Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 3–6 dienoms

3 sausio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 01 03

Laida „Banga“: žmonių balsų kanalas“, 13:00
Radijo stotis „Tau“, 102,9 FM.

Negirdėti pasakojimai iš Kauno radijo gamyklos nuo sausio 3 d. bus pasiekiami ne tik Kauno paveikslų galerijoje veikiančioje parodoje „Banga“: žmonių balsų kanalas“. Mažųjų istorijų tiesiai iš buvusių darbuotojų lūpų iki sausio 14 d. bus galima klausytis darbo dienomis.

Dešimties radijo laidų ciklas atvers tai, ką nutylėdavo anuometinis oficialusis radijas, – įslaptintos gamyklos kasdienybę, sovietmečio paradoksus, dešimto dešimtmečio transformacijas ir išlikimo receptus.

Mykolo Macianskio archyvas.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Šiandien šokti ir išmokti šokti lietuviškus tradicinius šokius gali kiekvienas – muziejus kviečia į jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojamas šokių vakarones, vyksiančias pačioje miesto širdyje – senamiestyje – L. Zamenhofo gatvėje.

Čia pasiduosite polkai, valsui, kadriliams ir įvairiems lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprastiems šokiams. Vakaro metu gros: Algis Samulionis, Remigijus Ratautas, ansambliai „Bandonija“, „Šilko stygos“ ir kiti.

ANTRADIENIS, 01 04

Architekto-dailininko Jono Lukšės grafikos darbų paroda „Senamiesčio istorijos, meno ir kultūros paveldo vertybės“, 11:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Daug patirties paveldosauginėje veikloje turintis autorius piešiniais siekia atskleista Kauno senamiesčio kultūros paveldo visumą. Tai – istorijos ir architektūros paminklai nuo gotikos iki modernizmo, tai – meno kūriniai išryškinantys miesto istoriją ir iškilias asmenybes. Autorius siekia, kad vaizduojami objektai, kaip ir jų piešiniai, išliktų naudingi istorinėje atmintyje.

J. Lukšės piešinys

Ekspozicija „Rūmų istorijos“, 10:00–17:00
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis. Juk šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai per bemaž du šimtus metų matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

TREČIADIENIS, 01 05

Agnės Kalinauskaitės tapybos paroda „Pabudimas“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

„Mano kūryba, mano paveikslai – tai akimirka manęs. Mano dienos pradžia ir pabaiga. Joje telpa visa mano jausmų paletė. Sustoja laikas… ir lieku tik aš ir ji… Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Šiai dienai, tai esu aš“, – sako tapytoja Agnė Kalinauskaitė.

Agnės Kalinauskaitės paveikslas

Laisvės gynėjo Tito Masiulio fotografijų paroda „Laisvės ir kalnų šauksmas“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Titas Masiulis 1987–1988 m. su turistų grupe bei kurso draugais keliavo į Fanų kalnus (Tadžikija), o 1990 m. pavasarį slidinėjo Karpatų kalnuose (Ukraina), nepaleisdamas iš rankų fotoaparato FED-2. Jo užfiksuotos fotografijos atspindi ne tik kalnų didybę ir gamtos grožį, bet ir skatina susimąstyti apie amžinąsias vertybes, kurias gynėme 1991-aisiais.

Sausio 13-ajai skirtoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Tito Masiulio mamos Vitalijos archyvo.

Titas Masiulis žuvo 1991 m. sausio 13-osios naktį Vilniuje prie televizijos bokšto gindamas Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 2022 m. vasario 6 d. jam būtų sukakę 60.

T. Masiulio nuotr.

KETVIRTADIENIS, 01 06

Miesto šventė „Trys karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“, 16:30
Įvairios vietos

Iki sausio 6 d. Kauno tautinės kultūros centras kviečia žaisti orientacinį žaidimą (registracija https://4T.LT/KTKC/).

Ketvirtadienį Trijų karalių eisena vyks nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) Laisvės alėja iki Kauno m. savivaldybės. Vėliau Rotušės aikštėje laukia sveikinimas, muzikos, ugnies ir pirotechnikos šou. Dalyvaus folkloro ansambliai „Žaisa“, „Ratilėlis“, „Piliarožė“, „Alda“, „Jotija“.

Chorinės muzikos koncertas „Trijų karalių belaukiant“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Jau aštuntus metus vykstantis ir tradiciniu tapęs chorinės muzikos koncertas „Trijų Karalių belaukiant“ kvies paklausyti gražiausių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, kalėdinių giesmių, populiarių operų ir operečių chorų. Dalyvaus Kauno kultūros centro mišrus choras „Gintaras“, kuris į sceną bendrai dainai ar giesmei kasmet kviečia kolektyvą iš kito Lietuvos miesto ar miestelio.