Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 9–11 dienoms

8 rugsėjo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 09

Maisto ir kultūros festivalis „Skanaus 2022“, 13:00 (ir šeštadienį)
Vytauto g., Garliava

Laukia turininga ir skani kelionė, kurioje sutilps neišmatuojamas džiaugsmas ir netikėti atradimai. Kulinarijos naujovės, restoranų šefų pamokos, paskaitos, adrenaliną keliantys čempionatai, muzika, mugė, pramogos ir daugybė kitų veiklų – festivalio receptas neišsemiamiems pojūčiams. Europos virtuvių šurmulyje skambės ispaniškos, itališkos, prancūziškos ir lietuviškos dainos.

„Skanaus“ – „Kaunas 2022“ programos dalis.

Europos paveldo dienų Kauno rajone atidarymas, 14:00
Kauno tvirtovės I fortas, Šiltnamių g., Noreikiškės

Renginio programa:
14:00 – 14:45 Filmo „Kelionė laiku po Kauno rajoną“ pristatymas
15:00 – 16:00 Ekskursija Kauno tvirtovės I forte
16:00 – 18:00 Filmų apie Kauno tvirtovę peržiūra
18:00 – 18:45 Filmo „Kelionė laiku po Kauno rajoną“ kartojimas
19:00 – 21:00 Ekskursija Kauno tvirtovės I forte

Landšafto dizaino festivalis „Magenta“. Atidarymo koncertas, 19:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Landšafto dizaino festivalis kalba apie miestą gamtoje ir gamtą mieste, siekia aktualizuoti urbanizuotą gamtą ir stiprinti landšafto dizaino vaidmenį kuriant geresnę ir sveikesnę mūsų ateitį. „Kaunas 2022“ programos festivalyje šiemet laukia įvairių landšafto dizaino objektų ir meno kūrinių pristatymai visur mieste, technologinio meno instaliacijų paroda, vaikų ir studentų dirbtuvės bei tarptautinė landšafto dizaino konferencija „Nature. Human. City“.

Daugiau nei dvi savaites truksiančią festivalio programą rugsėjo 9 d. pradės muzika pagardintas atidarymo renginys, vyksiantis šalia vieno iš dizaino kūrinių. Muzikinę programą kompozitorė ir muzikantė Toma Čepaitė atliks nuo „scenos“, kurią atstos landšafto dizaino objektas.

Kūrybos šventė „Molio kelias. Terra Rokai“, 19:00
Rokų laisvalaikio salė, Nemuno g. 14, Rokai

Ketvirtą rudenį iš eilės Rokuose nubus mamutais, jotvingių puodais ir Baltaragio kipšais padabintas mitas. Renginyje lauks kūrybinių patirčių miestelis, „Mitinio Paukščio Roko” skulptūros pristatymas (skulptorius A. Šlapikas), šokio ir šviesos sintezė performatyviuose pasirodymuose TERRA ROKAI”(režisierė E. Valadkevičiūtė, choreografė J. Strupaitė), Roko Kašėtos koncertas „Dzūkodelika“ ir grupės „Sure Fang“ pasirodymas.

ŠEŠTADIENIS, 09 10

Remigijaus Sederevičiaus paroda „Kūryba ir žvejyba“, 10:00–18:00
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Parodos tema apjungia du menininko pomėgius. „Kai žuvys nekimba, užkimba idėjos kūriniams“, – juokauja keramikas. Šią temą R. Sederevičius vysto nuo 2004–ųjų, kai pirmą kartą „Vėtrungių galerijoje“ Juodkrantėje kartu su grafiku Edmundu Saladžiumi atidarė parodą  „Kitam gale…”, kurioje buvo eksponuojama porcelianinių „voblerių“ serija. Ją sukurti keramiką inspiravo Išlaužo karjere vykusios savadarbių masalų spiningavimo varžybos, kuriose menininkas dalyvavo.

„Pelėdų kalno“ galerijoje R. Sederevičius eksponuoja  Lietuvoje bei kitose užsienio šalyse vykusiuose simpoziumuose kurtus, skirtingų vizualaus meno šakų – keramikos, skulptūros, fotografijos, videomeno – darbus kūrybos ir žvejybos tema.

„Magenta“. Parodos „Wild Bits“ atidarymas, 16:00
Raudondvario dvaro parkas

„Wild Bits“ – technologinio meno rezidencijų ir parodų programa, kurios kulminacija – 2024 m. vasarą kalvotame Pietų Estijos kraštovaizdyje vyksianti didelė lauko paroda. Festivalio „Magenta“ metu „Wild Bits“ Raudondvario dvaro parke pristato trijų menininkų – „heidundgriess“, Julijono Urbono ir Timo Toots – instaliacijas.

Meno ir technologijų ūkio „Maajaam“ rengiama programa „Wild Bits“ yra „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“ pagrindinės programos dalis.

