PIRMADIENIS, 10 31
Paroda „(NE)Funkcionalu“, 11:30–18:00
LDS galerija „Drobė“, Drobės g. 62
Kuratorinė meninio stiklo paroda pristato kontrastingus kūrėjus, kuriančius Lietuvoje ir Latvijoje bei įgyvendinančius savo idėjas tarptautinėse kūrybinėse erdvėse. Menininkus vienija jungiamasis ryšys: medžiagiškumas – stiklas. Tai – kūrėjai, kuriems būdinga rinktis skirtingas stiklo technologijų realizacijas ir išraiškos reprezentacijas, aktualizuoti reikšmingas temas bei procesus. Menininkų kūrinius gali įtakoti fiziologinės, psichologinės, naratyvinės aplinkos interpretacijos.
Parodos dalyviai:
Solvita Bruže / Iveta Brence / Vika Šulca / Rūta Lipaitė / Edita Radvilaviciute-Utariene / Dalia Truskaitė / Arūnas Aleksandras Daugėla / Sigita Grabliauskaitė / Julija Pociūtė / Remigijus Kriukas / Indrė Stulgaitė –Kriukienė / Irina Peleckienė / Laura ir Paulius Rainiai / Artūras Rimkevičius / Valda Verikaitė / Audronė Andrulevičienė
Parodos Kuratorės: Audronė Andrulevičienė / Valda Verikaitė
„Requiem“ (Andrew Lloyd Webber), 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Kauno miesto simfoninis orkestras ir „Kaunas 2022“ kviečia gyvai išgirsti vieno žinomiausių šiuolaikinių kompozitorių Andrew Lloyd Webber prestižiniu „Grammy“ muzikos apdovanojimu įvertintą „Requiem“.
Kartu su orkestru publika išvys būrį žinomų atlikėjų, tarp kurių tenoras Edgaras Montvidas, Ukrainos nacionalinės operos solistė Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk, Kauno valstybinis choras bei Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“, diskanto partiją atliks jaunasis solistas Teodoras Lipčius. Diriguos maestro Constantine Orbelian.
Šiurpnaktis, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Paslaptingą „Šiurpnaktį“ kino teatro komanda kviečia praleisti su specialiai šiai progai atrinktais klasika pripažintais ir ką tik išleistais siaubo filmais. Kraują stingdys žymusis zenomorfas pirmajame žymiosios franšizės „Svetimas“ filme, nejaukiai pasijusti privers pernelyg maloni pora daniškoje juostoje „Speak no evil“, kvėpavimą apsunkins protu sunkiai suvokiami poelgiai „Paveldėtame“, o į meno ir mistikos pasaulį paskandins „Suspirija“.
ANTRADIENIS, 11 01
„Sielų upė“, 18:00
Laisvės al.
Kaip ir kasmet lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Kauno fakultete kviečia į miesto širdyje vyksiantį renginį „Sielų upė“. Jo metu miestu tekės tūkstančiai širdį šildančių ir išėjusius primenančių žvakių šviesų. „Informuojame, kad renginyje bus naudojamos šviesos diodų (LED) žvakės, todėl savo žvakių atsinešti nereikia“, – primena organizatoriai.
TREČIADIENIS, 11 02
Dokumentinis filmas „Anapus laiko ir šviesos“, 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54
1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta SKYLĖ – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Pogrindiniai pasirodymai, gatvės teatro milžiniškų lėlių performansai, muzika renginiams ir spektakliams, koncertai Ukrainos kariams, 20 albumų bei neišsenkantis muzikinis ir poetinis užtaisas – visai tai vienos ilgaamžiškiausių Lietuvos grupių trisdešimtmečio istorija, įkvėpusi ne vieną kartą. Dokumentiniame filme „Anapus laiko ir šviesos“ ši istorija atgimsta dar nerodytuose archyviniuose kadruose ir negirdėtuose pasakojimuose.
