Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 26–28 dienoms

25 sausio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 26

Premjera. Filmas „Gyvūnų karalystė“ (Le règne animal), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Po debiutinio pilnametražio „Meilė iš pirmo smūgio“, režisierius Thomas Calley’is Kanuose iškart atkreipė visų dėmesį. Antrasis jo filmas „Gyvūnų karalystė“ atidarė šių metų Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ programą, o Prancūzijos kino teatruose muša visus žiūrimumo rekordus.

Netolimoje ateityje vis daugiau žmonių palaipsniui virsta žvėrimis. Mutuojančius asmenis valdžia atskiria nuo visuomenės, bet vežant pacientus į specialų izoliatorių medicininis transportas patenka į avariją, ir dalis jų dingsta. Vienos iš pasmerktųjų „mutantų“ vyras Fransua pasiryžta kardinaliai pakeisti savo ir sūnaus Emilio gyvenimus ir žūtbūt ją surasti.

Su bilietais.

Raimundo Urbono parodos „Gyvenimas po stalu“  atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Raimundas Urbonas (1963–1999) , fotografija susidomėjo apie 1985 m., o jau 1987 m. pelnė tarptautinius apdovanojimus. Beveik tuo pat metu įstojo į Lietuvos fotomenininkų sąjungą, nuo 1989 m. tapo žymiosios menininkų grupės „Doooooris“ nariu. Parodos kuratorės, menotyrininkės D. Ruškienės teigimu, „R. Urbonas buvo praeivis. Jis nuolat judino laiką, o laikas neleido sustoti jam. Galbūt dėl šios priežasties jo fotografinis vaizdas visuomet žymi aktyvesnę ar lėtesnę kaitą.“

Nemokamai.

Raimundas Urbonas „Durys“ 1986 m.

Parodų atidarymai, 18:15
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerija penktadienį kviečia kartu atverti dvi parodas. Žygimantas Augustinas savojoje  „Sirenes et Pax“ sugretina du visiškai skirtingus dalykus, turinčius tą patį pavadinimą. Čia lygybės ženklas padedamas tarp mitinių sirenų ir sirenų – garsą skleidžiančio objektų. Waclaw Kuczma kuruotoje kurdų videomeno parodoje –  darbai, kuriuose tyrinėjamos gilios asmeninės patirtys, susijusios su geopolitiniu kontekstu Vidurio Rytuose. 

Nemokamai.

Pavelo Bermano ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pasaulinio garso smuikininkas su orkestru Kauno publikai atliks Richardo Strausso koncertą smuikui ir orkestrui. Šis kūrinys sukurtas 1881 m., kai kompozitoriui buvo vos 17 metų. Antrojoje koncerto dalyje nuskambės Johanneso Brahmso pirmoji simfonija, kurią kompozitorius tobulino 20 metų ir kuri yra laikoma vienu iš svarbiausių romantizmo laikotarpio simfoninių kūrinių. Šio vakaro koncertui diriguos Kauno publikai puikiai pažįstamas maestro Jonas Janulevičius.

Su bilietais.

„Serpytis / Kvist collab“ koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Scenoje – duetas, gimęs iš nuoširdžios draugystės, kuri kilo Martynui ir Bertram studijuojant Danijoje. Praleidus daug laiko kartu muzikuojant ar šiaip leidžiant laiką, gimė bendri interesai kurie privertė kurti muziką. Dueto tikslas – bendradarbiaujant sujungti bei atskirti skirtingus kultūrinius fonus, tai išreiškiant per originalios muzikos kūrybą, taip pat, pagaliau po metų pertraukos vėl susitikti ant bendros scenos. Muzika inspiruota tokių džiazo kompozitorių kaip Wayne Shorter, Christian Scott, Cedar Walton, Paul Motion, Joe Lovano, Ornette Coleman. Po koncerto – jam session.

Su bilietais.

Renginių erdvės „Auditorija“ atidarymas, 23:00
Nepriklausomybės a. 12

Kai vienu metu remontui uždaryta ir M. Žilinsko dailės galerija, ir po ja veikiantis klubas „Lizdas“, belieka surasti dar vieną vietą šokiams. Ji čia pat – galerijos kino salė virsta „Auditorija“, atvira įvairioms vakaro ir nakties kultūrų formoms. Pirmieji užsienio svečiai čia – įstabius gyvus pasirodymius rengiantys elektroninės muzikos kūrėjai „Paranoid London“. 

