Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 20–22 dienoms

20 sausio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 01 20

Akordeono koncertas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Koncertas dedikuotas Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos veiklos 50-mečiui paminėti.
Koncerte gros A. Kačanausko muzikos mokyklos mokinių akordeonų orkestras „Orkestromanija“ (vadovė Birutė Rušėnienė). Solo kūrinius atliks 12 klasės mokinys Orestas Razumas, mokyklos absolventas Matas Girdzijauskas ir mokytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos magistrantas Deividas Dombovskis.

Rimvydo Stankevičiaus knygos „Įsitvėrimai“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys Vaidoto g. 115

Rimvydas Stankevičius – poetas, prozininkas, eseistas, įvertintas daugybe prestižinių literatūros apdovanojimų. 2022 m. už klasikos geną šiuolaikinėje poezijoje jam paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Dešimtojo R. Stankevičiaus poezijos rinkinio „Įsitvėrimai“ išskirtinumas viso autoriaus ankstesnio poetinio kelio kontekste yra tai, kad ši knyga yra apie „šiapus“. Be abejo, įprastas metafizinis matmuo eilėraščiuose niekur nedingsta, nes gera poezija jį privalo turėti, tačiau šios knygos semantinis laukas ir veiksmo vieta yra ne pomirtinis pasaulis, ne abstrakti kosminė ar metafizinė erdvė, o tai, kame kasdien leidžiame laiką ir ką visuotinai vadiname tikrove. Šią knygą būtų netgi galima pavadinti biografine, jei tik poezija apskritai geba tokia būti.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Martin McDonagh – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas. Pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) pelnė prestižinius Olivier ir Evening Standart apdovanojimus, yra statoma visame pasaulyje. Gintaras Varnas „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus – tai iš pagalvių sudėliotas Pagalvinio veidas, lėlė mergaitė Jėzus, lėlė berniukas, o deformuotų kaukių pagalba aktoriai kuria tėvų paveikslą. Spektaklyje vaidina režisieriaus Gintaro Varno antrojo aktorių kurso absolventai, kartais mielai vadinami „varniukais“.

Teatro archyvo nuotr.

Gražiausių uvertiūrų vakaras, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su Kauno publikai jau žinomu dirigentu iš Lenkijos Janu Miłoszu Zarzyckiu kviečia pasimėgauti vakaru, pripildytu gražiausiomis uvertiūromis iš pasaulio simfoninių kūrinių aukso fondo. Nesvarbu, ar Jūs muzikos profesionalas, gurmanas ar mėgėjas, šiame susitikime išgirsite puikiai pažįstamas melodijas.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. „Kino naktis“, 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tradicija tapusi „Kino naktis“ kviečia žiūrovus išbandyti ištvermę naktinėjant su trumpametražiais filmais. Net 20 plačios geografijos filmų iš skirtingų festivalio programų sugulė į 5 valandų programą, kuri bus rodoma išskirtiniuose seansuose tik sausio 20 d. Nepraleiskite progos pamatyti ryškiausius pastarųjų metų užsienio ir Lietuvos kino kūrėjų darbus, sužavėjusius tarptautinių festivalių programų sudarytojus ir žiūrovus.

ŠEŠTADIENIS, 01 21

Paroda „Sambūris’23“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

A. ir P. Galaunių namo antro aukšto ekspozicijų erdves užėmė akademinis jaunimas – veržlus ir ieškantis. Kaip prieš devynis dešimtmečius P. Galaunės palaikoma „Ars“ grupuotė, taip dabar į Galaunių namus organizatoriai sukvietė skirtingų disciplinų, skirtingų patirčių, bet vienijamus kūrybinio entuziazmo žmones, drąsiai eksperimentuojančius XXI amžiui aktualiomis temomis, techninėmis galimybėmis, neretai užduodančius sau ir žiūrovams kontroversiškus klausimus.

Ekskursija po parodą  „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Parodai „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“ skirtas laikas nenumaldomai senka, todėl ši ekskursija – unikali proga susipažinti su nepaprastos valios asmenybės, SSRS nusikaltimų prieš žmogiškumą liudininkės Dalios Grinkevičiūtės gyvenimu ir kūryba. Per regos, kvapo, klausos ir kitus pojūčius lankytojams atskleidžiamas „Lietuvių prie Laptevų jūros“ autorės įveiktas kelias, patirtys, vidinių jėgų paieškos ir jos fenomenalios atminties triumfas prieš neviltį, neteisybę ir Sibiro stichijas. Ekskursijų vadovo perteikiama rašytojos istorija įkvepia jai pačiai būdingą kovinį ryžtą – gyventi, nepamiršti, paliudyti…

