Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 24–27 dienoms

24 sausio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 01 24

Žilvino Jagėlos paroda „Šiluma“, 12:00–00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Žilvinas Jagėla (1989) – Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paprastai Žilvino iliustracijose dominuoja spalvotos smulkmeniškos chaotiškos marmalynės, tačiau naujoje parodoje „Šiluma“ susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą.

2020-ųjų vasarą po Lietuvą keliavo visi – ir banditai, ir senukai, ir festivaliniai neformalai. Jų visų keliai kirtosi perpildytose paežerėse, keltuose, pajūrio kavinėse ir didmiesčių centruose supiltuose smėliuose. Dalį parodos eksponatų Žilvinas tiesiog nukopipeistino iš realybės, dalį išgalvojo.

Paroda veiks iki vasario 13 d.

Parodos „Savęs sabotažas“ atidarymas, 18:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

VDU naujųjų medijų III kurso studento Arno Šinkevičiaus maišytų medijų intymi paroda apie polinkį į savidestrukciją ir savęs sabotažą, apie kūrybinį procesą ir kaip tai pinasi tarpusavyje. Lankytojų registracija > https://forms.gle/383KJwqsfxG7pWHSA

Tragikomedija „ADOMAS 2.0“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Mielos moterys ir mieli žmonės! Šiuolaikinės Intelektualios Klounados Teatras didžiuojasi, kad po ilgų derybų pavyko suorganizuoti garsiosios Organics Technology for Bio Artificial Intelligence vadovės Saros Brightman naujo kūrinio pristatymą Lietuvoje! Pagaliau bus pristatytas 10 metų intensyviai kurtas tobulas vyras – Adomas 2.0! Jo užduotis išpildyti visus jūsų lūkesčius ir padėti kurti sveikus, laimingus santykius. Adomas 2.0 dalyvaus viešame pasimatyme su kruopščiai iš didelio merginų būrio atrinkta Ieva ir, jei tarp jų užgims meilė, tai bus įrodymas, kad žmonija turės galimybę naujai, šįkart – tobulai pradžiai. Juk, kaip sakė Johann Wolfgang von Goethe: „Pasaulis be meilės būtų ne pasaulis“, – jausmingai į premjerą kviečia kūrėjai su režisieriumi Žilvinu Beniušiu priešakyje.

Trupės archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 01 25

Mokslinė konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai 2022“, 09:30
Online

Visi besidomintys meno istorija, muziejininkyste, rinkinių istorija kviečiami į XII-ąją mokslinę Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai 2022“. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai per muziejaus Youtube kanalą https://youtu.be/fjlplfFPrDs

Martine Feipel ir Jeano Bechameil (LU) paroda „Rytojaus pasaulio mechanika“, 11:00–18:30

Martine Feipel ir Jeano Bechameilio duetas (LU) savo kūriniuose leidžia vešėti vaizduotei, nestabilumo ir alogiškumo jausmams, nors kūrinių realybė – kontroliuojamas ir apibrėžtas šiuolaikinis pasaulis. Parodoje menininkai tyrinėja utopijas, formavusias XX a. pasaulėjautą, įkrautą industriją šlovinančių simbolių, kartu kritiškai žvelgia į padėtį, kurioje atsidūrėme. 

„Kaunas 2022“ atidarymo savaitgalį atverta paroda – „Esch 2022“ programos dalis.

Galerijos „Meno parkas“ nuotr.

LVSO gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kviečia švęsti orkestro gimtadienį kartu su vienu geriausių Lietuvos pianistų Luku Geniušu ir įspūdinga Piotro Čaikovskio (1840–1893) ir Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) kūrinių programa.

D. Matvejev nuotr.

Evos Tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Renginyje dalyvaus knygos autorė Eva Tombak ir pašnekovai, kurių liudijimai ir patirtys aprašyti knygoje.
„Ar čia kas nors yra?“ – tai dokumentinis tyrimas mokslo ir dvasingumo, mistinių reiškinių tema. Knyga sudaryta iš trijų dalių: pirmoji – autorei papasakotos autentiškos mistinės patirtys; antroji – haliucinogenų sužadintų psichikos būsenų potyriai, kuriais šiai knygai pasidalijo patirčių ieškantys, o jas pakomentavo psichiatrai, psichologai, gydytojas toksikologas; trečioji – interviu su mokslininkais, gydytojais, psichologais, astrologais, socialiai aktyviais žmonėmis apie mistines patirtis, smegenis ir mirties paradoksus.

Registracija į renginį: https://bit.ly/3HW4xgj arba telefonu (8 37) 20 64 14.

TREČIADIENIS, 01 26

Tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“, 10:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Penkių modernistinių miestų partneriai iš Kauno, Lvovo, Brno, Kortrijko ir Tel Avivo pastaraisiais metais leidosi į nepaprastai daug vertingų patirčių dovanojusią kelionę. Šio tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas – meno kūrinių, pripildytų šimtais asmeninių istorijų apie įspūdingą praeito amžiaus visuomenės augimą, ir charakteringos architektūros, kuri jį atspindi, paroda, kviečianti švęsti modernizmą ir Europos kultūros sostinės metus Kaune.

