Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 6–8 dienoms

6 sausio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 01 06

Šventė „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“, 18:00
Rotušės a.

Trijų Karalių šventė prasidės tradicine eisena nuo Kauno m. savivaldybės Laisvės alėja ir Vilniaus gatve iki Rotušės aikštės. Čia lauks teatralizuotas sveikinimas, muzikos, ugnies ir pirotechnikos šou.
Dalyvaus folkloro ansambliai  „Žaisa“, „Ratilėlis“, „Piliarožė“, „Alda“, „Jotija“, „Viduramžiai.lt“.

Spektaklis „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Reatras kviečia atsisveikinti su Kristinos Marijos Kulinič spektakliu. Jis penktadienį bus rodomas paskutinį kartą! Pjesė buvimą „be 5 minučių 30-ties“,šiandienos pasaulyje pristato kaip tam tikrą problemą: „Mano tėvai tokiu metu jau turėjo dešimtmetį mane, darbus, namą ir šunį, o aš vis dar neišsipildęs start-up’eris, gyvenantis su dar penkiais tokiais pat neišsipildžiusiais kambariokais“. Įkvėpta nugirsto pokalbio apie gyvenimo tikslus, autorė nagrinėja „neišsipildymo“ būseną ir „niekaip nesibaigiančią vėlyvąją paauglystę“, o atsigręždama į banalias buitines situacijas reflektuoja tam tikrą labai keistą šiuolaikinės stagnacijos fenomeną.

Teatro archyvo nuotr.

Kino klasika: filmas „Butas (The Apartment)“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kino kritikas Rogeris Ebertas apie šį 1960 m. sukurtą filmą rašė: „Dažnai filmų veikėjai, atrodo, nė neturi darbų, o „Buto” personažams primenama, kad gyvenime jie turi ne vien darbą.“ Penkis „Oskarus“ pelniusi Billy’io Wilderio tragikomedija ciniškai žvelgia į korporacinę kultūrą, svarsto apie sėkmę ir karjerą bei taikliai komentuoja patriarchalinės sistemos poveikį tiek moterims, tiek vyrams.

Kadras iš filmo

Koncertas „Trijų Karalių belaukiant“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Jau dešimtąjį kartą kauniečiai kviečiami pirmąjį metų savaitgalį pasigėrėti chorinės muzikos grožiu. Koncertą organizuojantis choras „Gintaras“ kasmet į Kauno kultūros centrą pasivadina vis kitą kolektyvą. Šiemet svečiuose – Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“!

ŠEŠTADIENIS, 01 07

Edukacinė programa suaugusiems „Kitokia pažintis su muziejumi“, 13:00
B. ir V. Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Atėję į šią popietė gausite korteles, o jose – užuominos: citatos, trumpi įvykių aprašai ir kitokio pobūdžio nuorodos. Savarankiškai tyrinėdami muziejaus ekspoziciją, atpažinsite susijusius, pateiktą faktą iliustruojančius eksponatus ir išgirsite papildantį edukatoriaus pasakojimą.

Muzikinis pasakojimas „Slabotkės Vyšnelė“, 17:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tai šiltas ir nostalgiškas pasakojimas apie aktoriaus ir muzikanto Dominyko Vaitiekūno susitikimą su Vilijampolėje gyvenančia, kadaise krautuvę „Vyšnelė“ valdžiusia teta Genute. Po 27 metų atsitiktinai feisbuke sulauktas Genutės kvietimas draugauti Dominyką paskatina nukeliauti į pasimatymą su teta. Kaip dabar atrodo tetos namai Kaune? Kodėl mes vis dar kaupiame tiek „šmutkių“? Ar „Vyšnelėje“ dar yra kramtomosios gumos? Kas visgi yra didžiausias žmogaus turtas? Ir kokia tetos Genutės kriminalinė praeitis?! 

