Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 8–11 dienoms

8 sausio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 01 08

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

„Renginyje laukiame mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros“, – kviečia muziejusm vakarą pradėsiantis instruktažu. Nesudėtingų šokių mokys etnologas, tradicinių šokių mokytojas, vienas iš VDU folkloro ansamblio „Linago“ vadovų Gytis Aučinikas. Vėliau – vakaronė, kurios metu gros ansamblis „Kauno bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma), Kauno r. Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“ (vadovas Vilius Marma), Kauno r. Domeikavos gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Serbentė“ (vadovai Daiva Bradauskienė, Vilius Marma ir Kamilė Jurelevičiūtė), muzikantai Albinas Vaškevičius, Svajūnas Birgiolas, Deimantas Makrickas, kanklių ansamblis: Dovaidė Kurytė, Laura Lukenskienė, Arvydas Virbickas ir kiti šokėjų mėgstami muzikantai.

Su bilietais.


Filmas „Gurmaniška aistra“ (La Passion de Dodin Bouffant), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Į 1885-uosius žiūrovą nukelsianti estetiška, subtili ir rafinuota rež. Anh Hung Tran juosta „Gurmaniška aistra“ pasakoja neprilygstamo virtuvės šefo Dodeno Bufano ir jo mokinės bei kolegės Eugenijos istoriją. Prieš daugiau nei 20 metų Eugenija (aktorė Juliette Binoche) pirmą kartą įžengė į Dodeno (akt. Benoît Magimelis) virtuvę. Smalsi ir talentinga paauglė greitai mokėsi virtuvės paslapčių ir pamažu tapo lygiaverte savo mokytojo partnere.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 01 09

Paroda „Naujas muziejuje: taksi automobilio ratlankio gaubtas“, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Į saugyklas atkeliavę eksponatai turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiami eksponuoti lankytojams. Norime sutrumpinti šį kelią, tad susipažinti su vienu naujausių Kauno istorijos rinkinio eksponatų, muziejininkai su vienu naujausių eksponatų susipažinti kviečia jau dabar. Šį kartą #naujasmuziejuje – taksi automobilio ratlankio gaubtas. Šis XX a. 7–9 deš. Kaune važinėjusio „Volga GAZ-24“ taksi automobilio ratlankio gaubtas atsitiktinai rastas viename iš Kauno miesto muziejaus skyrių – Juozo Gruodžio namuose. 

Su bilietais.

Renginys  „Atminties dedamoji: nusilenkimas mirusiam“, 15:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33 

Šiemet – Antano Smetonos 150-osios gimimo ir 80-osios mirties metinės. Sukakčiai muziejuje skiriamos trys parodos ir 11 renginių ciklas. Pirmasis „smetoniškųjų“ metų renginys – jau sausio 9 d., antradienį. Vakaras „Atminties dedamoji: nusilenkimas mirusiam“, skirtas 80-osioms A. Smetonos mirties metinėms paminėti. Nemokamo renginio metu vyks dokumentinio filmo „Prezidentų likimai“ (trukmė – 46 min.) peržiūra. Šiame filme pasakojama apie paskutinių tarpukario Baltijos šalių prezidentų likimus. Po filmo vyks diskusija, kurioje dalyvaus filmo scenarijaus autorius ir režisierius prof. dr. V. Urbanavičius, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Paieškų ir identifikavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Egidijus Stancikas ir istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Svečiai diskutuos apie valstybės istorijai svarbių asmenų atminimo įamžinimą, detektyvines dingusių palaikų paieškas ir jų svarbą istorinei atminčiai.

Nemokamai. 

Ekskursija „Seniausia Kauno vaistinė“, 17:30
Laisvės al. 100

Laisvės alėjoje veikiančios „Vilties“ vaistinės istorija prasidėjo dar 1925 metais, tad kitąmet ši išskirtinė vieta švęs 100 metų jubiliejų! Apie ją rašėme praėjusį spalį, o aplankyti vaistinę siūlo gidė Karolina Stažytė („Kaunietiškos įdomybės“). Juk apie 1985-uosius „Viltis“ buvo didžiausia Kaune – čia dirbo beveik pusšimtis vaistininkų. O kiek jų darbuojasi mūsų dienomis?

Į ekskursiją būtina užsiregistruoti žinute „Kaunietiškoms įdomybėms“, telf. nr. +37067617145 arba el. paštu karolinastazyte@gmail.com.

Su bilietais. 

1958 m. „Vilties“ vaistinės archyvo nuotr.

Grupės „Kamanių šilelis“ koncertas „Iš arti“, 21:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Pačiam viduržiemy, kai šventinė nuotaika išblėsta, „Kamanių šilelis“ atsiduria Arti.  Ir vėl kartu šnibždėsime jūsų numylėtas dainas – švelniai, akustiškai ir pritariant styginių kvartetui. Kviečiam būti, pamatyti viens kitą iš arčiau ir stebėti, kaip mylimojo ar mylimosios akyje atsispindi šviesa.“

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 01 10

Spektaklis „Dreamworks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Anot Ivano Wyrypajewo, „DreamWorks“ – tai tiesiog meilės istorija. Agniui Jankevičiui atrodo, kad autoriui labiau rūpi įpratinti žmones prie minties, kad visiškai nebesvarbu, kas jau yra įvykę – svarbu tik tai, kaip tu norėtum pratęsti savo istoriją ir nuo kurios vietos. Nėra fatališkų klaidų, kažkieno kaltės ar likimo. Gyvenimo nelaimės, protą aptemdantis pyktis ar kvailas elgesys čia tampa šansu pažiūrėti į viską kitaip.

