Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 11–14 dienoms

11 spalio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 10 11

„Dizaino savaitė“. Parodos „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“ atidarymas, 18:00
KTU Santakos slėnis, K. Baršausko g. 59

Paroda „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“ atskleidžia, kaip, bėgant laikui, pakeičiama pirminė daiktų paskirtis, siekiant juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti. Parodoje eksponuojami Lietuvos liaudies buities muziejaus fonduose saugomi eksponatai bei muziejininkų buityje naudoti daiktai – baldai, drabužiai, tekstilės dirbiniai, įvairūs buities ir ūkio įrankiai, amatininkų darbo priemonės, žaislai. Parodoje išvysite tvarios mados aktualijas atspindinčią dizainerio dr. Kęstučio Lekecko kolekciją „Re-Created“, sukurtą iš ypatingai prabrangių ir kokybiškų natūralaus pluošto audinių likučių.

Kamerinis muzikinis spektaklis „Ak, tas romansų žavesys!“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Patirkite žaismingą madingo tarpukario Kauno meno salono atmosferą ir mintimis nusikelkite į Aleksandro Kačanausko namus, pasvajokite Maironio sodelyje, pasiklausykite Juozo Naujalio dainų, apsilankykite Konrado kavinėje, drauge su Kaziu Binkiu nulėkite į Palangą… Ir patikėkite, kad tik grožis gali išgelbėti pasaulį!
Idėjos ir scenarijaus autorė, režisierė – Virginija Kochanskytė. Vaidina: aktorė Virginija Kochanskytė, pianistė Edita Zizaitė, dainininkė Giedrė Zeicaitė. Registracija į renginį telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.

Atlikėjų archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 10 12

Ekskursija po Panemunę, 15:00
Vaidoto g. 9

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Senjorų mėnesiui skiriamą ekskursiją po istorines Panemunės vietas su bibliotekos Panemunės padalinio vedėja ir knygos „Aukštosios Panemunės istorija“ autore Daiva Nevardauskiene.

Ekskursijos metu išgirsite daugybę įdomių istorijų apie šį mikrorajoną, sužinosite, kokias istorijas slepia rūsčios raudonų plytų sienos, kas tūno po žeme, kodėl čia tiek daug medinių namų ir kas juose gyveno, kiek tiltų turėjo Panemunė ir dar visokių įdomybių. Juk Panemunė – vienas gražiausių Kauno rajonų, visais metų laikais viliojantis praleisti laiką šile, Nemuno pakrantėse ar sporto aikštelėse.

Registruotis į ekskursiją kviečiame telefonu (8 37) 34 62 98

Gintarės Jarašienės fotografijų paroda „Jūros impresijos“, 11:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Jūra – tai vienas iš gražiausių gamtos reiškinių, nuolat besikeičiantis ir verčiantis žavėtis kiekviena akimirka. Ją stebint, neįmanoma kiekvieną kartą užfiksuoti tokį patį reginį. Vandenyje mirguliuoja saulės šviesa, dangaus ir debesų atspindžiai, keičiasi spalvų koloritai. Savo muzikos skambesį kuria besiritančios bangos ir žuvėdros. Kartais viskas nutyla ir nurimsta. Tada apima nuostabi ramybė…

Savo darbuose autorė perteikia užfiksuotas nepakartojamas jūros vaizdų akimirkas, kurias sukuria ir meninius sprendimus pasiūlo pati gamta.

G. Jarašienės nuotr.

Kino vakaras: „Olegas“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Renovacijai uždarytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos pastatas atsidarys kino vakaru I a. salėje (įeiti iš Radastų g. pusės per tarnybinį įėjimą).

Pagal tikrą istoriją sukurtame filme emigrantas iš Latvijos Olegas (Valentinas Novopolskis) Briuselio priemiestyje nelegaliai dirba mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andžejus (Dawid Ogrodnik). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu. Režisierius Juris Kursietis.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 10 13

Saulės Gylys tapybos darbų paroda „Šviečiantys kūnai“, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

„Šviečiantys kūnai“ – tai pirmoji personalinė Saulės Gylys tapybos darbų paroda. Tapybos darbų ciklas, sukurtas stengiantis rezonuoti su Kauno pilies erdve. Pilis – gynybinės paskirties statinių kompleksas, kuriame nuolat gyvena karinė įgula, o užpuolimo metu glaudžiasi apylinkių gyventojai. Pilyje nėra erdvu, jauku ir šilta, ypač – šaltuoju metu. Tapybos darbų ciklą papildo instaliacija „Padalijimas“ (bendraautoris – Darius Gylys), kurios temą taip pat padiktavo Kauno pilies bokšto palėpė.

