Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 1–3 dienoms

30 rugsėjo, 2021, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 01

Filmas „Mirtis palauks“ (No time to die), keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jei jau pamatėte lietuvių filmus „Izaokas“ ir „Šuolis“ bei mokslinės fantastikos hitą „Kopa“, metas pasinerti į keliskart nukeltą naująjį Džeimso Bondo „serialo“ epizodą.

Jubiliejinis, 25-asis bondiados filmas (rež.  Cary Joji Fukunaga) pasakoja apie įvykius, praėjus penkeriems metams po Ernsto Stavro Blofeldo sugavimo ir pasodinimo į kalėjimą. Ypatingasis Didžiosios Britanijos vyriausybės agentas Džeimsas Bondas (penktasis, paskutinis aktoriaus Daniel Craig agento 007 vaidmuo) mėgaujasi užtarnautu poilsiu. Tačiau net jei Bondas ir paliko praeitį, praeitis dar nepaliko jo.

Kadras iš filmo

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono pradžios koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 1

Švęsdamas Pasaulinę muzikos dieną Kauno miesto simfoninis orkestras pradeda 16-ąjį koncertų sezoną. Orkestras ir vėl klausytojus kvies ne tik išgirsti, bet ir pajausti tą nuostabią muzikos kalbą. Sezono pradžios koncertą kartu su orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys – Mindaugas Bačkus. Solistas atliks F. Guldos Koncertą violončelei ir orkestrui. O orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus, atliks vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – L. van Beethoveno Penktąją simfoniją, vadinamą „Likimo“.

KMSO nuotr.

Tarptautinis šokio festivalis AURA31: Premjera „Prarasti / Namai toli nuo namų“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pirmieji žmonės buvo klajokliai. O kokia paskutiniųjų lemtis? „Prarasti / Namai toli nuo namų“ pasiūlo prieglobstį aštuonioms būtybėms, kurių takas veda į praradimą ir užmarštį. Čia yra namai, kur trumpam susitikusios jos dalijasi istorijomis apie savo kilmę bei kelius, čia įvyksta ta akimirka, kai kiekviena pasaulio dalis atsiskleidžia kaip dygsnis žmonijos audinyje. Besirūpindamos bendruomene, kurios nelegaliomis viešniomis tapo, šios būtybės patiria didžiulį džiaugsmą. Prisiminimo veiksmas kaip susitikimo forma, užmarštis – laisvės išraiška. Jos – pabėgėlės iš svetur, greitai keliausiančios toliau, palikdamos pėdsakus, kuriais šokti ateis jau kiti. Bet šiandien jos čia.  

Kūrinys trykšta gaivališka „Auros“ trupės šokėjų energija, jaunatviška ir organiška jų jėga virsta vieninga unikalia kalba. „Mano tikslas – ne didingas pasirodymas, o nuodugni trapumo ir neįtikėtinai mažų dalykų studija, kurioje bendram darbui susitinka individualios esybės“, – tvirtina choreografė Karina Ponties. Scenoje – aštuoni šokėjai, kiekvienas iš kitos šalies: Meksikos, Australijos, Prancūzijos, Italijos, Lietuvos, Japonijos, Albanijos, Korėjos. Jie – skirtingų kultūrų interpretatoriai, ir jautrūs skirtingai.

VDFF ir „Common People“ pristato: filmo „Anny“ seansas ir diskusija, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ kartu su Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu kviečia į vienintelį filmo „Anny“ (rež. Helena Třeštíkova, 2020) seansą Kaune.

Po filmo peržiūros vyks pokalbis su Monika Staugaityte – filologe, paskyros, skirtos edukacijai apie seksualinio darbo industriją „Paleistuvės“ įkūrėja, striptizo šokėja. Pokalbį moderuos feministė, Europos lyčių ir moterų istorijos magistrė, viena iš Lietuvos queer archyvo iniciatorių Viktorija Kolbešnikova.

