Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 25–28 dienoms

24 spalio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 10 25

Vieša paskaita su prof. Birute Galdikas, 10:00
Online

Pasaulinio pripažinimo sulaukusi lietuvių kilmės mokslininkė, antropologė, primatologė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktarė, profesorė Birutė Galdikas šiemet žymi savo veiklos 50-metį.

Šia proga ji vieši Lietuvoje ir VDU skaitys viešą paskaitą. Stebėkite internetu: https://bit.ly/3aXeJGJ

Virtualios G. Konderauskaitės parodos „Šviežios sultys mano apatiniuose“ atidarymas, 19:30
Online

Gintarė Konderauskaitė – jaunosios kartos vizualaus meno kūrėja, baigusi Vilniaus dailės akademiją, Kauno fakultetą. Menininkė sako: „Realiame gyvenime esu rami, jautri asmenybė mėgstanti leisti laiką viena vaikštant miškais ir skintant laukines gėles, tačiau per kūrybą išlenda kita mano pusė, kuri man liepia šokiruoti, mėgautis vakarėliais, šokti bei maivytis.”

Jaunosios menininkės kūryba pilna netikėtumų, kaip ir šio tapybos ciklo pavadinimas: „Šviežios sultys mano apatiniuose“. Pastarieji ir sultys gali pasirodyti du itin skirtingi dalykai, tačiau būtent nesuderinamume gimsta kūrybinės perspektyvos. 

Nuo lapkričio 12 d. parodą „Šviežios sultys mano apatiniuose“ galėsite išvysti ir gyvai „Įvaizdžio ir Stiliaus lofte“, adresu Karaliaus Mindaugo prospektas 68, Kaunas.

ANTRADIENIS, 10 26

Virtuali paskaita apie „Didžiąją akciją“, 15:00
Online

Artėjant pilietinei eisenai Kaune „Didžiajai akcijai“ atminti (https://fb.me/e/4lEmSiAsc), plačiau sužinoti apie tragiškus 1941-ųjų spalio 29 d. įvykius Kauno IX forto muziejus kviečia virtualioje istoriko dr. Modesto Kuodžio paskaitoje „Tik temstant nutilo šūviai prie IX forto: „Didžiąją akciją“ prisimenant“.

Detektyvo vakaras: susitikimas su rašytoju Viliumi Mačiliūnu, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Vilius Mačiliūnas – buvęs kriminalinės policijos pareigūnas, baigęs tarnybą ėmė rašyti detektyvines istorijas. Susitikimo metu bus pristatytos autoriaus knygos „9. detektyvinė apysaka“, „Blondinė gaus ko nori“, „Kas pagrobė mokytoją“.

Renginyje taip pat dalyvaus rašytojas, vertėjas Vilius Litvinavičius, aktorius Algimantas Butvilas, leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas.

TREČIADIENIS, 10 27

„Radvila Darius, Vytauto“. Muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų, 18:00 / 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Radvila Darius, Vytauto“ – tai gyvas dialogas tarp keturių instrumentalistų gyvai atliekamos muzikos ir video ištraukų iš LRT archyvų.Paskutiniais devintojo dešimtmečio metais Lietuvos televizijoje baigėsi cenzūros laikotarpis. Eterį užplūdo ilgus metus kauptos problemos, pasiūlymai ir komentarai – išsikalbėti panoro visi.
Režisierius Karolis Kaupinis teigia, kad analizuojant trisdešimties metų senumo archyvinę medžiagą, paaiškėja, kad laikas beveik nepaveikia temų, kuriomis kalbame: „Daug šnekant žodžiai infliuoja ir nebetenka prasmės. Galbūt muzika gali padėti suprasti ar bent pajusti jų reikšmę.“

„Kinas kaip terapija“: „Išgyventi vasarą“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kauno kino centras „Romuva“ pas kaimynus KKC kviečia filmų pagalba pažinti save, permąstyti kasdieninius iššūkius ir geriau suprasti kitus žmones bei jų jausmus nemokamuose kino terapijos seansuose.

„Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė) pasakoja, kaip ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipolinio sutrikimo manijos fazę išgyvenantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Kelyje galinėdamasi su vidiniais demonais trijulė pamažu atranda tarpusavio ryšį. Regis, lengva vasariška kelionė virsta pirmuoju žingsniu pasveikimo link.

