Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 16–19 dienoms

16 sausio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 01 16

Justino Krasucko tapybos darbų parodos „Laukinė gamta“ atidarymas, 16:30
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Ko gero, vienintelė proga gyvai pamatyti kelerių metų tapytus paveikslus vienoje vietoje. Atidarymo metu papasakosiu apie motyvų pasirinkimą tapybai, įkvėpimą, naujas idėjas, nepavykusius paveikslus, pokyčius tapyboje ir mielai bendrausiu su atėjusiais“, – kviečia autorius.

Susitikimas su Jokūbu Fišu. Knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Gydytojas neurologas, medicinos mokslų daktaras per savo ilgą praktiką išgydė daug sunkias smegenų traumas patyrusių ligonių. Yra pastatęs ant kojų nemažai beviltiškų, tokių, kuriuos kiti gydytojai jau buvo „nurašę“. Daug metų dirbęs slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, Jokūbas Fišas prisižiūrėjo visko, net ir to, kuo pats negalėjo patikėti.

ANTRADIENIS, 01 17

„Atmintis ir ateitis“. Pokalbis su menininke Agne Gintalaite, 17:30
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerijoje veikiančioje Agnės Gintalaitės naujųjų medijų meno parodoje „Nepa(si)slėpti“ (kurat. VDU Meno kuratorystės studijų programos magistrantė Karolina Koroliova-Barkova) vyks pokalbis su menininke. Pokalbyje bus nagrinėjamas atminties diskursas: asmeninių prisiminimų selektyvumas, kolektyvinės atminties fenomenąs bei atminties politikos tendencijos Lietuvoje. Taip pat atsižvelgiant į specifinį tarp-akademinį menų galerijos kontekstą aptarsite naujųjų medijų meno lauką bei tokias naujai atsiradusias meninės raiškos priemones kaip DI (dirbtinis intelektas). Renginio metu menininkė pristatys savo naujausią audiovizualinį kūrinį „162“ – tyrimo apie sovietmečio reliktus ir atmintį apibendrinimą bei kalbėsitės apie parodos „NEPA(SI)SLĖPTI“ temas.

„Akli skaitymai“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Tai sako vištelė akla arba aklas tas, kuris šieno kupetoj anties neranda, bet šio renginio metu aklas tas, kuris autoriaus neišmislyja. O jeigu nerimčiau, tai renginio metu autoriai skaitys vienas kito tekstus ir publikos užduotis bus atspėti kurio autoriaus tekstas yra skaitomas.

O jums skaitys ir mislyt reikės šiuos padūkėlius:
Jovaras Kelpšas
Benas Baranovskis
Varnelė Baltoji
Baltazaras
Emilė Pliuščikaitė
Marija Sinde Monteiro

Renginys nemokamas, tai atsineškit draugą, draugę, antrą pusę arba pora antelių“, – rašoma kvietime.

TREČIADIENIS, 01 18

Valentino Varno „Peizažo paroda“
Tautodailininkės Alinos Vitkauskienės kūrybos darbų paroda „Žiemos fantazijos“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Autoriaus akvarelės pasižymi skaidriu lengvumu, virpėjimu, šiltu koloritu. V. Varno kūryboje esama ir natūralistinių, ir abstrahuotų darbų. Taikliais teptuko potėpiais dailininkas „pagauna“ spalvinėse dėmėse tirpstančias formas, suteikdamas joms atpažįstamus medžių, vandens, trobesių, augmenijos pavidalus. Tarp pamėgtų motyvų – kaimo fragmentai, peizažai, gėlių kompozicijos. Nors tapomi objektai dažnai apibendrinami, laikomasi įprastų erdvės komponavimo principų – svarbesnių elementų akcentavimo, perspektyvos dėsnių. Tai dinamiško potėpio, virpančios šviesos užlietose akvarelėse išsaugo stabilumo pojūtį.

Savo darbuose tautodailininkė A. Vitkauskienė naudoja dažymą augalais – vieną ekologiškiausių dažymo technologijų. Dažant naudojamos natūralios priemonės, dažniausiai medžių lapai. Ši technologija buvo naudojama tik šiltesnio klimato šalyse, kur dažinių augalų spalvos ryškesnės, o audiniai iš šilko ir medvilnės plonesni. Perpratus dažymo augalais subtilybes atsiveria neišsenkantys kūrybos klodai.

