Žurnalų archyvas

Maršrutas sausio 12–14 dienoms

11 sausio, 2024, KPK redakcija | Naujienos

PENKTADIENIS, 01 12

Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“, 08:00
Lietuva

Kviečiame drauge minėti Lietuvos laisvės gynėjų dieną jungiantis prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“ ir dešimčiai minučių savo namų, institucijų, organizacijų languose uždegti vienybės, atminimo bei pergalės žvakutes.

Prisiminkime visus kovojusius bei atvedusius mūsų tautą į istorinę pergalę – nepriklausomybę.

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, 12:00 / 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tokio svarbumo dailiojo čiuožimo šventė Kaune surengta pirmąkart.  Į „Žalgirio“ areną atvyko daugiau nei 160 Europos geriausiųjų. „Norime daugiau“ dvasia – tai ne tik šūkis, bet ir skatinimas siekti daugiau įspūdžių, atradimų, taikos, nuotykių ir nepaliaujamo ryžto. Penktadienį – trumpoji programa ir vyrų laisvoji programa.

Su bilietais.

Renginys  „Laisvės liepsna“, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija, K. Baršausko g. 101

Vakaro, skirto Sausio įvykiams atminti, metu ne tik galėsite pasivaikščioti po vakarinį VI fortą, bet ir pasiklausyti „Kupolės“ koncerto, susišildyti arbata prie laužo, paklausyti tų įvykių liudininkų prisiminimų. Renginio metu  pasižadės Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės jaunieji šauliai ir prisieks šauliai


Nemokamai.

Akcija „Kartu!“, 17:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Skambės patriotinės eilės ir muzika. Take nuo „Laisvės“ statulos iki Amžinosios ugnies / Nežinomo kareivio kapo suliepsnos 14 aukurų. Vytauto Didžiojo karo muziejus dirbs nuo 17 iki 20 valandos ir jo lankymas bus nemokamas. Muziejaus lankytojams bus rodomi archyviniai vaizdo įrašai iš tų lemtingų ir tragiškų įvykių.

ŠEŠTADIENIS, 01 13

Laisvės gynėjų dienos minėjimas, 12:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kariljono koncertą dovanos Austėja Staniunaitytė-Proietta.
Vyks iškilminga gėlių padėjimo ceremonija. Dalyvaus Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai. 

Ekskursija „J. Savickis ir P. Babickas: nuo Ariogalos iki Amazonės“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus sužvarbusius lankytojus kviečia pajusti egzotiškų kraštų šilumą ekskursijoje „J. Savickis ir P. Babickas: nuo Ariogalos iki Amazonės”. Šie du rašytojai buvo ir uoliai dėl tėvynės dirbę diplomatai, kuriuos nuo pat jaunystės į keliones traukė tolimi kraštai. Neapsiribodami Europa, Jurgis Savickis ir Petras Babickas yra atskirai aplankę ir Šiaurės Afriką, ir Pietų Amerikos džiungles. Kartu su jais didžius atstumus įveikę parodos eksponatai sužadina vaizduotę pasakodami apie tarpžemynines lietuvių keliones XX amžiuje.

Su bilietais.

Filmas „Homo Sovieticus“, 17:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

1991 metų sausį SSRS Centrinė televizija į Maskvą sukvietė jaunuolius iš penkiolikos sovietinių respublikų, norėdama sužinoti, kur jie nori gyventi: savo tautinėse valstybėse ar suvienytoje sąjungoje. Renginio metu keletas jaunų žmonių išdrįso atvirai pasisakyti už „siaubingos Sovietų Sąjungos“ žlugimą. Ivo Briedis filme fiksuoja skirtingus 1991 metų TV laidos dalyvių gyvenimus, mėginant atsakyti, kokį kelią jie, jų šalys, vyriausybės ir tėvynainiai nuėjo po Sovietų Sąjungos žlugimo, tuo pat metu ieškant juose ir jų aplinkoje išlikusio „sovietinio žmogaus“ apraiškų. Kas iš tikrųjų slypi po „sovietinio žmogaus“, arba homo sovieticus reiškiniu? Kaip jį atpažinti ir kaip jo atsikratyti. Ir kodėl? Kūrėjų tikslas – išprovokuoti diskusiją ir palikti liudijimą apie tą erą.

