Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 14–16 dienoms

13 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 14

Istorijų festivalis. Mildos Varnauskaitės istorijų pasakojimo pasirodymas „Už devynių marių…“, 14:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Šis pasirodymas – tai istorijos iš įvairiausių pasaulio kraštų, kurias Milda išgirdo gyvendama „už devynių marių“… Verkianti varlė, teisingas Žuvų karalius, drąsios mergaitės įkvepia vaikus siekti savo svajonių ir tyrinėti pasaulį. Istorijos moko gerumo ir empatijos bei kaip gyventi su kitais viename pasaulyje.

D. Grinkevičiūtės knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros“ vertimo pristatymas, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

kad Dalios Grinkevičiūtės memuarai atspariai priešinasi užmarščiai ir tęsia savo gyvenimą ne tik lietuvių, bet ir kitomis kalbomis. Šįkart muziejuje – vertimo į baltarusių kalbą pristatymas. Renginyje dalyvaus ir šio vertimo istorija, bei iššūkiais dalinsis poetė, vertėja Vanda Martinš duš Reiš. Susitikimą užbaigs diskusija „Istorijos grimasos“ apie istorinės atminties prasmę. Po to – ekskursija po parodą „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“ (su vertimu į baltarusių kalbą). Ši paroda „Kaunas 2022“ programos dalis.

Dovilės Šimonytės knygos „Skeptrų karalienė“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

2020-ųjų metų vasarą Pamario galerijoje, Juodkrantėje, buvo atidaryta menininkų Marijos Repšytės ir Žilvino Landzbergo kuruota paroda „Laikrodininkas“. Parodoje buvo pristatyti tautodailės dirbiniai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus archyvų kartu su šiuolaikinių menininkų darbais. Šiai parodai Dovilė Šimonytė sukūrė kortų kaladę, pavadinimu „Skeptrų karalienė“, – menininkė parodoje rodomiems eksponatams iš muziejaus liaudies rinkinio ir kitiems kūriniams parašė istorijas ir sukūrė piešinius. O dabar „Skeptrų karalienė“ – jau meninė knyga kortų formate lietuvių ir anglų kalba, kuruota Marijos Repšytės ir išleista „12:15“.

AURA 32: „Ritmi Sotterranei“ šokio trupė. „Saugant šilumą“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kokia yra tikroji priežastis, skatinanti mus kurti kūno kalba? Atsakymą Alessia Gatta randa iš pirmo žvilgsnio paprastose sąvokose: prisilietimas, kvėpavimas, bendrumas, artumas, požiūrių laikymasis ir iš jų kylantys santykiai. 

„Saugant šilumą“ gimė iš intymaus troškimo vėl susitikti, išmatuoti save, susilieti. Spektaklyje regimas gilus troškimas rūpintis šokiu ir jo apgyvendinta erdve, pasitelkiant kūnų bei juose esančių sielų šilumą, kad pabustų statiškos galūnės ir miegantys protai. Taigi, bendrų choreografo ir šokėjų suvokimų bei intuicijų autentiškumas kūrybos metu davė pradžią sveikam ir tiksliam dialogui, kuris buvo ne tik žodinis, bet visų pirma kūniškas.

Massimiliano Fusco nuotr.

„100 Kauno (at)vaizdų“. Performansas „Laikas“, 19:00
Nepriklausomybės a.

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamas projektas „100 Kauno (at)vaizdų“ kviečia į naktinį performansą. Menininkė Bronė Sofija Gideikaitė jo metu pristatys kūrinį „Laikas“ – tai 2 valandų trukmės projekcija ant M. Žilinsko galerijos (Nepriklausomybės a.) fasado. 

ŠEŠTADIENIS, 10 15

Atvirų durų diena, 12:00
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo šventė prasidės jau šeštadienį – stadione nuo 12 iki 16 val. organizuojama atvirų durų diena. Lankytojai galės pasižvalgyti po erdvę bei sudalyvauti ekskursijose, kurios vyks 13, 14 ir 15 valandomis. Įėjimas – per C sektorių, nuo Kauno sporto halės pusės. 

Tą pačią dieną nuo 18 val. futbolo entuziastai laukiami Kauno sporto halėje – vyks filmo, skirto legendiniam Lietuvos treneriui, premjera – „Futbolo filosofas. Benjamino Zelkevičiaus kelias“. Būtina registracija: bit.ly/futbolo-filosofas

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Retro festivalis „Ar sugrįš Metropolio vakarai?“, 14:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Istorinėje vietoje – Laikinosios Lietuvos sostinės Kauno tradicijas atspindintis ir puoselėjantis tradicinis retro festivalis. Renginyje dalyvaus devyni Lietuvos ir užsienio lietuvių kolektyvai bei solistai.   

