Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 7–9 dienoms

7 sausio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 01 07

Premjera. Spektaklis „Skambutis tėvui“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šis trupės „Teatronas“ įkūrėjo Gildo Aleksos režisuotas monospektaklis (vaid. Arnas Ašmonas), kurio premjera vyksta šeimos konfliktams įprastu laikotarpiu – žiemos švenčių periodu – nagrinėja šeimos kaltinimų-atleidimo, aukos ir budelio, bendrumo ir atsiskyrimo bei savo gyvenimo autorystės klausimus. Spektaklio žanras varijuoja nuo juokingai atpažįstamų situacijų iki skaudžiai atpažįstamų situacijų. Galų gale, niekas nežino, koks būtų žinomas rašytojas Francas Kafka, jei jo tėvas būtų perskaitęs jam skirtą laišką.

„Teatrono“ archyvo nuotr.

„Paliekant Žemę“ ir „KooperatiV“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Paliekant Žemę“ (darkwave / post-punk) – vilniečių duetas, sugrįžtantis po 3 metų pertraukos, su nauja programa bei skambesiu.

„KooperatiV“ (synthwave live) – visiškai naujas veidas scenoje, kuris gyvai pademonstruos kaip skamba synthwave’as made in Lithuania. Debiutuojantis atlikėjas mėgsta darkwave, post-punk, chiptune, kompiuterinių žaidimų muziką ir panašiai.

Vakarėlis „Jaudesys“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Jau gerą dešimtmetį drąsiai eksperimentuojanti renginio viešnia JASSS tobulai atitinka „Jaudesio“ kolektyvo kriterijus, kuriuos įrodė prieš kelias savaites išleistu albumu kompanijoje „Ostgut Ton“, jau legendiniu tapusiu „Weightless“ („iDEAL“), ar plataus spektro šokių aikštelių laužytojais, išleistais „Manequin“ ir „Whities“.

ŠEŠTADIENIS, 01 08

Paroda „Arnold Newman: Masterclass“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Jau paskutinės dienos aplankyti šią parodą!

Arnoldas Newmanas (1918–2006) dažnai laikomas pirmuoju fotografu, pasitelkusiu vadinamąjį aplinkos portretą (angl. environmental portraiture), kai fotografas įkomponuoja subjektą paties parinktoje ir kruopščiai kontroliuojamoje erdvėje. Tarp pozuotojų jo fotografijoms – gausus garsių asmenybių būrys: pradedant dailininkais, rašytojais ir muzikantais, baigiant verslininkais, bankininkais ir pramonės lyderiais. Galerijoje išvysite Andy Warholą, Twylą Tharp, Trumaną Capote, Marcą Chagallą, Marilyn Monroe, Pablo Picasso ir Igorį Stravinskį.

Parodos kuratorius – buvęs Musée de l’Elysée Lozanoje direktorius Williamas A. Ewingas. Parodą organizuoja Mineapolyje ir Lozanoje įsikūręs Fotografijos parodų fondas (Foundation for the Exhibition of Photography, FEP).

Gintaro Česonio nuotr.

Šokio spektaklis „Idiotas“, 19:00
„Girstučio“ kultūros namai, Kovo 11-osios g. 26

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanų atgimė Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės ir choreografės Anželikos Cholinos išverstas į subtilią šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą. Spektaklyje skamba įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.

A|CH teatro archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 01 09

Evaldo Pauzos paroda „Pienių vynas, arba Žmuidzinavičius ir kiti kareivėliai“, 10:00–17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Šiandien skulptūra priartėjo prie kitų dailės sričių, objekto meno, todėl dažnai sunku ją atskirti. Evaldo Pauzos kuriama skulptūra – figūrinė, primenanti visiškai tradicinę skulptūrą, tačiau naujai permąstyta ir pateikta pasitelkiant šiandienines mąstymo ir matymo kategorijas. Tradicinis lieka tik atlikimo būdas ir technologija: lipdyba, formos, liejimas iš bronzos ar aliuminio. Skulptūra, įsiterpianti į tam tikrą erdvę, dažnai veikia kaip svetimkūnis, tačiau E. Pauza stengiasi tą „svetimkūnį“ prijaukinti, erdvei suteikdamas naujų, kartais neįprastų ar net kvestionuojamų prasmių ir reikšmių pačiam siužetui bei naratyvui.

E. Pauza. „Pienių vynas“

Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio paroda „Kaunas – Berlynas – Niujorkas – Kaunas“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Aš Varkalyje įžvelgiu Tao/Zen filosofijos atspindžius tiek jo asmeniniame gyvenime, tiek jo mene. Jis sumažino savo kasdienius poreikius iki minimumo. Jis priėmė skurdą kaip savo gyvenimo būdą. Jo visiškai nedomina šlovė, sėkmė ar pinigai. Paprastai jis yra be galo laimingas galėdamas padovanoti savo darbus draugams ar tiesiog nepažįstamiems. Kaip menininkas, jis ištobulino savo gyvenimą bei meistriškumą iki tokio lygmens, kuriame jis gali sukurti tobulą darbą bet kurioje vietoje ir bet kokioje medžiagoje“, – yra sakęs Jonas Mekas. O ką savo darbais sako Varkalis, pamatysite parodoje, kurios pavadinime minimi miestai jam neabejotinai lemtingi.

Kadras iš videodokumentikos


Filmas „Gucci mados namai (House of Gucci)“, 20:10
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisieriaus Ridley Scott epinėje dramoje pagrindinius Patrizios bei mados imperijos įkūrėjo Guccio Gucci vaikaičio M. Gucci vaidmenis atlieka visame pasaulyje garbinama dainų autorė ir atlikėja Lady Gaga bei naujasis „Žvaigždžių karų“ veidas Adam Driver

Tris dešimtmečius apimantis pasakojimas atskleidžia, ką reiškia pasaulinio garso vardas, ko jis vertas ir kiek toli šeimos nariai yra pasiryžę nueiti dėl jo kontrolės.