Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 17–20 dienoms

17 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 10 17

„Vaizduotės praktikos: koliažai“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia kūrybinių dirbtuvių ciklą „Vaizduotės praktikos“. Šio susitikimo metu bus gilinamasi į koliažų gamybą, jų paskirtį, paveikslėlių terapijos formas. Prisilietimas prie šio kūrybinio metodo lavina metaforinį-asociatyvinį mąstymą, atpalaiduoja ir pažindina dalyvius su jų pasąmonėje paslėptomis subasmenybių dalimis, giluminiu jų santykiu su pasauliu ir savimi.

„Nepatogus kinas“: „Marmuro travelogas“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Marmuro travelogas“ prasideda viename iš Graikijos karjerų. Tuomet iškasta uoliena, kuri vertinama visame pasaulyje, gabenama į Kiniją. Čia vietiniai amatininkai marmuro gabalus paverčia antikinėmis skulptūromis ir kolonomis, kurias mielai perka ne tik turtingi kinai, bet ir užsienio pirkėjai. Iš marmuro likučių kinų fabrikuose gaminami suvenyriniai magnetukai, kuriuos jie siunčia atgal į Graikiją.

Režisierius Seanas Wangas savo antruoju filmu kviečia leistis į neįtikėtiną marmuro odisėją, kupiną spalvingų personažų, absurdiškų situacijų ir įdomių istorijų, sykiu tarsi klausdamas mūsų, ar šiuolaikiniame pasaulyje autentiškumas ir tradicija vis dar turi kokią nors vertę.

ANTRADIENIS, 10 18

83-iojo kūrybinio sezono atidarymas „Kartos“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Viena seniausių kultūros įstaigų Kaune naujus metus pradeda pristatydama tai, kas joje vyksta skambiausio ir įdomiausio. Visi renginiai nemokami!

Spalio 18 d. laukia jaunųjų talentų koncertas „Skambantys raštai“. Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai ir doc. dr. Dalia Senvaitytė pristatys pasirydomą audiovizualinėje instaliacijoje „Skambantys raštai“ naudotų baltų simbolių tematika.

„Nepatogus kinas“: „Seksas – Kamera – Galia“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Nina Menkes tiria klausimą – kaip kinas, kurį žiūrime, formuoja tai, kaip mąstome apie savo visuomenę? Pasitelkdama daugybę pavyzdžių iš visiems žinomų kino kūrinių, ji atskleidžia labai aiškią vizualiosios kultūros priešpriešą. Vyras prieš moterį. Žiūrintis prieš žiūrimą. Veikiantis prieš veikiamą. Vizualiąją kultūrą būtina nuolat reflektuoti, kitaip ne mes valdysime kamerą, o kamera – mus.

Istorijų festivalis. Protų mūšis „Pasivaikščiojimai po miestą“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Istorijų festivalio metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kauniečius ir miesto svečius kviečia PASIVAIKŠČIOTI: po Kauno istoriją, po architektūrą, su asmenybe ir su daina.

Būtina registracija el. paštu menas@kaunas.mvb.lt arba telefonu (8 37) 22 04 61. Komandoje gali būti 3–5 nariai.

TREČIADIENIS, 10 19

Dr. Mariaus Lasinsko paskaita „Vaistažolių nauda sveikatai“, 17:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje atidaroma nauja įdomi paroda  „Naudingi ar nuodingi? XIX a. pab. – XX a. pr. mokomieji plakatai“. Šia proga – paskaita, kurią skaitys VDU ŽŪA dėstytojas, vaistažolininkas,
„Žolinčių akademijos“ viceprezidentas dr. Marius Lasinskas.

„EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“: susitikimas su rašytoja A. Ruseckaite, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Biblioteka kviečia į susitikimą su rašytoja, daug lietuvių literatūros, ypač XX a., sklaidai ir saugojimui nuveikusia muziejininke Aldona Ruseckaite: „Pristatysime jos penktąjį, tik iš spaustuvės paleistą biografinį romaną „EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“.

83-iojo kūrybinio sezono atidarymas „Kartos“, 18:00 / 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

KKC kūrybinio sezono atidarymas tęsiasi. Antradienį scenoje – neoklasikinio šokio teatras „Releve“ ir sportinių šokių kolektyvas „Sūkurys“, taip pat – liaudiškų šokių kolektyvai „Šėltinis“, „Suktinis“ ir „Ainiai“, folkloro ansamblis „Gadula“ bei sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“.

Koncertas-dedikacija „Algimantas Kubiliūnas ir jo mokiniai“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius kviečia į vakarą vienam produktyviausių savo narių pagerbti. Programoje – paties A. Kubiliūno, Algirdo Klovos, Zitos Bružaitės, Antano Jasenkos ir kt. kūriniai. 

„Mokumentai“: „Spektrai“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Video meno ir kino filmų peržiūrų bei diskusijų seriją pratęs Sveno Augustijneno filmas „Spektrai“ (Belgija, 2019 m.).

Skambant J. S. Bacho „Šventojo Jono pasijai“, filmas „Spektrai“ panardina mus į vieną tamsiausių Belgijos Kongo dekolonizacijos dienų. Nagrinėjantis biopolitinį kūną kūrinys atskleidžia plonytę ribą tarp legitimacijos ir istoriografijos, bei traumuojančią atsakomybės ir skolos problemą.

KETVIRTADIENIS, 10 20

83-iojo kūrybinio sezono atidarymas „Kartos“, 17:30 / 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

KKC kūrybinio sezono atidarymas tęsiasi.  Spalio 20 d. suplanuoti KKC dailės studijos „Vaivorykštė“ tapybos darbų parodos atidarymas ir Kazio Binkio teatro spektaklis „Spąstai“.

Spektaklis „Jaudulys“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Jaudulys“ – Aleksandro Špilevojaus režisuotas spektaklis pagal populiaraus šiuolaikinio dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę. Veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. „Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik savo kūrinius, bet ir savo mitą – konkrečiausią ir intensyviausią realybę, ryškiausią ir pačią tikriausią tikrovę.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Koncertas „Musica Academia“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gurmaniškos muzikos meniu vėl pristato Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su iš Amerikos specialiai atvykusia pianiste Emilija Rožukaite ir belgų saksofonininkų kvartetu – „Anemos Saxofoonkwartet“. Tęstinė „Musica academia“ programa klausytoją atveda į įdomias, iššūkių kupinas programas.

„Common People“: „Don’t Worry, the Doors Will Open“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Prasideda ketvirtasis Kauno menininkų namų organizuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklo „Common People“ sezonas. Spalio ir lapkričio mėnesiais ciklas kvies tyrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinkos erdve, kraštovaizdžiu, kurioje jie gyvena ir veikia. 

Programą atidarys Oksanos Karpovych 2019 m. sukurtos dokumentikos peržiūra. Filmas atskleidžia Ukrainos darbo klasės kasdienybę, keliaujant traukiniu iš aplinkinių miestelių į darbą Kyive ir atgal. Kamera seka žmones ir jų istorijas nuo vagono prie vagono, iš stoties į stotį, iš nakties į dieną. Filmas jautriai ir atmosferiškai atskleidžia sudėtingas posovietinės Ukrainos visuomenės realijas.