Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 28–30 dienoms

27 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 28

Paroda „Iš tamsos“, 11:00–18:00
Gimnazijos g. 4

Šį savaitgalį atsisveikinančią interaktyvią atmintį žadinančią parodą „Kaunas 2022“ kviečia aplankyti nemokamai. Penktadienį lankytojus pasitiks savo Holokaustą išgyvenusių kauniečių tėvų istoriją originaliai papasakojusi menininkė Jenny Kagan. Spalio 28 d. yra simbolinė data, tai ir J. Kagan gimimo diena, ir „Didžiosios akcijos“ Kauno gete metinės.

G. Jovaišos nuotr.

Liuksemburgo Darbo muziejaus parodos „Working Class Heroes“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Liuksemburgo Darbo muziejus (MUAR / Musée vun der Aarbecht) ir bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ apsikeitė parodomis: „Didžioji pramonė“ šiuo metu eksponuojama Musée FERRUM Tetanžėje, o „Working Class Heroes“ atvyko į Kauno paveikslų galeriją.

Paroda šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre‘ą Bausch‘ą (1891–1935), Léoną Weirichą (1878–1942) ir Jeaną Schortgeną (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių

Renginio metu bus parodytas specialiai šiai progai sukurtas Psilikono teatro spektaklis „DARBAS/AARBECHT“, kurį gyvai įgarsins kompozitorius ir multiinstrumentalistas Polis Belardi‘s (LU).

Parodos „ArchiTextura: Invisible & Similar“ atidarymas, 18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Projekto „Invisible & Similar“ rezidentė iš Japonijos, architektė Tomomi Homma ir architektė Rasa Chmieliauskaitė Kauno centriniame pašte pristatys jungtinę nevizualios architektūros parodą, tiesiančią tiltus tarp lietuviškos etninės medinės architektūros ir Japonijos tradicinės architektūros praktikų. Kūrėjos parodoje atskleis už išorinio-estetinio architektūros pavidalo slypinčią universalią pažinimo kalbą, kviečiančią lankytojus neįprastam dialogui su mus supančia aplinka ir akimis nepastebimu jos turiniu.

Paroda veiks tik tris dienas!

„Nepatogus kinas“: „Elektrokarštinė (Electric Malady)“, 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Įsivaizduokite: vieną rytą atsikeliate su plyštančia iš skausmo galva. Išgeriate nuskausminamųjų, tačiau jie nė kiek nepadeda – skausmas kasdien tik stiprėja. Gydytojai neranda ligos priežasties, nors jums atrodo, kad viskas dėl elektroninių įrenginių ir jų skleidžiamų elektromagnetinių bangų. Kai garsiai išsakote savo nuogąstavimą, jus, aišku, nusiunčia pas psichiatrą… O jei vis dėlto yra tokia liga? Ir kol kas vienintelis vaistas – atsiskirti nuo žmonių, užsidėti ant galvos folijos kepurę ir dar apsigobti pledu. Būtent tokia yra Williamo, „Elektrokarštinės“ protagonisto, istorija. Rež. Marie Lidén.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 10 29

„Etnosodas“: folkloro dirbtuvės šeimoms, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Šeštadienių rytais iki pat Kalėdų į Žaisloteką biblioteka kviečia šeimas su jau paaugusiais vaikais ir jaunuoliais – jūsų lauks pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas. Jis supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų.

Edukacija „Holokaustas: procesas, vykdytojai, gelbėtojai, aukos“, 12:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

„Didžioji akcija“ – vienos didžiausių žudynių nacių okupacijos laikotarpiu Lietuvoje. Tai sudėtingo ir daugialypio reiškinio – Holokausto – dalis, tad lankydamiesi autentiškose IX forto erdvėse renginio dalyviai susipažins su šiandieninėmis muziejaus ekspozicijomis ir turės galimybę išgirsti edukatoriaus parengtą informatyvų pasakojimą apie Holokausto procesą, jo vyksmą bei kontekstus Lietuvoje. Vėliau lauks diskusija, susijusi su kertiniais temos akcentais: vykdytojais, gelbėtojais, aukomis.

