PIRMADIENIS, 01 30
Vakaras „Literatūros DNR. Grajauskai: Gintaras, Dovydas ir Rokas-Jama“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8
Biblioteka kviečia į neeilinį susitikimą su trimis kūrėjais, žodžių ekspertais, tekstų didmeistriais. Jūsų lauks Gintaras Grajauskas, Dovydas Grajauskas ir Rokas Grajauskas-Jama.
Visi jie kuria, muzikuoja ir kalba skirtingoms auditorijoms. Bendraudami su poetu Gintaru Grajausku ir jo sūnumis Roku ir Dovydu, diskutuosime apie „vyrišką poeziją“, apie švietimą ir kultūrą, ypatingą jų šeimos ryšį su kalba bei žodžiais. Apie tai, ar repas irgi poezija, o poetais gimstama ar tampama? Ar apskritai susidomėjimas literatūra, tekstais gali būti „kraujyje“?
Filmas „Fabelmanai“ (The Fabelmans), 20:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Juosta „Fabelmanai“ – tai naujausias, pusiau autobiografinis Holivudo karaliaus Steveno Spielbergo darbas, pasakojantis apie berniuką Semį Fabelmaną, kuris, gimęs inžinieriaus ir menininkės šeimoje (kaip ir pats S. Spielbergas), dar nepradėjęs lankyti mokyklos, susižavi kino magija.
ANTRADIENIS, 01 31
Spektaklis paaugliams „Lė-kiau-lė-kiau“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“ (rež. Eglė Kižaitė) paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus – sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujat su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.
Rasos Pilkauskaitės paroda, 17:00–01:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89
„Ši serija darbų tapo savotišku tyrimu stebint tam tikras tendencijas, pasikartojimus ir panašumus asmenų, besireiškiančių soc. tinkluose. Visos frazės paveiksluose tikros, iš realių komentarų po straipsnių antraštėmis. Darbuose pabrėžiu ironiją tarp veidmainiško savęs pateikimo viešojoje erdvėje – saldžių rėmelių ant nuotraukos ir aštrių frazių. Mane sugadino internetas, dėl to pašiepiu komentarus ir jų autorius, sumenkinu teksto turinį pridėdama jam kičinius vaizdus“, – rašoma anotacijoje.
Žurnalo Kaunui „Į“ nr. 6 pristatymas, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2
„Koks visgi nedėkingas užsiėmimas spėti ateitį.“ – tokiais žodžiai prasideda šeštojo ir jau paskutiniojo žurnalo Kaunui „Į“ įžanga. Pastaruosius šešerius metus žurnalą kuriantys įvairių sričių profesionalai ir mėgėjai siekė tyrinėti ir savita forma įamžinti Kauno tapatybę. Šeštasis žurnalo numeris kviečia pasvarstyti apie tai kas ir koks yra (bei gali būti) miestas, kaip skirtingai jį suvokiame žvelgdami iš skirtingų laikiškumų, disciplinų, asmeninių ir kolektyvinių patirčių.
Žurnalo pristatymo metu savo publikuotus projektus pristatys žurnalo kūrybinės komandos nariai: Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) politikos analitikė Dovilė Gaižauskienė, antropologė Gabrielė Janilionytė, menininkų ir tyrėjų kolektyvas „Paveldo institutas“, menotyrininkė Julija Selezniova ir menininkė bei VšĮ „Kultūros dirbtuvė“ vadovė Evelina Šimkutė.
TREČIADIENIS, 02 01
Dirbtuvės su Sandra Bernotaite „Grafodrama“, 17:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52
Grafodramos dirbtuvių metu atliksime kūno ir balso apšilimą, sužinosime apie teatrinį meistriškumą, išbandysime aktorinį trenažą, skaitysime vieni kitiems tekstus, kursime dramą raštu ir ją suvaidinsime, mokysimės būti spontaniški, atviri ir laisvi. Dirbtuves veda Sandra Bernotaitė – profesionali rašytoja, teatro ir dramaturgijos kūrėja, užsiėmimuose pritaikanti improvizacijos, šokio, kūrybiškojo rašymo elementus.
Dalyvio mokestis 15 Eur. Registracija: grafolabas@gmail.com.
Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis (Režisierė, scenografė: Saulė Degutytė) sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygą. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas.
Kauno šokio teatras „Aura“: „Sužeistas elnias“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Šokio spektaklį „Sužeistas elnias“ įkvėpė dailininkės Fridos Kahlo to paties pavadinimo paveikslas, simbolizuojantis nusivylimą ir emocijas, kylančias iš fizinių kančių ir negailestingo likimo. Nuolat kęsdama jaunystėje per tramvajaus avariją nepagydomai sužalotos kojos skausmus, kartu su savo vyru Diego’u Rivera menininkė nugyveno išskirtinai spalvingą gyvenimą ir paliko įspūdingą meno kūrinių kolekciją. Spektaklio kūrėjai tikisi, kad jų choreografiniai ieškojimai leis susitapatinti su aistringus santykius puoselėjusia menininkų pora, pasisemti troškimo gyventi bei praturtinti savąjį „aš“.
„Nepatogaus kino vasaris“: „Vis arčiau“ (Minding the gap), 18:30
„Emma“, A. Mickevičiaus g. 35
Bendradarbiaudami su projektu NK-DOKU socialinio centro kūrėjai pristato naują seriją jūsų vasario vakarams praturtinti.
Mėnesį pradeda kino kūrėjo Bang Liu įžvalgos, ieškančios koreliacijų tarp jo skeiterių draugų aplinkos ir modernaus vyriškumo kompleksiškumo.
KETVIRTADIENIS, 02 02
Patirtinis mini turas parodoje „Jonas Mekas iš arčiau ir iš toliau“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
2022 m. minėjome Jono Meko gimimo šimtmetį. Jis ne tik užfiksavo svarbiausius istorinius įvykius – gyvenimą perkeltųjų asmenų stovykloje, avangardinio kino ištakas pokario Niujorke, Lietuvos laisvės kelią ir Sovietų Sąjungos žlugimą, bet ir sukūrė savitą žiūros būdą. Dienoraštinis Meko kalbėjimas – eilėmis ir kino kamera – tapo unikaliu formatu, kurio stilistika veikė jo draugus filmininkus ir kitus menininkus. O koks buvo Mekas kitapus kameros? Kaip jį matė kolegos ir mokiniai? Tai sužinosite patirtinėje ekskursijoje.
Ekskursijos trukmė 45 min.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)
Larso von Triero filmų retrospektyva: „Nusikaltimo elementas“ (Forbrydelsens element), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Vienas reikšmingiausių postmodernistinio stiliaus kino kūrėjų gimė 1956 m. Kopenhagoje. Filmus pradėjęs kurti dar vaikystėje, vėliau studijavęs kinotyrą ir režisūrą, L. von Trieras žinomas dėl žanrinių ir techninių naujovių kine. Dvi savaites truksiančioje retrospektyvoje – visi 15 režisieriaus didžiajam kino ekranui kurtų filmų, kai kurie iš jų Lietuvoje rodomi pirmą kartą! Kiekvieną seansą lydės trumpas kino kritikų parengto pristatymo įrašas lietuvių kalba.
Distopinis ir ekspresionistinis „Nusikaltimo elementas“ – iki šiol nuostabą keliantis L. von Triero debiutas, pirmoji jo „Europos trilogijos“ dalis. Kaire gyvenantis europietis policijos pareigūnas hipnozės seansų metu narplioja savo paskutinę bylą – gimtinėje įvykdytų kraują stingdančių nusikaltimų grandinę. Taikant susitapatinimo su nusikaltėliu metodą tyrėjas pasineria į tamsias haliucinacijas ir virsta juo pačiu.
ITINERANT filmų festivalis, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Visada keliaujantis. Niekada nesibaigiantis. Šį kartą ITINERANT filmų festivalis svečiuojasi Kauno menininkų namuose. Lankytojų lauks keturi „Super 8“ tipo kino juosta nufilmuoti filmai apie sapnus iš psichoanalizės ir antropologijos perspektyvos.
ITINERANT filmų festivalis yra skirtas pristatyti analoginį, eksperimentinį kiną. Festivalis nuolatos keičia vietą ir niekada nesibaigia. Visos peržiūros yra NEMOKAMOS.