D. Vaitiekūno archyvo nuotr.

Filmas „Maskaradas (Mascarade)“, 17:40
„Romuva“, Laisvės al. 54

Meilė, aistra ir kriminalas Provanso fone. Visos sudedamosios dalys, dėl kurių žiūrovai myli prancūzų kiną, bus ir naujausiame Nicola Bedos filme „Maskaradas“. Dar visai neseniai šis režisierius pavergė mūsų širdis su filmu „Nuostabi epocha“.

Adrienas ir Margot – jauni ir gražūs žmonės, kurie nori imti iš gyvenimo viską. Savo tikslų jie siekia skirtingais keliais, tačiau likimas suveda juos į vieną aukštuomenės vakarėlį. Marta ir Simonas – jau pagyvenę ir nemažai pasiekę elito atstovai. Nostalgijos ar nuobodulio vedini, jie nesiekia ramaus gyvenimo savo komforto zonoje. Gyvenimas netrukus apsivers visiems šios istorijos herojams. Daugiakampė meilės istorija, kuri įtrauks ir nepaleis iki finalinių titrų. Prancūzijoje filmas jau pačią pirmą rodymo dieną tapo pačiu žiūrimiausiu.

SEKMADIENIS, 01 08

Paroda „Working Class Heroes“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Liuksemburgo Darbo muziejus (MUAR / Musée vun der Aarbecht) ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ apsikeitė parodomis: „Didžioji pramonė“ iškeliavo Musée FERRUM Tetanžėje, o „Working Class Heroes“ atvyko į Kauno paveikslų galeriją.

Paroda šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre‘ą Bausch‘ą (1891–1935), Léoną Weirichą (1878–1942) ir Jeaną Schortgeną (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių.

Galerijoje veikia ir dvi naujos parodos apie Joną Meką bei Ukrainos menininkų kūrybos ekspozicija!

Filmas „Kairo sąmokslas“, 15:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Naujo „Nutikimo Nilo Hiltono viešbutyje“ režisieriaus Tarik Saleh filmo centre – išskirtiniais gabumais apdovanotas žvejo sūnus. Jis netikėtai gauna valstybinę stipendiją prestižiniame Al Azcharo universitete Kaire, kur anksčiau naktimis po antklode knygas skaičiusiam jaunuoliui atsiveria beribės knygų lentynos, saugomos tūkstantmetėje religijos ir mokslo šventovėje. Tačiau netrunka paaiškėti, kad išminties rūmų koridoriai persmelkti veidmainystės, politinių intrigų ir konspiracijų. Vaikinas prieš savo valią įsivelia į mirtinai pavojingą galios žaidimą, kuriame jį kaip šachmatų figūrėlę stumdo ciniškas, tačiau principingas valstybės saugumo agentas. Ar paprasto vaikino protas pajėgs išnarplioti korupcijos ir manipuliacijų voratinklį, neperskiriamai suraizgiusį dvi galias – valstybę ir religiją? Už geriausią scenarijų šių metų Kanų kino festivalyje apdovanotas filmas žiūrovui neleis atsikvėpti nė akimirką, ir ypač patiks Johno le Carré šnipų romanų ir Umberto Eco „Rožės vardo“ gerbėjams.

Sutartinės su Skaidra, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Labai laukiame visų, norinčių prisiliesti prie autentiškos lietuviškų sutartinių dvasios. Mokysimės ir giedosime kartu, taigi galite prisijungti, net jei dar niekada nesate to bandę“, – rašoma kvietime. Sutartines ves Skaidra Jančaitė – plačios kūrybinės raiškos menininkė: dainininkė, aktorė ir lektorė, įkvepianti mūza. Tai yra jos dovana Kaunui.

Vienas naujausių menininkės projektų „Suburtynė“ – tai 4-us metus iš eilės vykstanti sutartinių kelionė, šiuo metu apsistojusi Kaune. Projektas išugdė entuziastingą sutartinių giedotojų bendruomenę, o didžiausias projekto renginys – kartą metuose 24 valandas trunkantis sutartinių maratonas.

Vlado Ščiavinsko nuotr.