Būtina registracija telefonu: +370 620 20790, el. paštu: edukacija@9fortomuziejus.lt.

Turas po Dorothy Bohm parodą, 15:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

„Regėtas pasaulis“ – retrospektyvinė žymios litvakų kilmės britų menininkės paroda, kviečianti į pažintį su daugiau nei šešis dešimtmečius trunkančia ir kelis žemynus apimančia kūrybine mąstysena. Turą vesianti parodos kuratorė Monica Bohm-Duchen yra laisvai samdoma rašytoja, lektorė ir kuratorė. Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos ji kuruoja savo mamos Dorothy Bohm fotografijų archyvą.

Premjera: spektaklis „Po vandeniu“, 17:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87

Remdamasi skirtingomis vienatvės spalvomis psichologijoje, gamtoje ir žmogaus gyvenime, bei asmeniniais išgyvenimais, Dominyka Budinavičiūtė  kuria scenoje šiandienos žmogaus vienatvės portretą, atpažįstamą dažnam iš mūsų. Pasak kūrėjų, ilgą laiką praleidus vienumoje, užklumpa nesvarumo būseną primenantis jausmas. Kaip panirus į gilų vandenį. Spektaklyje gretinami šie pojūčiai: ar mums iškart ima trūkti oro, o galbūt galime išmokti gyventi „po vandeniu“? 

Donato Stankevičiaus nuotr.

„Nebeprisikiškiakopūsteliajantiesiems“: jaunos poezijos skaitymai, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 80

Visa, ką išgirsite šeštadienį, buvo rašoma, perkuriama, tobulinama iki begalybės nuo antradienio iki penktadienio vykusiose Kauno literatūros festivalio poezijos dirbtuvėse su poetu, Jotvingių premijos laureatu Donatu Petrošiumi.

SEKMADIENIS, 10 30

Ekskursija „Modernaus meno keliais“ ir vizitas Mildos Gailiūtės studijoje, 12:00
Susitikimo vieta: prie VDU Teologijos fakulteto, Gimnazijos g. 7

Kauno modernaus meno fondas įsilieja į „Kaunas 2022“ programą, kviesdamas pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus ir jų mokinius, tradicijų tęsėjus bei apsilankyti menininkų dirbtuvėse. Šįkart pakvies jaunosios kartos tapytoja Milda Gailiūtė.

Registruokitės info@artkaunas.com
Ekskursijos yra mokamos, kaina: 5 EUR. atsiskaityti galima pavedimu arba vietoje ekskursijos dieną.

Milda Gailiūtė „Miegamasis mikrorajonas“ drobė, aliejus, 21 x 28 cm, 2018

Ekskursija „Maironio rūmų ir rūsių istorija“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Ekskursijoje išgirsite pasakojimą apie dar XVIII a. viduryje statytus, 1909 m. Maironio įsigytus rūmus ir besikeitusius jų savininkus. Šios ekskursijos metu taip pat sužinosite, kokią paslaptį saugo XV–XVI a. gotikiniai rūmų rūsiai, apžiūrėsite Maironio butą ir išgirsite įdomų pasakojimą apie poeto gyvenimą Kaune, susipažinsite su muziejaus įkūrimo ir gyvavimo iki šių dienų istorija.

Registracija: tel. +370 618 26887. Ekskursija nemokama!

Ukrainos filmų savaitgalis: filmas „Juodasis varnas“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Istorinis Taraso Tkačenko filmas atskleidžia aršią Ukrainos sukilėlių kovą su okupacine komunistine valdžia 1920-aisiais.

Ukrainos filmų savaitgalio programoje taip pat pristatomi trumpametražiai šiandien kuriančių, debiutuojančių režisierių filmai. Organizatorius – labdaros fondas „Torban“. Dalis už bilietus surinktų pajamų bus skiriama nuo karo kenčiančiai Ukrainai.