Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 29–lapkričio 2 dienoms

28 spalio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 29

Atsinaujinusio Juozo Grušo namų-muziejaus lankymas, 09:00–17:00
Kalniečių g. 93

Likus mėnesiui iki rašytojo gimtadienio, jo palikimo puoselėtojai atvers atnaujinto Juozo Grušo namų-muziejaus duris.
Galėsite pasivaikščioti sodelyje, prisėsti po rožių vartais „Rozenbogenu“, apžiūrėti autentišką darbo kambarį, kuriame Juozas Grušas rašė savo kūrinius.

Primename, kad muziejuje privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Galimybių pasas nėra būtinas.

Muziejaus nuotr.

Orientacinis žaidimas-ekskursija „Stepono Dariaus Kaunas“, 12:00 (ir šeštadienį)
Įvairios vietos

Spalio 29–30 dienomis Lietuvos aviacijos muziejus kviečia sudalyvauti orientaciniame žaidime-ekskursijoje pažintiniu maršrutu Stepono Dariaus Kaunas. Dvi dienas, penktadienį (nuo 12 val.) ir šeštadienį (iki 17 val.), įvairiose miesto vietose gyventojai pagal sudarytą planą galės dalyvauti orientacinėse varžybose ir pažintinėse ekskursijoje, kurių metu susipažins su transatlantinio lakūno S. Dariaus biografiją iliustruojančiomis Kauno vietomis.

Muziejaus nuotr.

APK Skaitytojų klubas. J. Ohmano „Donbaso džiazas“, 18:00
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23, 313 aud.

Akademinių politologų klubas po ilgos kūrybinių atostogų pertraukos grįžta 2-ąjam sezonui ir kviečia susitikimui su Jonu Ohmanu, kuris papasakos apie dar šių metų pradžioje pasirodžiusią knygą „Donbaso džiazas“ bei savo patirtis Ukrainoje.

BŪTINA REGISTRACIJA:
https://forms.gle/UKXo3QKFiX9EQat96

„Prisukamas Abrikosas: Visi Šventieji“, 18:30 (visą savaitgalį)
Metalo perdirbimo fabrikas „Pergalė“, Kaunakiemio g. 5

„Festivaliu numylėto reivo vadinti nesinori, bet šį kartą teks – užtruksime dvi naktis ir išsiplėsime dar labiau. Penktadienį susirinksime sušildyti „Pergalės“ patalpų su daugeliui pažįstamo Dollkraut vedinos grupės De Ambassade pasirodymu. Greta jų pastatėme ir jiems lygiaverčius lietuvaičius – Solo Ansamblį. Reikėtų visa tai vadinti koncertu, tačiau panašu, kad tai veikiau bus tamsi, karšta ir sintezatoriais sodri diskoteka, kurią vėliau visi pratęsime „Lizde“, kartu su vakaro kaltininku Dollkraut, Benu Aleksandravičiumi (BA.) bei vietiniu talentu Teatre ir „Lizdo“ rezidentu Eimantu.

Šeštadienį numylėti „Pergalės“ industriniai skliautai vėl bus užsemti tirštais dūžiais – atvažiuos jau pasiilgtas Identified Patient bei su metais tik geresnis ir be gailesčio stiprus Cardopusher“, – rašoma kvietime į esminį elektroninį įvykį šį sezoną.

ŠEŠTADIENIS, 10 30

Spektaklis „Užburtos pilies paslaptis“, 12:00 / 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Olego Žiugždos režisuotas spektaklis vaikams nuo 6 m. –  mįslinga istorija apie tyros ir pasiaukojančios meilės galią Leprens de Bomon pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ motyvais.

Teatro archyvo nuotr.

Justino Jaručio koncertas, 21:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr.  50

Justinas Jarutis klausytojus kviečia į patį didžiausią savo solinį koncertą. Pastarieji dveji metai atlikėjui tikrai buvo produktyvūs: debiutinis albumas, didelio pasisekimo sulaukę kūriniai su Leon Somov, Jovani ir Monique, muzikinio televizijos projekto „Lietuvos Balsas“ mokytojo pozicija, su grupe „Freaks On Floor“ išleistas penktasis studijinis albumas „GOLD“, didžiulio dėmesio sulaukęs koncertas Trakų pilyje. „Jaučiu, kad subrendau ne tik kaip asmenybė, bet ir kaip atlikėjas. Viską vainikuoti noriu didžiuliu koncertu, į kurį sudėsiu visą savo širdį.“

SEKMADIENIS, 10 31

Nemokamų muziejų sekmadienis
Įvairios vietos

LR Kultūros ministerijos iniciatyva kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį galite nemokamai lankyti jau pavaldžius muziejus. Darbo laiką pasitikrinkite muziejų svetainėse.

