Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 30–lapkričio 2 dienoms

29 spalio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 10 30

Ciklo „Vaizduotės praktikos“ renginys „Neurografika“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Neurografika – asmeninio tobulėjimo įrankis, naudojant geometrinius ir grafinius elementus, iš kurių kuriamos unikalios kompozicijos pagal įvairius algoritmus. Neurografikos piešimo įvadinius užsiėmimus ves Jūratė Kuklytė – socialinių mokslų magistrė, kurios pagrindinės interesų sritys – kūrybinės technikos, smurto elektroninėje erdvėje prevencija ir neurovadyba. Priemonių bus, bet jeigu turite savo mėgstamus pieštukus, drožtuką ar juodą markerį – pasiimkite.

Nemokamai.

Koncertas „NEšventa“, 19:00
Kauno tvirtovės bunkeris, Šaldytuvų g. 62

Mūsų rugsėjo numeryje išsamiai pristatyti jaunieji gaivių, bet karštų koncertų rengėjai „NEfonas“ spalį išlydi ir tamsą pasitinka netoli P.A.R.A.K.O esančiame dar viename tvirtovės sandėlyje, kur tilps grupės „Aktu“, „Gėda“, „Frizz“ ir „Sepia“, bei kalnas menininkų, kuriančių audiovizualinę instaliaciją „Sąlytis“.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 10 31

Paroda „Šaltas akmens bokštas“, 09:00–17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Artėjant Vėlinėms ir Visų šventųjų dienai, kai prisimename išėjusiuosius, Maironio lietuvių literatūros muziejus pristato unikalią parodą „Šaltas akmens bokštas“. Tai kvietimas lankytojams susipažinti su Vaižganto, Vydūno, Kazio Binkio ir kitų rašytojų pomirtinėmi skaukėmis – muziejaus vertybėmis, kurios nėra eksponuojamos nuolatinėje ekspozicijoje, ir su tradicijomis, kurių ištakos siekia senovės Graikiją.

Pomirtinė kaukė – iškart po mirties atliktas gipsinis arba vaškinis veido atspaudas. Tai nuo seniausių laikų atliekama procedūra, kai, užgesus gyvybei, žymaus žmogaus veido bruožai užfiksuojami pomirtinėje kaukėje. Senovės graikų ir romėnų dailėje įžymių asmenybių pomirtinių kaukių pagrindu buvo kuriami skulptūriniai portretai, biustai.

Su bilietais.

Šiurpnaktis, 18:00
„Bundu“, E. Ožeškienės g. 11

„Paskutinę spalio mėnesio dieną ne tik budinsim, bet ir ŠIURPINSIM Kauną. Tuo metu, kai įprastai turėtume užrakinti Bundu duris, jas dar plačiau atversim ir kviesim vidinius personažus šokiui.

Visą dieną Jūsų lauks baisiai skanūs kepiniai ir gėrimai! O nuo 18:00 išjungsim šviesas ir užleisim Bundu erdvę išskirtiniam duetui, kurio nedera praleisti! 31-osios vakarą šokių aikštelę valdys Elena Krukonytė ir truluvbb. Pažadam, skambės garsus juokas ir bėgios šiurpuliukai. Lauksim“, – kvietime rašo viena jaukiausių naujų Kauno vietų. 

Koncertas „Po tamsos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Šiame koncerte skambėsiančia muzika siekiama atskleisti šviesos kilimą, gausmo struktūrą ir tautinį subtilumą. Visi procesai, susiję su skaidrėjančiu garsu, išlieka atminty tarsi švietėjiškos utopijos salos, neleidžiančios nugrimzti į aptamsą unikaliam Europos istorizmui“, – Ukrainos kovai už šviesą Europoje dedikuoto vakaro programą apibūdina viena ryškiausių Lietuvos vargonininkių Jūratė Landsbergytė. Ji Kaune pasirodys su nuolatiniais scenos partneriais – žymiu Vokietijos fleitininku Johannesu Hustedtu ir talentingu jaunosios kartos fleitininku Vytautu Oškiniu.

Su bilietais.

Spektaklis „Baseinas. Be vandens“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Jaunosios kartos režisierius Jonas Kuprevičius savo baigiamajam darbui, po puikios premjeros radusiam vietą repertuare, pasirinko kultinio britų dramaturgo Mark Ravenhill kūrinį. Spektaklis klausia, ar jaunas žmogus išties geba prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir už kuriamus tarpusavio santykius – kiek tiesos nepasakome vieni kitiems ir kaip naudinga tą tiesą pasakyti, ją išgirsti bei kas nutinka, kai kas nors nutylima?

