Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 31–vasario 3 dienoms

31 sausio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PIRMADIENIS, 01 31

Rimanto Žiemio fotografijų paroda „Suvalkiečių ir Bakanausko gatvių virsmas į Europos prospektą“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Rimantas Žiemys – profesionalus fotografas, nenuilstantis, aktyvus Aleksoto bendruomenės centro narys, ilgą laiką dirbęs Lietuvos energetikos institute. Iš rankų nepaleisdamas fotoaparato, R. Žiemys fiksuoja įvairius bendruomenės, Aleksoto mikrorajono įvykius, renginius, gamtos vaizdus.

R. Žiemio nuotr.

Filmas „Drąsiau drąsiau (C’mon C’mon)“, 10:50 / 18:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Po fenomenalaus pasirodymo „Džokeryje“ aktorius Joaquinas Phoenixas pirmą kartą sugrįžta į kino ekranus – visai kitokiame vaidmenyje, išryškinančiame jo genialų vaidybos aktorinį talentą. Šįkart J. Phoenixas – svajotojas radijo žurnalistas, kuris keliauja per Ameriką įrašinėdamas vaikų mintis apie šiuolaikinį pasaulį. Nerūpestingas viengungio gyvenimas apsiverčia, kai prie jo prisijungia mokyklinio amžiaus sūnėnas. Šviesūs it Debussy muzika jųdviejų pokalbiai atskleidžia skirtingas pasaulio matymo perspektyvas. Šis nespalvotas filmas – odė kiekvieno mūsų vidiniam vaikui. Rež. Mike Mills.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 02 01

Paroda „MoFu 360/365“, 10:00–18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Ekspozicijoje kuriamas vientisas pasakojimas apie modernizmo architektūrą kaip reiškinį, kurį patyrė Rytų, Vidurio ir Vakarų Europos miestai. Taip pat analizuojamos skirtingos šalių patirtys, susijusios su šiuo palikimu, papildant autentiškais pastatų gyventojų liudijimais, bei kūrybinėmis priemonėmis diskutuojamas modernizmo architektūros potencialas ir išlikimas.

„Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ parodoje skaičius 360 simbolizuoja visas galimas modernizmo perspektyvas: kultūrines, politines, ekonomines ir kt. O skaičius 365 skatina atkreipti dėmesį į kasdienybės paveldą. 26 Kauno, Lvovo, Brno, Kortrijko ir Tel Avivo parodos kūrėjai ieškojo įkvėpimo ne tik modernistinėse bažnyčiose ar muziejuose, bet ir gyvenamųjų namų architektūroje. Tarpdisciplininėmis priemonėmis 18 projektų interpretuojama jų istorija ir aktualizuojama vertė šiandien.

M. Plepio / „Kaunas 2022“ nuotr.

Gvido Latako tapybos ir miniatiūrų paroda „Dausuvų sakmės (Vilkų mėnuo)“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Štai, mielieji, jums tokios istorijos, sakmės, parneštos iš senos kaip pasaulis Dausuvų žemės, iš Sėkmių teritorijos, esančios už plono kaip rūko marškos paviršiaus. Kita vertus, kaip tu ten pateksi, jei ne sapnuojant? Per Sapnulį, Sapniuką, Sapniauskį? Sapnas, žinia, daug ką iškreipia, perkeičia, o kur dar, po šimts, netobulas perteikiančiojo teptukas… Rasite čia ir vilkų, ir mergelių, mėnulių“, – sako parodos autorius.

G. Latako paveikslas

TREČIADIENIS, 02 02

KMSO gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 7

Kauno miesto simfoninis orkestras pasitinka 17-ąjį gimtadienį. Su orkestru šį vakarą pasirodys ir smuikininkas, pirmasis šio kolektyvo meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas Pavelas Bermanas. Programoje – Johannes Brahms Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 77, gražiausios uvertiūros, arijos iš operų bei G. Bizet, H. Wieniawski ir kitų kompozitorių kūriniai smuikui ir orkestrui. Diriguoja Karolis Variakojis.

Spektaklis „Senos damos vizitas“ (PERKELTAS), 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Senos damos vizitas“ – pjesė, atnešusi šveicarų dramaturgui Fridrichui Diurenmatui (1921–1990) pasaulinę šlovę. Rašytojas manė, kad tragedijų laikai jau praėjo ir tik komedija gali atskleisti šiandienos gyvenimo tragizmą. Pjesė priverčia juoktis ir liūdėti, kvatotis ir baisėtis, lyg klounas, žavingus triukus demonstruojantis ant bedugnės prarajos krašto. Rež. Aidas Giniotis.

Apgailestaujame, tačiau 2022 m vasario 2 d. 18 val. spektaklis SENOS DAMOS VIZITAS neįvyks dėl aktoriaus traumos.Spektaklis perkeliamas į 2022 m. kovo 31 d. 18 val. (bilietai galios). Taip pat bilietų grąžinimas vyks iki 2022 m. vasario 17 d. įsigijimo vietose.

KETVIRTADIENIS, 02 03

Martine Feipel ir Jeano Bechameil (LU) paroda „Rytojaus pasaulio mechanika“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Martine Feipel ir Jeano Bechameilio duetas (LU) savo kūriniuose leidžia vešėti vaizduotei, nestabilumo ir alogiškumo jausmams, nors kūrinių realybė – kontroliuojamas ir apibrėžtas šiuolaikinis pasaulis. Parodoje menininkai tyrinėja utopijas, formavusias XX a. pasaulėjautą, įkrautą industriją šlovinančių simbolių, kartu kritiškai žvelgia į padėtį, kurioje atsidūrėme. 

„Kaunas 2022“ atidarymo savaitgalį atverta paroda – „Esch 2022“ programos dalis.

Ahoy / „Kaunas 2022“ nuotr.

Spektaklis „Bowel“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Nauberto Jasinsko režisuoto spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“). Lietuvoje niekada nestatyta prancūzų menininko pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Tuo tarpu Naubertas Jasinskas nagrinėja šiuolaikinio žmogaus tapatybės efemeriškumą.

Spektaklis analizuoja tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveiką. Per vaizdus ir pojūčius nagrinėjama monotonija, rutina. Šios būsenos tampa veiksmo pagrindu, jas kūrinio veikėjai išgyvena siurrealistiškai komiškame pasaulyje. Žiūrovai kviečiami pakeisti perspektyvą, kurioje suvokiame save, atmesti sau iškeltus ar įbruktus, ribotus prasmės ir tikslo suvokimus.

D. Matvejev nuotr.

Ekskursija „Bibliotekos lobynai“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Vinco Kudirkos viešoji biblioteka – viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje, turinti itin turtingą istoriją. Nuo įkūrimo 1925 m. iki šių dienų biblioteka augo ir keitėsi, keliavo iš vienų patalpų į kitas, kol galiausiai 1960 m. įsikūrė šalia Laisvės alėjos fontano. Šiame pastate tarpukariu veikė brolių Jono ir Juozo Vailokaičių bankas, kurio unikalūs akcentai išlikę iki šių dienų.

Ekskursijoje susilieja dvi istorijos – pastato ir bibliotekos, o pasakojimus papildo eksponatai, menantys laikus, kai klestėjo Ūkio bankas, mieste buvo steigiamos bibliotekos ir gyveno šias istorijas kūrusios asmenybės.
Registracija į ekskursiją telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.