PIRMADIENIS, 01 23
Grafikės Aistės Ramūnaitės paroda „Metafizinė Tapyba. Žaliakalnis stiklo spintoje ir dar Kai Kas“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18
Kosmopolitė, ekstremali linoraižinio fanatikė, daugiasluoksnė ir ryški asmenybė, nuolatos in flux. Tokia ir dar daugiau yra spalvotos lietuvių grafikos pradininkė, grafikė Aistė Ramūnaitė. Ilgą laiką gyvenusi ir kūrusi Didžiojoje Britanijoje, tapusi tikrąja „East London Printmakers“ grafikų studijos nare, savo grafikos darbų parodas surengusi prestižinėse Londono meno galerijose ir muziejuose. Ji prieš beveik dešimt metų grįžo į Kauną, į Žaliakalnį, aktyviai įsiliejo į Lietuvos meno pasaulį ir toliau kuria.
Parodoje A. Ramūnaitė pristato tapybos ir keramikos darbus. Jų ekspoziciją lydi jaunosios menininkės Mildos Bangardavičiūtės tekstai, atveriantys vaizdo ir žodžio įtampas. Tekstai kelia klausimą, ar paroda tebebūtų paroda, o menas – menu, jeigu jų niekas taip neįvardytų? O gal vis dėlto egzistuoja metafizinė meno plotmė (ir dar Kai Kas), kuri yra nepriklausoma nuo bet kokių kategorijų?
„Pasiklydę kine“ kino klasika : „Atgal į ateitį“ (Back to the Future), 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Vienas įsimintiniausių, nostalgiškiausių ir labiausiai 80-ųjų epochą JAV atskleidžiančių filmų „Atgal į ateitį“ atkeliauja į „Forum Cinemas“. Taip, perskaitėte teisingai – legendinis režisieriaus Roberto Zemeckio filmas, kuris 2007 metais buvo įtrauktas į svarbiausių visų laikų filmų „Nacionalinį JAV kino registrą“, pirmą kartą bus parodytas didžiuosiuose „Forum Cinemas“ ekranuose.
ANTRADIENIS, 01 24
Paroda „Kurtas Vonegutas. Nieko nepadarysi“, 09:00–17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
1922 m. gimęs Kurtas Vonegutas žinomas dėl savo satyrinių ir juodojo humoro romanų – ypač „Skerdykla Nr. 5“ bei „Katės lopšys“. Tai rašytojas – provokatorius. Jis buvo atmetamas ir vėl garbinamas; išjuokiamas, pasmerkiamas ir kviečiamas pasisakyti. „Įsivaizduok, kad TU esi JIS. Pamėgink įsijausti, įsigyventi ir suprasti. Bent mintimis atsidurk jo vietoje“, – taip muziejus kviečia į Audronės Meškauskaitės kuruotą parodą, kurioje pamatysite iš Kurto Voneguto muziejaus ir bibliotekos, įsikūrusios Indianapolyje, fondų gautas rašytojo asmenybę atskleidžiančių eksponatų kopijas, o ir vertėjui Povilui Gasiuliui 1980 m. paties rašytojo atsiųstą laišką.
Jono Juodzevičiaus paroda „Nepriklausomas potėpis“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Jonas Juodzevičius (1947–2020) paroda skirta priminti, aktualizuoti ar supažindinti su tapytojo, VDA docento kūryba. Kad ir aktyviai kurdamas, Jonas Juodzevičius paskutiniuosius du dešimtmečius retai eksponavo savo darbus. Viešumoje investavęs save į pedagoginę veiklą – ir labai mėgtas studentų –, savo paties meninę veiklą paprastai buvo apibojęs privatumo erdvėmis: paveikslus dažniausiai rodė Šančių dirbtuvių kaimynams dailininkams ar užsukantiems kolegoms menininkams. Susikaupęs keleto šimtų drobių fondas prašyte prašosi atveriamas plačiajam meno mylėtojų laukui.