Keturi aktoriai – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė ir Gabrielė Aničaitė/Marcelė Zikaraitė – pasakoja istoriją, kuri primena pasikartojantį sapną. Jis niekada nesibaigs, kol kiekvienas sukursime savą istorijos tęsinį. Sceninė koncepcija (dešimt personažų ir keturi aktoriai), scenografija ir režisūra – Agniaus Jankevičiaus.

Su bilietais.

Remio Ščerbausko nuotr.

Parodos „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“ atidarymas, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Sąjūdžio 35-mečiui skirtoje paminėti parodoje šis judėjimas atskleidžiamas ne tik kaip Lietuvą į išsivadavimą atvedęs, bet ir kaip vadinamasis žalios žolės (angl. grassroots) visuomeninis fenomenas, pasižymėjęs aukšta saviorganizacija, masiniu įsitraukimu bei plitimu. Sąjūdis buvo ne tik didžiųjų miestų, tačiau ir provincijos judėjimas. Paroda atskleidžia Sąjūdį kaip įvykį, įrodantį, jog laisvės siekis nemiršta net ir per ilgus okupacijos metus. Žalios žolės simbolis Sąjūdžiui tinka dar ir dėl to, kad didelė dalis sąjūdiečių žygių buvo už ekologišką Lietuvą: už švarią gamtą, tyrą orą, prieš taršius projektus, būsimas ekologines bombas.

Paroda specialiai bus eksponuojama 1988 m. Sąjūdžiui skirtų informacinių stendų replikose, kurių autorius – architektas Linas Tuleikis. Parodos istorinės dalies autorius – istorikas dr. Kęstutis Bartkevičius.

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 01 11

Tarptautinė paroda „Edgar Degas. Impresionizmas: atvira tiesa“, 09:00–18:00
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Kaune – 35 originalūs žymaus modernaus meno meistro, pakeitusio pasaulio suvokimą, Edgar Degas grafikos darbai. Parodoje eksponuojami darbai iliustruoja grafinės saviraiškos svarbą impresionisto dvasiniam gyvenimui ir atspindi jo išraišką tapytojo sukurtuose šedevruose. Parodą organizuoja: „Art Expo SIA“ (Ryga, Latvija), Lietuvos švietimo muziejus.

Su bilietais.

Parodos „ŽMONIŲ MUZIEJAUS MANIFESTAS“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Žmonių muziejaus manifestą sudaro buvusių Kauno pramonės darbuotojų bei jaunosios kartos tyrėjų ir aktyvistų atsakymai į du klausimus: kodėl reikia išsaugoti pramonės atmintį ir kaip tai padaryti.

Žmonių muziejaus manifesto idėja išaugo iš bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ (kuratorė Auksė Petrulienė) parodų ciklo „Didžioji pramonė“, rengiamo nuo 2017 metų. Parodos siekė stumtelėti pramonės atmintį iš istorijos paraštės, sugrąžinti industrinės bendruomenės liudijimus ir kultūrą į kolektyvinės atminties žemėlapį bei tapti megafonu žmonių balsams. Naujoje parodoje – ne tik erdvinis tekstų manifestas, bet ir keli kertiniai būsimojo muziejaus eksponatai, išsaugoti fonduose bei Lietuvos žmonių spintose

Nemokamai.

„Žaidžiame kiną“: „Leonas“ (Léon), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ketvirtojo projekto „Žaidžiame kiną“ seanso metu „Romuva“ kviečia pamatyti kultinę prancūzų režisieriaus Luco Bessono kriminalinę veiksmo dramą „Leonas“ puikiai derinančią įtemptas, nejaukias bei įspūdingas veiksmo scenas ir originalią istoriją. Šioje juostoje pirmąjį savo vaidmenį sukūrė Natalie Portman, o greta jos galima išvysti ir tokius aktorius kaip Jeanas Reno bei Gary’is Oldmanas.


Su bilietais.

Kadras iš filmo, Patrick CAMBOULIVE/Sygma/ Getty Images nuotr.

Spektaklis „Snieguolė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklyje „Snieguolė“ režisierė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) žiūrovams pristato įtaigią ir gydančią Brolių Grimų pasakos interpretaciją, papasakotą ledynų mitologijos fone. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – twerk šokius, video žaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

Su bilietais.

D. Svobonas ir S. AbdulMajid. S. Baturos nuotr.

Grupės „Mood Sellers“ 15-asis gimtadienis, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

„Laikas bėga greitai: jau laksto pirmieji mūdseleriukai (antrieji dar šliaužioja), ant lentynų dulka magistro diplomai, o grupėje keičiasi kartos. Tačiau tikslas lieka tas pats – pūst taip, kad aplink viskas kilnotųsi, o ypač klausytojų galūnės“, – rašoma kvietime į gimtadienį, kuriame skambės dūdom ir būgnais atliekama muzika, laviruojanti nuo Naujojo Orleano second line iki Balkanų ir disco motyvų.

Su bilietais.

Tomo Tereko nuotr.