„The City Composing Kaunas“ finalinis koncertas, 18:00
Kauno evangelikų liuteronų bažnyčia, Muitinės g. 8

Visą vasarą nemuzikuojantys žmonės buvo įtraukti į muzikos kūrimo procesą per jų nupieštus piešinius, sukurtus eilėraščius, ar kitaip ant popieriaus lapo pateiktas idėjas. Šių idėjų pagrindu kompozitorės Haros Alonso sukurtus šiuolaikinės muzikos kūrinius išgirsite 60 minučių koncerte, kur išsamiai bus pristatytas ir visas kūrybinis procesas.

Koncerte dalyvaus Hara Alonso, Arnas Mikalkėnas, Dominykas Vyšniauskas, Kristupas Gikas, Mindaugas Apulskis, Gediminas Stepanavičius, Dana Indane-Surkienė ir Lietuvos jaunimo džiazo orkestro atlikėjai. 

„Fluxus festivalis“, 20:61
Parodos kalnas

„Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ inicijuotas festivalis kasmet perima Parodos kalną iš skubančių automobilių, užleisdamas jį nuotaikingiems persirengėliams, kurie kopia į parodos kalną pasidabinę keisčiausiais kostiumais. Kopia jie kaip jau vaizduotė padiktuoja: atbulomis, kūlversčiais, užsimerkę, ar draugą įkinkę traukti karutį. 

Šių metų festivalio tema – „Instrukcijos“. Užkopus į kalną pasitiks Fluxus performansų miestelis, sproginėjantis keisčiausiais pasirodymais, o į patrakusį vyksmą įsitrauks kiekvienas apsilankęs. Festivalio erdvėje pabirusios flux’iškos instrukcijos kvies ištrūkti iš kasdienybės ir patirti rutiną aukštyn kojom. 

Martyno Plepio nuotr.

SEKMADIENIS, 09 11

Paroda „Yoko Ono: Laisvės pažinimo sodas“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Yoko Ono (g. 1933 m. Tokijuje) karjerą pradėjo XX a. šeštajame dešimtmetyje Niujorko avangardinio meno scenoje. „Laisvės pažinimo sodas“ kviečia susipažinti su įvairialype Yoko Ono kūryba (konceptualaus meno kūriniai, instaliacijos, objektai, eksperimentiniai filmai, performansai, garso ir tekstiniai kūriniai) ir kartu mąstyti apie gyvenimo rimtį, žaismingumą ir vaizduotės galias.

Parodą organizuoja Šiuolaikinio meno centras kartu su šiuolaikinio meno muziejumi „Serralves“ (Portas, Portugalija) ir menininkės studija „Studio One“ (Niujorkas, JAV), o kuruoja Jon Hendricks. Paroda yra „Kaunas 2022“ programos dalis.

Yoko Ono portrait Photo by Bjarke Orsted ©Yoko Ono

Šokio ekskursija „Pakopa po pakopos“, 12:00
Pradžia: Kauko laiptai

Laukia performatyvus įvykis, tiesiogiai įtraukiantis Žaliakalnio bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus, supažindinantis su Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija. Tai bendras šokio trupės ULNA ir „Kaunas 2022“ projektas, Kauno ląstelės – Žaliakalnio – pjūvis, estetinėmis priemonėmis, istoriniais ir dokumentiniais metodais atskleidžiantis visą jo grožį. Tad kas sieja tarpukario Lietuvos sostinę ir Europos kultūros sostinę?

Festivalis „Namas nr. 4“. Judesio spektaklis „Pykšt pokšt tratata“, 18:00
Kauno tvirtovės V fortas, Rūko g. 11

Tai fragmentiškas 100 min. trunkantis veiksmas, judesiu, tekstu ir muzika, analizuojantis karo ir žmogaus santykį. Spektaklyje veikiantys du aktoriai – Dovilė Klementjeva ir Martynas Klementjevas – įkūnija daugiau nei 10 skirtingų personažų, charakteristikų ar fenomenų.

Šis spektaklis yra netradicinio teatro festivalio „Namas nr. 4“, programos dalis. Festivalio programa: www.namaskurti.lt

Organizatorių nuotr.

Filmas „Trys tūkstančiai metų troškimų (Three Thousand Years of Longing)“, 18:40
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Mokslininkė Alitėja suvenyre aptinka džiną, kuris mainais į laisvę siūlo išpildyti tris jos norus. Džinas pasakoja jai stebuklingas istorijas, kai mirtingųjų norai išsipildė ne pagal planą. Įkvėpta pasakojimų, Alitėja sugalvoja pirmąjį norą. Išgirdęs jį džinas sutrinka – ar sugebės išpildyti tokį norą? „Trys tūkstančiai metų troškimų“ – tai naujausias filmų „Istviko raganos“, „Pašėlęs Maksas“ ir „Mažylis mieste“ režisieriaus George Miller darbas.