Neatsitiktinai paroda pristatoma Kauno centrinio pašto rūmuose, simbolizuojančiuose prieštaringas modernizmo pozicijas dabartinėje visuomenėje. Projekto komanda dėkoja už galimybę dalyvauti šiame dialoge ir kviečia pažinti bei apmąstyti kitas, panašaus ir sėkmingesnio likimo istorijas.

A. Andrulevičiaus fotografijų paroda „Trys metai kalnų“, 11:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinys, Savanorių pr. 377-13

Žygiuose nuo nesudėtingų pasivaikščiojimų kalnų takeliais iki viršūnių šturmų bei siaučiančių pūgų į veidą išvaikščioti Italijos ir Šveicarijos kalnai, su bendražygiais ne po vieną kartą pasiektos keturių Europos valstybių aukščiausių kalnų viršūnės: Lenkijos Rysy, Austrijos Grossglockner, Slovėnijos Triglav, Vokietijos Zugspitze.

Parodos autorius sako, kad „kiekviena akimirka, kiekvienas akmuo, kojos ar rankos padėjimas čia labai svarbus, jis gali kainuoti gyvybę. Būtent čia mokausi priimti lėtus, atsakingus, gerai pasvertus sprendimus, pastebėti dabartį. Kad pasotintum laimės ir pilnatvės jausmą, žemėje tiek daug visko reikia. O kalnuose visa tavo laimė ir pilnatvė yra kuprinė su sausais drabužiais, šiltomis kojinėmis ir draugas šalia. Kalnuose perskaičiuojamos vertybės.“

Pakerėtas kalnų, apstulbintas jų grožio, Andrius Andrulevičius savo fotografijose dalinasi didingais vaizdais, kviečia keliauti akimis. Ir, kas žino, gal taip prasidės ir jūsų kelionės „Kalnais ir miškais“ – būtent taip pavadintas keliautojo ir vedlio į kalnus tinklaraštis.

A. Andrulevičiaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 01 27

Laimos Numavičės atviručių paroda „Linkėjimai iš Kauno“, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

„Tarpukario Kauno veidas, išaustas iš to meto tautos svajonių, sapnų ir vilčių, „nugulė“ mano sukurtose vektorinės grafikos atvirutėse. Čia Kaunas toks, kokį aš jį matau – istorinis pasididžiavimas, persipynęs su dabartiniais potyriais ir jausmais“, – kalba autorė, tikinti, kad žmogaus gyvenimui turi įtakos ne tik prigimtis, bet ir virtinė atsitiktinumų, kurie dažnai atrodo nereikšmingi, tačiau platesniame kontekste įgauna netikėtų išraiškos formų.

Paroda veiks iki vasario 19 d.

L. Numavičės atvirukas

Ansamblio „Lietuvos Jeruzalė“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte, skirtame Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams, muzikine kalba atpasakojama didinga ir tragiška Vilniuje gyvenusios tautos ir paties miesto istorija, sugrąžinamas prarastas ano meto koloritas, perteikiama ypatinga atmosfera.

Ansamblio „Lietuvos Jeruzalė“ pirmtakas buvo ansamblis „Vilne“, kurio pirmieji koncertai įvyko dar 1985 m. Vilniuje ir Kaune. Ansamblio sudėtį nulėmė konkretus muzikos kūrinys – S. Prokofjevo „Uvertiūra žydų temomis“ styginių kvartetui, klarnetui ir fortepijonui, specialiai sukurtas amerikiečių ansambliui „Zimro“ ir pirmą kartą atliktas 1920 m. dalyvaujant autoriui.

Ansamblis atlieka S. Prokofjevo, D. Šostakovičiaus, A. Coplando, M. Brucho, E. Blocho ir kitų žymiausių kompozitorių kūrinius žydų temomis, taip pat užsako profesionalius žydų liaudies muzikos perdirbimus, bendradarbiauja su lietuvių kompozitoriais, atlieka B. Traubo padarytas aranžuotes.

LDS Kauno skyriaus galerijos ir parodos  „Paroda Nr. 1“ atidarymas, 18:00
„Drobė“, Drobės g. 62

LDS Kauno skyrius,32 metus gyvavęs Rotušės a. 26, šiemet perkelia savo būstinę į Šančius ir čia atidaro naują, dešimtąją LDS galeriją. Tai istorinis žingsnis LDS Kauno skyriaus gyvenime. Dailininkų sąjunga – tai pirmiausia nariai. Tad ir parodoje regimas persikėlimas vykdomas in corpore, su visa archyvine ir menine atmintimi, primenant visus narius – gyvuosius ir jau išėjusius.

Simboliškai pavadintoje „Paroda Nr. 1“ ekspozicijoje, atidaromoje sausio 27 d., pirmą kartą pristatomi visi menininkai – 451narys, Kauno skyriui priklausęs nuo 1989 m. Paroda veiks iki vasario 20 d.

Projektu nuspręsta atlikti Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus kūrybos monitoringą, vizualizuoti statistiką ir biurokratiją. Autorių kūrybines intencijas siekiama pristatyti per asmenines menininkų kūrybos deklaracijas, išreikštas tekstu ar vaizdu: tam kiekvienam menininkui buvo įteiktas A4 formato lapas su jo vardu ir pavarde. Visa parodos medžiaga, visi 451 lapas, vėliau nuguls į meninę knygą, kuri bus saugoma ateičiai ir pasakos apie Kauno menininkus šiandien.

LDS Kauno skyriaus nuotr.