ŠEŠTADIENIS, 10 02

Koncertas „Autumn devastation XII“, 16:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Net šešios sunkios grupės šeštadienį sugužės į buvusį bravorą užkurti tradicinės ir pasiilgtos peklos. Sąraše – „Mandragora“ (melodic death metal, Vilnius), Thundertale (heavy metal, Kaunas),„Ossastorium“ (modern death metal, Kaunas), „Tručas“ (thrash metal, Kaunas), „Sisyphean“ (black/death metal, Vilnius), „Pluteus“ (doomed prog-thrash metal, Vilnius).

Spektaklis „Mari Kardona“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Albero Kamiu romane „Svetimas“ fragmentiškai pasirodanti Mari Kardona, kaip ir kiekvienas mūsų gyvenime probėgšmais išnyrantis žmogus, turi savą istoriją. Mari Kardona – nuo mažens kitokia, visą gyvenimą dėl savo kitoniškumo pakliūvanti į netikėtas, dažnai net tragiškas situacijas. Save įvardija kaip tą, kuri neturi jausmų. Dar kitaip – „žvėris“. Jai patikdavo žiūrėti į žmones, ir už tai ji gaudavo į galvą.Tačiau Mari nori pritapti, nori turėti jausmus. Tų jausmų ji ieško visos istorijos metu.

Aktorė Gabrielė Ladygaitė už Mari vaidmenį, o režisierius Agnius Jankevičius už spektaklio dramaturgiją 2018 m. nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams“.

Grupės „Gingerbread“ koncertas, 20:00
Baras „Hogas“, Kaunakiemio g. 40

Švieži alternatyviojo roko meduoliai iškepė ir nekantrauja būti suvalgyti viename jaukiausių miesto centro pub’ų.

SEKMADIENIS, 10 03

S3: Vilijampolės ekskursijų festivalis, 11:00
Raudondvario pl. ir A. Kriščiukaičio g.

Všį „Gražinkime Kauną“ kviečia į antrus metus vykstanti Vilijampolės ekskursijų festivalį. Jo metu trys gidai ves net 5 skirtingas ekskursijas, kurios skirtos geriau pažinti Vilijampolės rajoną. Pasivaikščiojimų temos – “„Baldų gamyba tarpukario Vilijampolėje“, „Žydų mokyklos ir bendruomenės namai Vilijampolėje“, „Tarpukario modernizmas Vilijampolėje“, „Visa Jurbarko gatvė“ ir „Neįsisavinta praeitis: Kauno getas 1941–1944 m.“

Tarptautinis šokio festivalis AURA31: „Low Air“. „Savoj krūvoj“, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

2012 m. šokėjų bei choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas pirmasis Lietuvoje urbanistinio šokio teatras „Low Air“ siekia atskleisti meninį tokio šokio potencialą, supažindinti su juo scenos menų mylėtojus bei profesionalus. 

Nemokamame pasirodyme jaunimui ir šeimoms, kurį režisuoja Jonas Tertelis – paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais. Ruošdamiesi spektakliui jaunuoliai dokumentuoja savo mintis, kaupia judesių bagažą. Savistaba bei stebėjimas – neatsiejami kūrybos metodai, kurios metu suaugę savo srities profesionalai, neprimesdami asmeninių naratyvų, fiksuoja paauglių siunčiamą informaciją.

„Low Air“ archyvo nuotr.

Tarptautinis šokio festivalis AURA31: L-E-V Sharon Eyal & Gai Behar „Meilė 2“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nuo 2006 m. bendradarbiaujantys Sharon Eyal ir Gai’us Beharas – svarbus balsas meno bendruomenėje, tandemas, sukūręs nenutrūkstančią virtinę originalių, kritikų pripažintų darbų šokio kolektyvams iš viso pasaulio. 2013 m. Izraelyje įkurta šokio trupė L-E-V – šio vyksmo kulminacija, sujungianti S. Eyal ir G. Beharo choreografiją, su ekspresyviu tikslumu judančių nepaprastai talentingų šokėjų plastiką bei originalią O. Lichtiko muziką. Už šokio spektaklį „Meilė 2“ Sharon Eyal ir Gai’us Beharas apdovanoti Europos platformos „Fedora“, remiančios inovacijas operoje ir balete, „Van Cleef & Arpels“ prizu už baletą.

Trupės archyvo nuotr.