Registracija: tel. +370 618 26887

Ekskursija-edukacinis užsiėmimas parodoje „Mokykla“, 14:00 / 15:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje jau baigia veikti Manto Maziliausko kūrybos veiksmas-paroda „Mokykla“. Ji pateikia gamtos kaip mokyklos idėją. Parodoje eksponuojami objektai sudaryti iš šviesos ir erdvės formų kuria asociacijas į tikrąjį švietimą, kurio nereikėtų sieti su fizine institucija. Mantas Maziliauskas – tapytojas, skulptorius, architektas, visuomenės veikėjas. Jo parodos sukuria netikėtą, įspūdingą erdvės pojūtį. Tai žiūrovo žvilgsnį ir kūną, judėjimą ir visus pojūčius įtraukiantis nuotykis, kuriame naujai išgyvenama galerijos erdvė. Autoriui labai svarbi medžio prigimtis, todėl jo instaliacijose gausu žmogaus ir miško, kūno ir medžio simbolikos.

14.00 – 14.45 val. ekskursija-edukacinis užsiėmimas vaikams ir šeimoms;
15.00 – 15.45 val. ekskursija-edukacinis užsiėmimas suaugusiems.

Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 650 41 018

Spektaklis „Žemė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis „Žemė“ – kvietimas susipažinti su Ukrainos literatūros klasika ir šiuolaikiška jos interpretacija teatre. Menininkų komanda iš Kijevo pristato Olhos Kobylianskos (1863–1942) romano inscenizaciją. Romanas sukurtas remiantis tikra XIX a. Dymtsi kaime nutikusia tragedija – brolis nužudė savo vyresnįjį brolį, siekdamas paveldėti tėvų žemę. Spektaklis pasakoja intrigų kupiną šeimos istoriją, kurioje persipina meilė ir išdavystė, karas ir mirtis, tėvų ir vaikų santykių problemos bei kitos amžinos bendražmogiškos temos.

Svetlanos Baturos nuotr.

Premjera. Filmas „Babilonas“, 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Naujausias „Kalifornijos svajų“ (La La Land) režisieriaus Damien Chazelle filmas nukelia į 3-iojo dešimtmečio Los Andželą – Holivudo Aukso amžių, garsinio kino atsiradimą, visiems laikams pakeitusį kino industriją ir kino žvaigždžių likimus. Ryškus ir elegantiškas „Babilonas“ atskleidžia tikrų ir išgalvotų asmenybių nuotykius, pakilimus ir nuosmukius Holivudo istorijoje.

SEKMADIENIS, 01 22

Renginys „Ką vakare?“, 14:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Iniciatyvų ir pašnekesių renginyje lauks aktyvios veiklos, žaidimai, muzika bei jaukūs pasikalbėjimai su kviestiniu svečiu Dainiumi Novicku apie oranžinio sviedinio reikalus ir ne tik.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. „Korėjos kinas: naujos perspektyvos“, 15:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Busano trumpametražių filmų festivalio sudarytoje programoje – keturi vaidybiniai ir vienas dokumentinis filmas, atspindintys ryškiausias Pietų Korėjos trumpametražio kino tendencijas. Korėjos kinas nuo 1990-ųjų sparčiai vystėsi ir šiandien tapo vienu pagrindinių pasaulio kino industrijos žaidėjų. Pasak programos kuratoriaus, Busano tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programų sudarytojo Sanghoon Lee, Korėjos trumpametražių filmų stipriosios pusės yra jų intymus požiūris į įvairias socialines problemas, aštrus ir skvarbus žvilgsnis bei originalumas kuriant filmus, peržengiančius žanrų ribas.

Justino Krasucko tapybos darbų parodos „Laukinė gamta“ atidarymas, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Ko gero, vienintelė proga gyvai pamatyti kelerių metų tapytus paveikslus vienoje vietoje. Atidarymo metu papasakosiu apie motyvų pasirinkimą tapybai, įkvėpimą, naujas idėjas, nepavykusius paveikslus, pokyčius tapyboje ir mielai bendrausiu su atėjusiais“, – kviečia autorius.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Tarptautinė konkursinė programa IV „Sekretai“, 17:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Programą sudaro filmai, kviečiantys pasivaikščioti atminties užkaboriais: nuo gilyn nugramzdintų asmeninių prisiminimų iki sudėtingų istorijos puslapių ir atminties ritualų. Tik ar atmintimi visada galime pasitikėti? Kurias praeitis iš tiesų išgyvenome, o kurias – tik įsivaizdavome?

Kadras iš filmo „Atsiminimai iš Rytų fronto“ (Amintiri de pe Frontul de Est), rež. Radu Jude, Adrian Cioflâncă