Sceninė misterija „Ne sau žmonės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Ne sau žmonės“ – tai daugiau negu spektaklis. Tai spektaklis-misija, skleidžiantis pamatines lietuvių humanisto, filosofo, rašytojo Vydūno idėjas. Ugdyti sąmoningų ir laisvų žmonių tautą, jos dvasinę kultūrą – mokslą, meną, dorovę – toks buvo pagrindinis didžiojo mąstytojo siekis. Režisierius Jonas Vaitkus Vydūno asmenybę laiko vienu iš kelrodžių šiandieninėje moralinių vertybių devalvacijoje ir kviečia teatro bendruomenę į žygį meilės, užuojautos, sąžinės, doros puoselėjimo kryptimi.

Spektaklis „Bowel“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Nauberto Jasinsko režisuoto spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“). Lietuvoje niekada nestatyta prancūzų menininko pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Tuo tarpu Naubertas Jasinskas nagrinėja šiuolaikinio žmogaus tapatybės efemeriškumą.

Spektaklis analizuoja tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveiką. Per vaizdus ir pojūčius nagrinėjama monotonija, rutina. Šios būsenos tampa veiksmo pagrindu, jas kūrinio veikėjai išgyvena siurrealistiškai komiškame pasaulyje. Žiūrovai kviečiami pakeisti perspektyvą, kurioje suvokiame save, atmesti sau iškeltus ar įbruktus, ribotus prasmės ir tikslo suvokimus.

D. Matvejev nuotr.

Filmas „Šuolis“, 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio.

Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, filmas „Šuolis“.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 10 14

Donaldo Kajoko kūrybos vakaras, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Poeto, eseisto, prozininko Donaldo Kajoko romano „Skudurėlių šventė“ sutiktuvėse jo kūrybą skaitys aktorius Mindaugas Ancevičius.

Romanas „Skudurėlių šventė“ (2021, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ) – paskutinė romanų trilogijos „Kazašas“ (1999), „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ dalisׅ, todėl kalbėsimės ne tik apie paskutinįjį romaną, bet ir apie platesnius D. Kajoko tekstų kontekstus: Rytus ir Vakarus, žmogiškąją prigimtį, ją veikiančias jėgas, vaizduotę, ego siautėjimus, tikslus, siekius ir salą ežero viduryje.

Būtina registracija renginiai@kvb.lt , tel. 8 37 32 44 17 

Edmundo Frėjaus parodos „Gimęs skraidyti“ atidarymas, 18:30
Kino teatras „Daina“, Savanorių pr. 74

Kauno modernaus meno fondas kviečia lankytio Edmundo Frėjaus atminimui skirtą darbų parodą, kurios metu bus pristatytas autoriaus kūrybą reprezentuojantis albumas „Frėjus“.

Parodos pagrindą sudarys kaltos geležies skulptūros, piešinių rinkinys „Neskraidančios būtybės“, autoriaus tapybos darbai, kalti medaliai.

„Dainos“ salėse bus rodomi du Henriko Gulbino dokumentiniai videofilmai apie skulptorių ir paties Edmundo Frėjaus kurti video eksperimentai, demonstruojami menininko įrankiai ir asmeniniai daiktai iš jo dirbtuvių.

„Mokumentai“: „Kvailių laivas“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų programa „Mokumentai“ – videomeno ir trumpametražių filmų peržiūrų bei diskusijų serija – bando atsakyti į klausimą, kur galima brėžti liniją tarp dokumentikos ir videomeno kūrinio.

Šįkart programoje – menininkų dueto iš Vengrijos „Little Warsaw“ filmas „Kvailių laivas (The Ship of Fools)“ (2011). Filmą pristatys vienas dueto menininkų, kurį kalbins autonominių erdvių tyrinėtojas Tomas Marcinkevičius.

Jam Session“, 20:00
„Hogas Pub“, Kaunakiemio g. 40

Muzikuotojų jaukiame bare lauks būgnai, gitaros kubas, boso kubas ir mikrofonas. Visa kita – jūsų fantazijos reikalas.