Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 27–29 dienoms

27 sausio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 27

Paroda „Palio miestas: 7 tapatybės dimensijos“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodos tikslas – įvairiapusiškai pristatyti Jurgio Rimvydo Palio architektūros srityje nuveiktus darbus ir futuristines vizijas bei atkreipti dėmesį į jo holistinį miesto suvokimą, į jo idealistinį kūrybinį metodą bei platų regos lauką. J. R. Palio asmenybės pavyzdžiu piešiamas nuoseklaus, visuomeniško ir nenuilstančio architekto vaidmuo šiuolaikinio miesto formavime. Juk kūrėjas per savo karjerą dalyvavo kuriant beveik kiekvieną Kauno kampelį. Jei ne formalių užsakymų, tai bent jau visuomeninių eskizų būdu, teikiant kūrybines dovanas gimtajam miestui. J. R. Palio aistra aktyviai diskutuoti apie miestą ir dalyvauti jį kuriant, siekiant geriausio rezultato – puikus įkvėpimo šaltinis kitiems architektams ir ypač jaunajai kartai.

Ši paroda – tęstinio projekto „Palio metai: 7 miesto dimensijos“ dalis.
Projektą vysto architektūrinio e-žurnalo Pilotas.LT redakcija.
Projekto kuratorius: Audrys Karalius.
Projekto vadovas: Almantas Bružas.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projektą taip pat remia architektūros biurai „DO Architects“, „Kančo studija“, „Archispektras“, „Unitectus“, įmonės ADMA, „Bulthaup“ ir architektūrinis e-žurnalas PILOTAS.LT.

Kėdainių tilto eskizas. J. R. Palys.

A. Baltėno paroda „Namų tyloj“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Arūnas Baltėnas pokalbyje su Austėja Grabauskaite apie Kauno fotografijos galerijoje eksponuojamą seriją „Namų tyloj“ pasakoja:

„Tai praėjusio gyvenimo liudijimas tų žmonių, kurie dabartyje gyvena kitaip, nei gyvename mes. Mes gyvename ne tik kitame laike, bet, iš tiesų, ir kitame pasaulyje. Galbūt kai kurie žmonės tai pamatys ir supras. Jeigu nepamatys, nėra didelės bėdos. Kyla daug klausimų, susimąstai ir apie save. Kas mes esame dabar? Tie liudijimai padeda mums atsakyti, kas mes esame. Ar einame teisingu keliu? Aš galiu tai liudyti, nes jaučiu. Ar man pavyko tai atskleisti, nežinau, bet stengiausi.“

Vido Venslovaicio nuotr.

Renginys78 Years Later. Honoring, Learning & Seeking Justice“, 14:00
Online

Sausio 27-ąją pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Vokietijos, JAV, Japonijos, Nyderlandų ir Izraelio ambasados, Europos Komisijos atstovybė bei Lietuvos žydų bendruomenė kviečia stebėti šiai progai skirtą renginį. Programoje – dokumentinio filmo „Finding Matilda: The Anne Frank of Lithuania“ peržiūra, ištraukos iš filmo „Kaunas – The Gates of Hope“ ir diskusijos.

Parodos „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ pristatymas, 17:00
Rotušės a.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į keliaujančią parodą, kurioje pristatomos unikalios Lietuvos kino teatrų nuotraukos. Rinkinyje išvysite ir Kauno kino teatrų – „Aušra“, „Daina“, „Pasaka“, „Romuva“ bei senesniųjų – Šančiuose veikusi „Lyra“, Vilijampolėje „Union“ ir Laisvės alėjoje „Kapitol“ – kadrus. Ekspozicija leis nusikelti į praeitį, pasižiūrėti istorinį 1939–1944 m. filmą, pamatyti skirtingų metų kino afišas, susipažinti su kino teatrų brėžiniais, reklama, istorinių įvykių fiksuotojais – kino operatoriais. 

Paroda – nemokama. Ji veiks iki kovo 3 d.

LTMKM nuotr.

Festivalis „Žiemos ekranai“. Filmas „Gyvenimas tarsi šokis“ (En Corps), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Eliza manė, kad jos gyvenimas tobulas: ji turi idealų vaikiną ir daro daug žadančią baleto šokėjos karjerą. Tačiau viskas sugriūna tą dieną, kai ji pagauna vaikiną apgaudinėjantį ją su jos scenos dublere. Po traumos scenoje atrodo, kad Eliza daugiau niekada nebegalės šokti. Širdį šildanti ir įkvepianti istorija pasakoja, kad nėra to blogo, kuris neišeitų į gera. Rež. Cédric Klapisch.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 01 28

Vydūno knygų pristatymas, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje vyks Vydūno knygų „Apie gyvenimą ir sveikatą“ ir „Kaip tapti saulėtu žmogumi“ pristatymas. Dalyvaus knygų sudarytoja Rima Palijanskaitė, etnologas Aleksandras Žarskus ir Juozo Tumo-Vaižganto buto-muziejaus edukatorius Remigijus Jakulevičius.