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 01 27

Ekskursija „Kaunas. Iš vidaus“, 12:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Pernai kartu su Jonu Oškiniu lankėme Kauno teatrus, o šįkart ekskursijų ciklas „Kaunas. Iš vidaus“ skiriamas miesto koncertų salėms. Pradžia – Kauno kultūros centre, jau šį šeštadienį.

Su bilietais.

Nikolajaus Novikovo (Ukraina) parodos „Laisvės potėpis“ atidarymas, 14:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Nikolajus Novikovas buvp vienišas maištingasis genijus! Jis – tikra Odesos miesto legenda. Šis žmogus gyveno visiškame „pogrindyje“ ir išliko nepriklausomas. Tai menininkas, kuris keturis dešimtmečius tobulino savo techniką, lavindamas tiek potėpius, tiek ir savo bendrąjį stilių.

Parodos kuratorė – Mariia Volina.

Nemokamai.

Filmas „Ferrari“, 21:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

1957-ieji. Enzo Ferraris  (aktorius Adamas Driveris) gedi prieš metus mirusio vienintelio sūnaus Alfredo. Jo santuokai su žmona Laura (akt. Penélope Cruz) taip pat iškilusi grėsmė. Prieš dešimtmetį sutuoktinių įkurta automobilių gamybos kompanija – ant bankroto slenksčio. Režisieriaus Michaelo Manno filmas – apie bene juodžiausią automobilių legendos Enzo Ferrario gyvenimo laikotarpį.

Su bilietais.

Kadras iš filmo / Eros Hoagland nuotr.

SEKMADIENIS, 01 28

Kristijono Donelaičio ženklai: paskaita ir skaitymai, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Nemokamų muziejų sekmadienis – puiki proga patyrinėti, ką siūlo šios įstaigos. Pavyzdžiui, Maironio rūmuose pateksite į Kristijonui Donelaičiui ir jo gimimo 310-ųjų metinių sukakčiai skirtą renginį, kuriame išgirsite mūsų muziejininkės Audronės Gedutienės paskaitą „Kristijono Donelaičio ženklai Karaliaučiaus žemėje“ – K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos faktų, jo citatų bei istorinių kultūrinių kontekstų kupiną pasakojimą apie ekspediciją į K. Donelaičiui svarbias vietas, kuriose jis gimė, gyveno ir dirbo.

Nemokamai.

Ekskursija su Milda Gailiūte parodoje „Pakrantė“, 14:00
Galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Galerija kviečia praleisti sekmadienio popietę aplankant tapytojos Mildos Gailiūtės parodą kartu su autore. Ekskursijos metu turėsite galimybę betarpiškai pabendrauti su autore, išgirsti jos įžvalgas ir idėjas bei užduoti rūpimus klausimus, sužinoti kūrybos užkulisius.

Nemokamai.

Filmas „Homo Sovieticus“, 15:10
„Romuva“, Laisvės al. 54

1991 metų sausį SSRS Centrinė televizija į Maskvą sukvietė jaunuolius iš penkiolikos sovietinių respublikų, norėdama sužinoti, kur jie nori gyventi: savo tautinėse valstybėse ar suvienytoje sąjungoje. Renginio metu keletas jaunų žmonių išdrįso atvirai pasisakyti už „siaubingos Sovietų Sąjungos“ žlugimą. Ivo Briedis filme fiksuoja skirtingus 1991 metų TV laidos dalyvių gyvenimus, mėginant atsakyti, kokį kelią jie, jų šalys, vyriausybės ir tėvynainiai nuėjo po Sovietų Sąjungos žlugimo, tuo pat metu ieškant juose ir jų aplinkoje išlikusio „sovietinio žmogaus“ apraiškų. Kas iš tikrųjų slypi po „sovietinio žmogaus“, arba homo sovieticus reiškiniu? Kaip jį atpažinti ir kaip jo atsikratyti. Ir kodėl? Kūrėjų tikslas – išprovokuoti diskusiją ir palikti liudijimą apie tą erą.

Su bilietais.

Petro Bondar koncertas „Fortepijono šedevrai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pianisto iš Ukrainos Petro Bondar koncerte skambės vieni įdomiausių Josepho Haydno kūrinių, kuriuose atsiskleidžia tokie kompozitoriaus kūrybos bruožai, kaip išradingumas ir inovatyvumas. Koncertą pianistas pradės ekspresyviąja „Audros ir veržimosi“ (vok. „Sturm und Drang“) laikotarpiui priklausančia sonata g-moll. Fantazija C-dur yra puikus J. Haydno sąmojo pavyzdys, kupinas laukimo ir nuostabos. O vakarą užbaigs Andante ir variacijos f-moll – kūrinys, atspindintis žmogaus emocijų gelmes.

Su bilietais.