Slemas #56, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
„Atsinaujinęs, užsiregistravęs į gymą, prisižadėjęs sausį būt veganu ir rytais sportuot, su lakierkom ir šviežia energija į naujus metus atvaro slemas!
2023-aisiais jis žada:
kelti bangas, taškytis balsėm, priebalsėm ir įžūliom jų kombinacijom,
eilėmis drebinti modernistines KMN sienas ir raityti sovietines gipsatūras,
geisti atvirų ir nekompromisinių temų,
kas mėnesį nekantriai laukti jūsų ant scenos
ir svarbiausia – daug puikios poezijos“, – viliojama kvietime.
Slemo #56 vedėjų duetas – Jovaras ir Baltazaras. Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt.
TREČIADIENIS, 01 25
Konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai 2023“, 09:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Muziejus kviečia visus besidominčius meno istorija, muziejininkyste, rinkinių istorija į XIII-ąją mokslinę Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus konferenciją „Pauliaus Galaunės skaitymai 2023“. Jos pranešimai bus skaitomi ir ketvirtadienį.
Vinco Mykolaičio-Putino 130-ajam gimtadieniui skirtas renginys „Su degančia širdim tolyn einu…“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57
2023 m. sausio 6 d. lietuvių literatūros klasikui Vincui Mykolaičiui-Putinui sukanka 130 metų. Jo kaip rašytojo kūrybos skalė labai plati: poetas, prozininkas, dramaturgas, mokslininkas. Pats yra prisipažinęs, jog labiausiai vertina savo poeziją. Tačiau visuose žanruose paliko ryškius pėdsakus, į literatūros istoriją įsiliejo talentingais kūriniais, kurie priklauso lietuvių klasikai.
Renginyje dalyvaus knygos „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ autorė Aldona Ruseckaitė, skambės V. Mykolaičio-Putino tekstai ir fortepijono garsai.
Filmai „Čia buvo Vilnius“ ir „Laikas eina per miestą“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Sausio 25 d. – Vilniaus gimtadienis. 2023 m. šalies sostinė mini 700 metų jubiliejų. Ta proga į kino ekraną sugrįžta du dokumentiniai filmai, sukurti skirtingų kartų Vilniaus miestą branginančių kino kūrėjų. Tai – Almanto Grikevičiaus „Laikas eina per miestą“ (1966 m.) ir Eitvydo Doškaus „Čia buvo Vilnius“ (2022 m.)
KETVIRTADIENIS, 01 26
Šokio spektaklis „Kūnai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Kuo labiau mūsų kasdienybę užvaldo technologijos, tuo ryškiau mes imame tolti nuo savo pačių kūno. Pasauliui kuriantis ir vykstant mūsų mintyse, galvose, akyse, pamirštame ir nebesusimąstome apie kitą mūsų esminę dalį – fizinį kūną. Juk tik jis, kartu su protu ir dvasia, sukuria žmogų kaip kompleksišką visumą. Žinoma, galime kalbėti apie kūno kultą – perdėtą dėmesį išvaizdai, tačiau Mariaus Pinigio ir Adrian Carlo Bibiano šokio spektaklyje (Juozo Miltinio dramos teatras) dėmesys skiriamas kūnui, kaip instrumentui, galinčiam kalbėti ir reikšti vidines žmogaus mintis.
„Kylantis kinas“: „Kleo nuo 5 iki 7“ (Cléo de 5 à 7), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54
Projektas „Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta“ kviečia pamatyti geriausius klasikinius bei šiuolaikinius europietiškus filmus, kuriuos lydi kino kritiko ir istoriko Gedimino Jankausko paskaitos. Ketvirtasis programos filmas „Kleo nuo 5 iki 7“ – tai legendinės prancūzų režisierės Agnes Varda žinomiausias kūrinys, meistriškai derinantis realizmą ir melodramą ir taip piešiantis autentišką 7 dešimtmečio Paryžiaus portretą.