Biblioteka darbo dienomis veikia 9:00–19:00 val.

© V. Varnas

© A. Vitkauskienė

Spektaklis paaugliams „Superherojai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar superherojais gimstama ar tampama? Kaip būti herojumi sau pačiam? Kokiais autoritetais sekti? Kaip tapti geresne savo paties ar pačios versija? Kaip išgyventi patyčias? Kas yra draugystė ir meilė? Kaip nebijoti svajoti ir visada išlikti savimi? Šiuos ir kitus klausimus kelia spektaklis „Superherojai“.

Sektaklis sukurtas pagal tikras istorijas. Dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė ir režisierė Loreta Vaskova bendravo su 15-18 m. jaunuoliais ir jaunuolėmis iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių – nuo sėdinčių bibliotekoje iki esančių įkalinimo įstaigose – ir sukūrė personažus, kurie prabilo apie tai, kas aktualu paaugliams. Nė viena istorija nėra vienoda, kadangi visi esame skirtingi. Spektaklis neketina teisti, moralizuoti ar mokyti, kas yra teisinga ar neteisinga. Kūrėjai nori atverti langą į kitokią realybę, kurioje galbūt pamatysime patys save ir lengviau suprasime kitus.

D. Ališausko nuotr.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Nacionalinė konkursinė programa I, 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Santykiai – tokia pagrindinė penkis nacionalinės konkursinės programos filmus vienijanti tema. Atsitraukimas į save gamtoje išsiskyrus su artimu žmogumi, bandymas stovėjimo aikštelėje išsiaiškinti, kodėl nutrūko draugystė arba išsaugoti blėstančią meilę, kuriai, atrodo, šansų nebėra. Šios istorijos liudija, kaip kartais svarbu stoti į akistatą su savimi, siekiant perprasti santykių tėkmę,“ – festivalio konkursinių programų sudarytoja Ieva Šukytė.

KETVIRTADIENIS, 01 19

Jubiliejinio Kauno istorijos metraščio pristatymas, 16:00
Pažaislio vienuolyno Fundatorių salė, T. Masiulio g. 31

Jau prieš beveik dvejus metus Vytauto Didžiojo universitetas organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją dedikuotą LDK kanclerio Kristupo Zigmanto Paco  400-osioms gimimo metinėms. Jos pagrindu ir parengtas naujojo Kauno istorijos metraščio tomo turinys, kuriame pristatomas baroko laikotarpis ir jo įvykiai bei asmenybės.

Improvizuotų spektaklių vakaras, 19:00
„Impro Kaunas“, Raudondvario pl. 101A

Improvizacijos teatras „Impro Kaunas“ pasiruošęs kauniečius džiuginti kiekvieną mėnesį. Atvykite pažiūrėti improvizuotų spektaklių, kurie šaltuoju metu sezonu sušildys jus juoku.
Jūsų laukia netikėtumai, juokai, istorijos ir įdomybės sukurti tik vieną kartą – tik jums. Pasirodymo metu „Impro Kaunas“ trupė ners į ilgos trukmės improvizuotas vaidybines situacijas, kuriose gims dar niekur nematyti vaidinimai – drama, dokumentika, mokslinė fantastika, romantika, šeimyninės krizės, nuotykiai ir detektyvai.

Žiūrovų kiekis ribotas iki 40, todėl paskubėkite registruotis!
Registracija: https://forms.gle/Y4qCqkxKcYpKsQBB8

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Nacionalinė konkursinė programa II, 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Kelionė naujausio lietuviško trumpametražio kino takais, miestais ir dykvietėmis, narstant santykius su savimi ir kitais – išgyvenant krizes, perlipant ribas ir nenumaldomai žvilgčiojant į priekį,“ – festivalio konkursinių programų sudarytoja Monika Gimbutaitė.

Kadras iš filmo „Čia buvo Vilnius“, rež. Eitvydas Doškus