Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 28–30 dienoms

28 sausio, 2022, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 28

Arterijos atidarymas: „Mirksnis“, 17:30
Muitinės g.

ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi, „Kaunas 2022“ dalis.

2022 metais pamatysite keturias ARTERIJOS ekspozicijas – kiekvienam metų laikui. Pirmosios ekspozicijos „Mirksnis“ atidarymas – jau sausio 28 d. 17.30 val. kviečiame apsilankyti Kuzmos g., tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4. „Galbūt fotografijos – šio akimirkų medžioklės meno – žavesys ir yra būtent gebėjime kurti sugautos akimirkos įspūdį. Jos jau seniai nebėra, bet ji vis dar čia, ištįsusi nelyg Salvadoro Dali laikrodžiai, be aiškios pradžios ir pabaigos. Tokią sugautą akimirką matome Romualdo Požerskio fotografijoje – skersgatvis fiksuojamas kažkurią tolimą 1975-ųjų metų dieną ir šiandien eksponuojamas lygiai ten pat, vietoje, kuri, atrodytų, nei kiek nepakito, ir kartu tikrai nėra ta pati“, – anotacijoje rašo Viktoras Bachmetjevas.

Miuziklas „Džekilas ir Haidas“, 18:00
Kauno miesto muzikinis teatras, Laisvės al. 91

„Džekilas ir Haidas“ – vienas žymiausių miuziklų, sukurtas pagal Roberto Louiso Stevensono mistinę novelę. Čia muzikinės dramaturgijos priemonėmis pateikiamas itin išpopuliarėjęs siužetas apie žmoguje slypinčių blogio ir gėrio pradų dvikovą. Pastatymą, kurio premjera vyko 2018 m., režisavo Viktorija Streiča, meno vadovas – Kęstutis Jakštas.

Martyno Aleksos nuotr.

VHS Kinas: „The Visitor“, 20:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Su vakarėlių serija „VHS Library“ į „Lizdą“ sugrįžo ir bendri vakarai kartu su „Kitas Kinas“ komanda. Šį kartą prieš pat šokius žiūrėsite italų ir amerikiečių kūrybos 70-ųjų smagiai nenusisekusį ir kupiną vogtų klišių siaubiaką „The Visitor“ (it. Stridulum), pasakojantį apie mergaitę su telekinetinėmis jėgomis, dėl kurios pametą galvą tiek geriečiai, tiek blogiečiai. Vėliau – vakarėlis su TV.OUT duetu iš Berlyno ir vietos siaubūnais.

ŠEŠTADIENIS, 01 29

„Šeimadienis muziejuje: susitikime rotušėje“, 12:00–15:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Susirinkusiųjų lauks nuotaikingas muzikinis žaidimas „Palapinė, kelionė ir muzika“, įtrauksiantis tiek didelius, tiek mažus, edukacinis užsiėmimas „Miesto herbas“, kurio metu susipažinsite su senuoju Kauno miesto herbu bei patys jį nusilipdysite iš molio, o nenuoramos ir smalsuoliai galės pasitikrinti savo atidumą bei sužinoti įdomybių apie Kauno viduramžių ir tarpukario istoriją naujame, šiame šeimadienyje startuosiančiame orientaciniame žaidime po Kauno rotušę! Nuobodu tikrai nebus. 

Registracija vykdoma tel. +370 610 82 503 ir el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt

Susitikimas su 2021 metų MC Freestyle Battle nugalėtoju Pijumi, 16:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kauno apskrities viešoji biblioteka toliau įgyvendina jaunimui skirtą projektą „Stotelė – hiphopas“ ir kviečia į 5 susitikimų ciklą su Lietuvos hiphopo atstovais. Renginiai organizuojami bendradarbiaujant su jaunimo pamėgtais kultūros barais.

Pirmojo susitikimo svečias – 2021 m. MC Freestyle Battle nugalėtojas Pijus Vasiliauskas. Pijus dar žinomas kaip repo grupės „Operatyvūs“ narys. Daugiau informacijos: https://bit.ly/3K9VXfI

Koncertas „Muzikinės mintys. Kelionė per šimtmečius“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte skambės smuikininkės Karolinos Beinarytės-Palekauskienės ir pianistės Daivos Stulgytės duetas, kuris vėl džiugins klausytojus nuostabiomis melodijomis bei muzikinėmis mintimis, išsakytomis tiek žodžiais, tiek muzika. 

„Kiekviena išsakyta mintis palieka savo pėdsaką. Tačiau mintys, išreikštos muzikos garsais, yra nepaprastos. Jos tokios įtaigios, kad stebina ir jaudina klausytoją, net praėjus šimtmečiams, nors jų išraiškos priemonės nuolat kinta. Todėl tęsiame kelionę per šimtmečius, vedamos įstabių melodijų, klausydamos muzikinių minčių, kuriose telpa begalybė“ – taip šią koncertinę programą pristato atlikėjos.

Koncertas „Naujokaitis und Zoo“, 21:00
„Movido“, Laisvės al. 54

Dalius Naujokaitis. Mėgstantiems džiazą šios pavardės pristatyti nereikia, nežinantys – ją įsimins ilgam. „Jis yra nenormalus! Jis yra visiškai užvaldytas savo meno. Pametęs protą dėl muzikos mūzų, jis eina į priekį nenuspėjamai ir pavojingai, kaip ir visi poetai“, – yra sakęs Jonas Mekas. Kartu – Eugenijus Varkalis ir „Kaunas Zoo“.

SEKMADIENIS, 01 30

Nemokamas muziejų lankymas
Įvairios vietos

Jau trečius metus kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį galite lankyti daugelio muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams.

Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką, galimą registravimąsi ir kt. galima rasti muziejų interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose. Nuolatines ekspozicijas nemokamai lankyti galima:

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padaliniuose (W. Kentridge parodos lankymas mokamas);
Kauno IX forto muziejuje;
Lietuvos švietimo istorijos muziejuje;
Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir padaliniuose;
Lietuvos sporto muziejuje.

J. Grušo namai-muziejus (Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys). Arvydo Čiukšio nuotr.

Serbijos avangardo paroda „Nestabilios praktikos“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Parodoje pristatomi kintančių ir emancipacinių meno praktikų Novi Sade pavyzdžiai – nuo neoavangardo iki šiuolaikinio medijų ir postmedijų meno. Parodos atspirties taškas – naujųjų medijų centro „Kuda.org“ projektas „Trajni čas umetnosti“ („Neišsenkantis meno laikas“), kuriuo siekiama sudaryti Novi Sado (meno) istorijos žemėlapį, pristatyti veikėjų ir nuorodų tinklą, menines, socialines ir politines teorijas bei praktikas, turėjusias įtakos 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių Novi Sado neoavangardo scenai.

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Novi Sadas – Europos kultūros sostinė 2022“ programų dalis.