fortepijono klavišus. Kaune jos visų laikų muzika lydima Tomo Ramančiūno violončelės skambesiu: tie kūriniai, kuriuos prieš 13 metų pamilo Lietuva, Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir daug kitų šalių, vos pasirodė jos debiutinis albumas „Laukinis šuo dingo“, ir tie kuriuos autorė kinematografiškai sumezgė į sekančius savo albumus, ir naujieji kūriniai iš albumo „Laumžirgiai“.