Su bilietais.

Den Rivers koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Den Rivers – kultinės lietuvių grupės „Fusedmarc“ įkūrėjo Deniso Zujevo pseudonimas. Po ilgo elektroninės muzikos periodo atlikėjas ryžtasi atskleisti savo jausmingą, poetišką dainų kūrėjo ir atlikėjo pusę. Den Rivers kūrybos upės teka acoustic/blues/ambient/soulful garsais.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 01 14

Rimvido Jankausko-Kampo paroda „Tapytojas esu, ir viskas.“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kaip rašo menotyrininkė Rasa Žukienė, „Rimvidas Jankauskas savo kūryboje be baimės išreiškė ryškias emocijas ir sudėtingus egzistencinius apmąstymus. Garsėjo nepalaužiamu atsidavimu tapybai kaip savo gyvenimo esmei, jis užėmė drąsią, bekompromisę poziciją. Per trumpą laiką po studijų Kampas išsiugdė giliai asmenišką ir filosofinį tapybos stilių. Jis ėjo abstrakcijos keliu kartu su kitais Lietuvos dailininkais, tačiau išsiskyrė tuo, kad jam nerūpėjo subtilūs prasminiai ir koloristiniai niuansai, jo abstrakcijos – lyg trumpas, tikslus sakinys be lyrizmų.“ Parodą lydi pirmas toks išsamus tapytojo darbų katalogas.

Nemokamai.

Mildos Gailiūtės tapybos darbų parodos „Pakrantė“ atidarymas, 14:00
Galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Mildos Gailiūtės personalinė paroda „Pakrantė“ yra dar vienas kūrėjos stabtelėjimas jos kūrybiniame ėjime. Tapytojos pasaulis į žiūrovus visuomet prabyla tik jai būdinga vizualine energija, – per subtilų spalvinį intymumą, erdvės ir šviesos harmoniją. Save ji palieka tarsi už kadro nes dažnu atveju toks yra sumanymas. Tapybos darbais Milda rašo potyrių dienoraštį, laikydamasi jai būdingo tapybinio ritualo sekos, kuomet pasirinktas motyvas tampa personifikuotu konkrečios vietos atspindžiu.

Nemokamai.

Pasaulinės akcijos „Milijonas varpų“ koncertas, 16:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

„Šį sekmadienį rengiama pasaulinė akcija, kviečianti paminėti 100 dienų nuo karo prieš Izraelį pradžios. Kartu, tai kvietimas sugrąžinti „Hamas“ nelaisvėje tebelaikomus įkaitus ir kurti pasaulį, kuriame nėra vietos smurtui, terorizmui ir antisemitizmui“, – rašoma skelbime. Kaune šia proga iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariliono bokšto skambės karilionininko Raimundo Eimonto ir vokalistės Robertos Daugėlaitės atliekama muzikinė kompozicija „Sutartinė Pažadėtajai žemei“ senovinėmis žydų ir arabų eilėmis. Kauno Švč. Trejybės evangelikų liuteronų bažnyčia (Muitinės g. 8A) taip pat prisijungs 100 varpų dūžių. 

Filmas „Priscilla“, 16:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Naujausias Sofios Coppolos filmas šiek tiek primena šios režisierės „Mariją Antuanetę“ – nuostabūs kostiumai, fantastiška muzika, audringi vakarėliai, auksiniuose narveliuose įkalintas pagrindines herojes varstantys žvilgsniai ir supančios apkalbos… Nors šias tikras istorijas skiria 200 metų, kai kurie dalykai vis dar nepasikeitę. Filmas sukurtas pagal vienintelės oficialios Elvio Preslio žmonos Priscillos autobiografiją. Pagrindinį vaidmenį sukūrusi Cailee Spaeny Venecijos kino festivalyje apdovanota kaip geriausia aktorė.

Su bilietais.