Ciklo „Mokumentai“ vakaras, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Vėlinių vakarą KMN tęsia videomeno ir dokumentinių filmų ciklo „Mokumentai“ peržiūras, iš kurių vieną papildys ekskursija muziejuje, o kitoje diskutuosime apie istorinius paminklus arba atminties politikos objektus mūsų viešosiose erdvėse.
Programoje – Kristinos Inčiūraitės „Susitikimas“, Deimanto Narkevičiaus „Galva“ ir Jasminos Cibic „Tear down and rebuild (Nugriauk ir atstatyk)“. Po filmų peržiūros vyks diskusija apie kolektyvinės atminties politikos žaidimus viešosiose erdvėse su sociologu Karoliu Dambrausku, menininkėmis Agne Gintalaite ir Egle Grėbliauskaite.
KETVIRTADIENIS, 11 03
Marijos Drėmaitės paskaita „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Paskaitoje Marija Drėmaitė pristatys vieną įdomiausių ir paslaptingiausių̨ tarpukario Kauno architektų̨ – Arną Funką. Apie jo gyvenimą̨ išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti modernūs elegantiški pastatai pasakoja apie tarpukario Lietuvą, Kauną̨, jo transformaciją̨, gyventojus ir kasdienybę.
Prof. dr. Marija Drėmaitė – architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė. Tyrinėja XX a. architektūrą, miestų modernizaciją, industrializaciją ir kultūrą. Dalyvauja mokslinėse konferencijose visame pasaulyje, rašo knygas savo tyrimų temomis, skaito viešas paskaitas, kurios pritraukia ne tik profesionalus, bet ir plačiąją auditoriją. M. Drėmaitė yra leidyklos „LAPAS“ leidžiamų knygų ir architektūros gidų bendraautorė ir viena iš serijos „Architekstai“ redaktorių.
Paskaitos metu bus galima įsigyti knygą „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“.
Ukrainiečių poezijos vakaras „MEILĖ prieš KARĄ“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Ar kada girdėjote, kaip ukrainietiškai skamba Jono Mačiulio-Maironio ar Henriko Radausko poezija? O kaip ukrainiečių eilės atgytų lietuviškai? Anton Popov ir Lesya Mudrak – ukrainiečių poetų – galėsite ne tik pasiklausyti, bet kūrybos interpretaciją išvysite ir teatralizuotame spektaklyje. Taip pat vyks poezijos rinkinių „Tekstilė ir libido“, „Tarp moterų vingių“ (Lesya Mudrak) ir romano „Rudens ligoniai“ (Anton Popov) pristatymas. Poetus pasveikins Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė.
„Kinas, kuriam nereikia žodžių“: „Vaikas“ (1931), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
„Romuva“ kviečia pasinaudoti išskirtine galimybe ir pamatyti žinomiausius nebylaus kino šedevrus didžiajame ekrane. Ketvirtadienio vakarą – „Vaikas“, rež. Charlie Chaplin (1921 m.). NEMOKAMUS kvietimus į renginį galima atsiimti kino teatro kasoje darbo laiku iki seanso pradžios.
V-asis Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis: ekskursija ir skaidrių vakaras, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Penktus metus vyksiančio Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio tema – „Pasivaikščiojimas“. Ėjimas – kaip priemonė ieškoti dialogo tarp stebėtojo ir objekto, lengvai prieinamas meditacijos būdas, įrankis savo rakursui rasti ir pritaikyti jam turimą optiką. Kelyje per patirtį į bendrą pjesę neišvengiamai jungiasi bendrakeleiviai, o distancija kloja pamatus sudėtingai ir nenuspėjamai dramaturgijai.
Ekspozicija apima platų kartų ir technologijų spektrą: nuo drąsių eksperimentų jungiančių piešimą su fotografija ir hand-made objektų, iki klasikinės nespalvotos fotografijos. Parodą papildys ekskursija, skaidrių ir kino vakarai. Ketvirtadienį programoje – Paulo Paz, Mykolo Piekuro, Marijos Teresės Rožanskaitės ir Igorio Piekuro darbai.
Tą pačią dieną vyks V-ojo Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio parodos atidarymas ir ekskursija su kuratoriumi Andrei Antonau.