Seansą ves Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė, psichologė Jūratė Marcinkevičienė, savo praktikoje taikanti kognityvinės elgesio, meno terapijos metodus ir relaksacijos technikas.

Renginys nemokamas, tačiau privaloma registracija: https://forms.gle/Y5Q1vsnK3GAjjHMJ8

Spektaklis „Mongolija“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Mongolija“ – tai OKT spektaklis apie žmonių su Dauno sindromu gyvenimą mūsų visuomenėje. Spektakliui pasirinkta nestandartinė forma, palaipsniui žiūrovą vedanti iš pasyvaus istorijos stebėtojo, į „aktyvų mokinį“ ir galiausiai suteikiant platformą žiūrovui įsitraukti į pokalbį. Tiek režisierius ir aktorius Darius Gumauskas, tiek su juo kartu spektaklyje vaidinantis Andrius Alešiūnas Dauno sindromą pažįsta iš labai arti. Asmeninėmis istorijomis paremtas spektaklis tyrinėja draugystę ir kelia klausimą, ar kitoniškumas gali jai trukdyti?

KETVIRTADIENIS, 10 28

Pilietinė eisena Kaune „Didžiajai akcijai“ atminti, 11:00
Demokratų g. aikštė – IX fortas

Prieš 80 metų – 1941 m. spalio 28 d. – Demokratų gatvėje esančioje aikštėje atrinkta 9200 Kauno geto žydų, beveik pusė jų – vaikai. Kitą dieną visi pėsčiomis nuvaryti į IX fortą ir sušaudyti netoliese esančiame lauke. Žudynės pavadintos „Didžiąja akcija“. Tai – didžiausia žydų naikinimo akcija Kaune nacių okupacijos laikotarpiu.

Maršrutas drieksis Kauno gatvėmis: bus lipama laiptais, einama šaligatviais, kai kur kelkraščiais. Planuojat dalyvauti eisenoje prašome į tai atsižvelgti. Eisenos dalyviai už savo saugumą atsako patys.

Kauno IX forto muziejus kartu su partneriais kviečia dalyvauti pilietinėje eisenoje ir minėjime, skirtuose prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas, nužudytas per „Didžiąją akciją“. Pilietinė eisena „Didžiajai akcijai“ atminti jungiasi prie „Atminties kelio 1941–2021“ iniciatyvos.

Knygos „BALTIJOS ŠALIŲ MENAS XIX–XX A.“ pristatymas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Vienoje žymiausių Prancūzijos „Flammarion“ leidykloje ką tik išleista garsaus prancūzų menotyrininko Serge‘o Fauchereau‘o knyga „L‘art des pays baltes XIX e – XX e siécles. Lituanie, Lettonie, Estonie“. Šį istoriškai svarbų leidinį išleisti lietuvių kalba buvo pasiūlyta leidyklai „Hubris“.

Renginio metu knygą pristatys iš Paryžiaus atvyksiantis leidinio autorius Serge‘as Fauchereau‘as ir leidyklos „Hubris“ direktorius Viktoras Bachmetjevas. Renginį moderuos Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorė Daina Kamarauskienė.

Mokumentai: „Po ramiu dangumi“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų programa „Mokumentai“ – videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas – kviečia į filmų peržiūrų antrojo ciklo „Asmeninis kaip istorinis“ uždarymą.

Ciklą užbaigs lenkų menininkės Annos Konik filmas „Po ramiu dangumi“ (angl. „Under a Placid Sky“) (2018). Peržiūroje dalyvaus ir pati menininkė, kuri pristatys filmą ir dalyvaus diskusijoje. Filme bandoma susieti žydų, repatriantų iš rytinės Lenkijos pasienio, ir vokiečių mažumos istorijas ir patirtis mažame miestelyje, vadinamame Dobrodzień, Lenkijos pietuose tarp Čenstakavos ir Opolės.

Slemas #44, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Ilgai lauktas, nekantrautas, rudeniu ir šviežiomis trinkelėmis dvelkiantis, medicininėmis kaukėmis pasipuošęs atkeliauja spalio slemas!

Slemas #44 vedėjas – Jovaras
Slemo dizaino autorė – Inga Navickaitė-Drąsutė

Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt
Žiūrovų registracija: https://bit.ly/3G1dJjh