B. Sruogos 75-ųjų mirties metinių minėjimas, 14:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Žemėj šioje mes užklydę –
Tik ilgėjimos sargai…

Muziejus kviečia į renginį, skirtą rašytojo Balio Sruogos 75-osioms mirties metinėms. Dalyvaus literatūrologas doc. Ramutis Karmalavičius, aktorius Saulius Bagaliūnas, smuikininkė Jurgita Gelūnaitė-Tervydienė.

„Nepatogus kinas“. „Lygumos“ (The plains), 17:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Penkta valanda vakaro. Andrew, į šeštą dešimtmetį įkopęs australas, sėdasi į mašiną, užveda variklį, įsijungia radiją ir važiuoja iš darbo namo. Ir taip diena iš dienos. Kartais kartu su juo važiuoja Davidas – jo bendradarbis ir „Lygumų“ autorius. Vyrai kalbasi apie savo „filosofinius sprendimus“, apie kasdienybę ir santykius su juo supančiais žmonėmis. Tuo tarpu kamera, įtaisyta ant galinės sėdynės, „stebi“ ir „klausosi“. Kartu su ja – ir mes, žiūrovai, tarsi tapę Andrew nematomais pakeleiviais. Režisierius: David Easteal.

Istorijų festivalis. Muzikinis spektaklis „Dibukas“, 19:00
Raudondvario menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

XX a. pradžioje Simonas Ans-ky parašė mistikos, magijos ir simbolinių prasmių kupiną pjesę „Dibukas“. Ją vaidino dvi žymiausios žydų trupės „Vilniaus trupė“ ir „Habima“. 1937 m. Lenkijoje pagal „Dibuko“ istoriją buvo sukurtas filmas.

Jau mūsų dienomis „Sala-Manca Collective“ (IZ) sukūrė garso spektaklį, kuriame muzika ir aktorių balsai susilieja su filmo vaizdais ir sukuria nepakartojamą patirtį. Šį nebylųjį kino filmą muzikos ir garsų pripildys Kauno miesto simfoninis orkestras ir grupė Izraelio aktorių, kurie atkurs mistinę spektaklio atmosferą, paremtą vaiduoklių istorijomis.

SEKMADIENIS, 10 16

Felikso Jakubausko paroda „Miestui ir pelėdoms“, 10:00–18:00
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno kolegijos Menų akademija kviečia į personalinę tekstilininko, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Felikso Jakubausko parodą „Miestui ir pelėdoms“, tęsiančią Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą parodų ciklą. Eksponuojami ir ankstyvieji darbai, ir paskutiniųjų kelerių metų kūriniai.

Kino klasika. „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (Blade Runner), 16:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

20 a. žmonija, bėganti iš užterštų miestų, ima kurti kolonijas kosmose. Pasaulyje atsiranda naujieji vergai: žmogiškos išvaizdos, dirbtinio intelekto produktai vadinami replikantais. Buvusiam „Blade Runner“ būrio agentui Rikui Dekardui paskiriama specialioji operacija – sugauti keturis pavojingus replikantus. Tačiau sutikęs jausti gebančią replikantę Reičel, jis suabejoja nuostatomis apie tai, kas yra ir nėra žmogiška. Seansuose bus rodoma Ridley Scott režisuoto filmo „Blade Runner. Final Cut“ versija.

Dueto LAJOS koncertas, 16:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

„Pasitinkame dvi viešnias su duetu LAJOS, kurios atneš dar daugiau muzikos į mūsų erdvę – dainininkę, multiinstrumentalistę, VDU Muzikos akademijos dėstytoją Justę Sakalytę, bei koncertinių kanklių atlikėją, perkusininkę, pedagogę Ingridą Spalinskaitę-Kurienę“, – rašoma kvietime. Registracija.


Istorijų festivalis. Pasakojimo pasirodymas „Prikaltos lūpos“, 18:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Daiva Ivanauskaitė – Škotijoje gyvenanti lietuvė profesionali pasakotoja, kuri pasakoja Lietuvos, Škotijos ir kitų šalių mitų bei folkloro, literatūros, biografinių istorijų įkvėptus pasakojimus. Autoriniu pasakų audiniu, kurio gijos atkeliauja iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos, Jono Malalos kronikos ir persų filosofo Abu Nasr Al-Farabi darbų, Daiva tyrinėja tylą tarp tėvų ir vaikų, klausdama, kodėl tėvai tyli? Kas yra senis vieline barzda? Kaip išvaduoti tėvus ir save iš veriančio tylaus skausmo? Kaip atgaivinti apmirusias lūpas ir gauti senio ugnies?