Renginyje svečiuosis Lietuvos sveikuolių sąjungos Kauno skyriaus veteranai, o jų ilgametis pirmininkas Petras Sventickas pasidalins prisiminimais, kaip Vydūno išmintis padėjo ugdyti Lietuvos sveikuolių vertybes.

Renginio metu skambės Mažosios Lietuvos liaudies dainos. Jas atliks kanklininkė, etnomuzikologė Laura Lukenskienė (mecosopranas).

Koncertas „Prancūzų muzikos puslapiai“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

18-ąjį koncertinį sezoną pradedantis Kauno miesto simfoninis orkestras atliks žymiausią XIX a. kompozitoriaus C. Francko kūrinį simfoniniam orkestrui – Simfoniją d-moll, kuri pripažįstama vertingiausiu kūrėjo darbu, taip pat vieno nuostabiausių muzikos talentų C. Saint-Saenso spalvingą simfoninę poemą „Mirties šokis“ bei išdaigišką ir saulėtą M. Ravelio Fortepijoninį koncertą G-dur.

Šio vakaro koncertui orkestras pasirinko ypatingą svečią – prancūzų pedagogą, muzikologą, muzikinių transliacijų prodiuserį, dirigentą Alain‘ą Paris, taip pat scenoje – pianistas Motiejus Bazaras.

Premjera. Spektaklis „Nepalaidoti mirusieji“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Jean-Paul Sartre pjesės veiksmas – Antrasis pasaulinis karas, Prancūzijos rezistencinis judėjimas. Po nesėkmingos operacijos pagautų ir palėpėje uždarytų partizanų grupės laukia fiziniai bei psichologiniai kankinimai. Būtent ši ribinė būsena iškristalizuoja esmines baimes, bei aiškiai atskleidžia jų savigynos būdus.

Atpažinti šio kūrinio aktualumą nėra sunku: mus lydi nuolatinis nerimas įprasminti savo būtį. Kadangi negalime įveikti mirties tiesiogiai, stengiamės ją įveikti simboliškai: įsmeigiame vėliavą mėnulyje, statome skulptūras žinomiems poetams, mokomės begales svarbių pavardžių… Atmintis – tai žmogaus sukurtas nemirtingumas, tačiau ji reikalauja išskirtinumo, o šis – aukos. Tokia įprasminimo grandinė yra puiki dirva žmogaus puikybei – šio Justino Vinciūno režisuoto spektaklio veikėjų tragedijai.

Diskoteka „Retro Disco’80“, 19:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Senai nauja tradicija Panemunėje – šokiai! „Kviečiame į 80-ųjų diskoteką, kur muziką skleis juostinė magė, romantiką spinduliuos disko burbulo žvilgesys ir šviesiakai, o nuotaiką kurs jūsų šypsenos ir disko judesiukai. Registracijos nevykdome, tilpsime visi. Renginių salėje būname be batų, todėl pasiimkite savo mylimiausias kojines ar šlepetes, o galbūt savo šventinius batelius, jauskimės kaip namuose. Su savimi atsineškite kokį nors atributą menantį 80-uosius, bus įdomu visiems apžiūrėti. Magnetinėmis juostomis pasirūpins ir jas suks DJ Viktoras“, – rašoma kvietime.

SEKMADIENIS, 01 29

Filmas „Man viskas gerai“, 13:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Režisierius Ernestas Jankauskas, kurdamas šį filmą, ne tik kankino aktorius, nardindamas juos po vandeniu, uždarydamas kalėjime ar sukeldamas avarines situacijas, bet ir treniravo peles bei arklius. Visgi tai linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti susikurtą tobulos moters įvaizdį.

Vlado Vaitkevičiaus knygos „Dabar viskas kitaip“ sutiktuvės, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su autoriumi dalyvaus LRS Kauno skyriaus pirmininkas, rašytojas Gediminas Jankus, poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas, knygos redaktorius Romas Bacevičius, dailininkė Džiuljeta Raminta Čebatoraitė, aktorius Petras Venslovas, bardas Aleksandras Ravve.

Muzikinė popietė „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į muzikinį-edukacinį spektaklį „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“, sukurtą kultinės Vytauto V. Landsbergio pasakos „Pelytė Zita“ motyvais. Be abejonės, iš pasakos atgims ir vaikų pamilti herojai – sumanioji Pelytė Zita, mažasis jos draugas Kirstukas Aloyzas, geroji Gervė Bernadeta, išmintingasis Pasaulio Karalius ir kiti personažai, kuriuos įkūnys žaismingi ir charizmatiški ansamblio „Lietuva“ atlikėjai – choras, šokėjai ir nacionalinių instrumentų orkestras.