  • – Kauno IX forto muziejų
  • – Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ir jo padalinius
  • – Lietuvos aviacijos muziejų 
  • – Lietuvos švietimo istorijos muziejų 
  • – Maironio Lietuvos literatūros muziejų ir jo padalinius

Koncertas „In memoriam Petrui Bingeliui“, 19:00
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Pagerbdami praėjusių metų pabaigoje mus palikusį maestro Petrą Bingelį Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras su solistais Visų Šventųjų dienos išvakarėse atliks Roberto Schumanno „Requiem“, op. 148.

Petras Bingelis. Choro archyvo nuotr.

„Prikėlimas“, 20:00
„Parakas“, Prancūzų g. 2

Tvarios mados iniciatyva UPCYCLED BY LT kviečia į projekto #TvarinkSpintą finalinį renginį. Projekto tikslas – atsigręžimas į asmeninę bei kolektyvinę istorijas ir antrinis išteklių panaudojimas, kaip tvari alternatyva tiek greitajai madai, tiek beprotiškam gyvenimo tempui. Prikelsime ne tik rūbų, bet ir žmonių, vietų bei idėjų istorijas. Aprangos kodas todėl yra rūbas su istorija, o muzikos įkvėpimui tikrai bus. Kodėl gi nepasimačius istoriniame parako sandėlyje?

„Nekro Disko Halloween“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Sunkiosios muzikos užuovėja kviečia šiurpiausią naktį praleisti su geriausius ebm/industrial/synthwave/gothic/post-punk/electro garsais.

PIRMADIENIS, 11 01

„Sielų upė 2021“, 17:00
Laisvės al.

Kasmet Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kauno fakultete (VU SA KnF) organizuojamas renginys „Sielų upė“ sugrįžta į Kauno centrą.

Lapkričio 1-ąją tekės tūkstančiai širdį šildančių ir išėjusius primenančių žvakių šviesų. „Sielų upės“ organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet nuspręsta atsisakyti aplinką teršiančių parafininių žvakių ir renginyje bus naudojami tvarūs bei draugiškesni gamtai elementai.

Esate kviečiami drauge nušviesti žvakelių kelią nuo Kauno Laisvės alėjos fontano iki Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro). Susitikime visi kartu, uždekime po žvakelę kiekvieno brangaus žmogaus atminimui bei prisiminkime, ką reiškia dalintis žiupsniais šviesos.

Renginyje bus naudojamos šviesos diodų (LED) žvakės, todėl savo žvakių atsinešti nereikia.

ANTRADIENIS, 11 02

Filmas „Kopa (Dune)“, 10:30 / 13:45 / 17:20 / 20:40
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagal vieną garsiausių visų laikų fantastikos knygų – Frank‘o Herbert‘o „Kopą“ – režisieriaus Denis Villeneuve  sukurtas filmas pasakoja istoriją apie ypatingomis galiomis apdovanotą Polą Atreidą, kartu su visa savo kilminga gimine priverstą keliauti į tolimą, atšiaurią ir vieną pavojingiausių Visatoje dykumų planetą Arakį, dar vadinamą Kopa.

Nors atšiaurus gyvenimui, Arakis yra ypatinga planeta, kadangi tik joje yra išgaunama vertingiausia Visatos medžiaga, pažadinanti ypatingas žmogaus proto galias. Daugėjant intrigų dėl siekio valdyti šio neįkainojamo ištekliaus gavybą, Polas ir jo motina priversti iškeliauti pas fremenus – dykumose gyvenančius vietinius Arakio gyventojus. Prasideda Polo Atreido kelionė link to, kuo tapti jam lemta nuo pat gimimo: žmogumi, kuris pakeis ne tik savo giminės, bet viso Arakio bei visos Visatos istoriją.

Kadras iš filmo