Modesto Endriuškos nuotr.

Kino klasikos vakaras: „Šiurpiojo Rokio šou“, 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuva“ kvie2ia į šiek tiek šiurpų, šiek tiek paslaptingą, bet be abejonės ryškų ir spalvingą renginį. Kino teatro holas šį vakar

ą atsiskleis visai kitame aplua.  Čia jūsų lauks šventiniai siurprizai, o vėliau visi sugužėsite į salę žiūrėti tikra kulto klasika tapusį „Šiurpiojo Rokio šou“. Tai miuziklas, parodijuojantis B kategorijos siaubo filmus ir kasmet renkantis ištikimų gerbėjų būrius viso pasaulio kino salėse.

Su bilietais.

20th Century Fox/Michael White Prods/Kobal/Shutterstock nuotr.

TREČIADIENIS, 11 01

Renginys „Sielų upė“, 18:00
Laisvės al.

VU SA KnF organizuojamas renginys grįžta. Nuo Laisvės alėjos fontano iki Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) nusidrieks žvakučių upė, kuri skatins visus susirinkti ir paminėti Visų Šventųjų dieną.

Renginio metu taip pat skambės gyva muzika.

Renginyje bus naudojamos šviesos diodų (LED) bei parafininės žvakės. Savo žvakių neštis nereikia.

Nemokamai.

Filmas „Per arti“ (Remember to blink), 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Prancūzų pora įsivaikina brolį ir sesę iš Lietuvos, o prisitaikyti prie naujos aplinkos vaikams padeda laikinai kartu apsigyvenusi lietuvė vertėja Gabrielė. Tačiau greitai šeimos idilė sutrikdoma kultūrinių skirtumų, nesuderinamų auklėjimo metodų, bei kovos dėl vaikų prisirišimo.

Austėjos Urbaitės ilgametražis debiutas jau sužibėjo tarptautiniuose festivaliuose ir susirinko kelias lietuviškas „Sidabrines gerves“.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 11 02

Lauros Merendi paroda „Darbo laikas“, visą parą (geriausia sutemus)
„Hands On Gallery“, K. Donelaičio g. 26

Jei bet kokį grafinį elementą pakartotume septynis kartus, tai jau galėtų tapti savaitės reprezentacija. Est 4 Laura Merendi du mėnesius praleido Kaune, „Hands on rTsidency programoje“, daugiausia dėmesio skirdama grafikai, rastai viešose Kauno vietose, o ypač daugybei skirtingų ženklų, reprezentuojančių darbo valandas ant įvarių parduotuvių ar kitų įstaigų durų. Daug jų išfotografavusi ir išanalizavusi, Laura ukūrė leidinį pavadinimu „Darbo laikas: a perpetual calendar“, kurį galite apžiūrėti ir įsigyti studijos darbo metu.

Visą parą studijos lange veikiančioje „Hands on Gallery“ dizainerė savo darbu žengia formalizmo link: pasinaudodama begale risografinių eksperimentų, atliktų studijoje rezidencijos metu, Merendi perkuria darbo laiko iškabų dizainą, dekonstruodama įprastą jose pateikiamą informaciją ir į ją įjungdama, kaip pati sako, šiek tiek dramatiškumo.

Nemokamai.

Vytauto Paplausko nuotr.

Filmas „Devintas žingsnis“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54


Irmos Pužauskaitės filmo centre – dvylikos žingsnių programoje dalyvaujantis Linas (akt. Valentinas Novopolskis). Dabar jis yra ties devintuoju – prisiimti atsakomybę ir atsiprašyti įskaudintųjų. Trisdešimt septynerių metų vyras gauna galimybę pasirūpinti vaikystėje palikta septyniolikmete dukra Ieva (akt. Gerda Čiuraitė). Apsigyvenę kartu, susvetimėję tėvas ir dukra bando vėl suartėti, tačiau tai nelengva. Situacija dar labiau komplikuojasi, kai geriausia Ievos draugė Maja (akt. Angelina Daukaitė) pajunta simpatiją jos tėčiui. Jiems visiems trims teks atrasti savo tiesas bei kelią tarp sumišusių jausmų ir moralinių dilemų.
Su bilietais.