Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 5–8 dienoms

5 rugsėjo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 09 05

Antano Šimkaus knygos „Vakaras dega“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje dalyvaus knygos autorius A. Šimkus, poetas, vertėjas, literatūros apžvalgininkas Marius Burokas, renginį moderuos literatūrologė dr. Neringa Butnoriūtė. Muzikinę atmosferą kurs fortepijonistas Darius Kudirka.
Renginio metu knygą bus galima įsigyti.

Seminaras „Šiuolaikinės muzikos notacija“, 18:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Šiame seminare bus apžvelgta XX – XXI a. muzikos notacijos raida. Kartu nagrinėsite grafines, tekstines ir programines partitūras, o dirbtuvių metu turėsite galimybę sukurti savo partitūras. Ankstesnė patirtis nebūtina. Galima atsinešti savo instrumentus. Seminarą ves pianistė ir kompozitorė Hara Alonso.

Renginys yra „Kaunas 2022“ programos dalis.

„Šokanti L. Zamenhofo gatvė“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g.

Pirmą kiekvieno rugsėjo–birželio mėnesio pirmadienį Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje susirenka būrys žmonių, norinčių pašokti. Tradicijai – jau 13 metų,

„Kaip visada, šokiuose kviečiame dalyvauti mokančius ir nemokančius šokti, su pora ir be poros. Dar niekada nešokote? Vakaro pradžioje vyks mokymai, kurių metu išmoksite lietuvių tradicinių šokių pagrindų“, – rašoma kvietime.

ANTRADIENIS, 09 06

Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų, 12:00
J. Zikaro g. 3

Atėję į muziejų būsite supažindinami su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą). Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų ,,Laisvės” kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose ir mokiniuose didelę pagarbą žmonėms – Juozui Zikarui.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 84 335

Filmas „Dainos lapei“, 18:30
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Po mylimosios mirties 28-erių roko dainininkas Dainius vienas užsisklendžia pelkių supamame nuošaliame vienkiemyje. Trokšdamas su ja susitikti sapne, jis mokosi sapnaregystės meno. Dainiui padeda vietinių degtindarių išnaudojamas berniukas, kurį jis priglaudžia pas save. Orfėjo ir Euridikės mito motyvais paremta siurrealistinė sakmė audžiama Dainiaus sapnuose, susipynusiuose su posovietiniame letarge skendinčia provincijos miestelio realybe.

Kristijono Vildžiūno filmo premjera vyko didžiausio Šiaurės Europos Talino kino festivalio „Juodosios naktys“ konkursinėje programoje.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 09 07

Anton Pedos parodos „Išsklaidyta pasąmonė“ atidarymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Anton Pedos (g. 1998) gimė bei augo mažame Žmerynkos mieste, Ukrainoje. Yra įgijęs bakalauro laipsnį Lvovo nacionalinėje dailės akademijoje, keramikos katedroje ir 2022 metais magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, tapybos katedroje. Nuo 2022 metų rengia grupines ir personalines parodas Vilniuje. Menininkas gyvena ir kuria Lietuvoje, Vilniuje.

Spektaklis „Buda palėpėje“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Kaip pasakoja monospektaklio kūrėja Birutė Mar, „Japoniškai nedidukas [Julie Otsuka] romanas „Buda palėpėje“ mane sužavėjo lakonišku poetišku pasakojimu, skambančiu lyg muzika. Autorė savo tėvų ir protėvių emigracijos istoriją pasakoja daugiskaitos asmeniu „mes“. Regis, jai pritaria tūkstančių moterų choras – lyg antikinėje tragedijoje ar japoniškoje Noh dramoje. Moterų, drauge išgyvenančių skaudžius nuo savo šaknų atskirtų žmonių likimus.“

D. Matvejev nuotr.

Ukrainiečių ir lietuvių liaudies dainų vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Kauno miesto muziejus kviečia į operos solistės Olenos Sleptsovos koncertą. Atlikėjai, kilusiai iš Charkivo, kaip ir daugeliui kitų ukrainiečių, teko palikti savo gimtuosius namus. Šiuo metu ji dirba Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Koncerto metu Olena Sleptsova operiniu muzikos stiliumi atliks lietuvių ir ukrainiečių liaudies dainas. Specialiai šio koncerto proga bus eksponuojama menininkės Olenos Sadokha, taip pat ukrainietės iš Charkivo, paroda „Kaunologija. Pokyčio taškas“. 

Šokio teatro „Aura“ sezono atidarymas, 18:30
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

„Intro“ – sezono atidarymas. Elektroninio roko grupė „Royce“ ir Kauno šokio teatras „Aura“ stebins žiūrovus ne tik tobulu judesiu, bet ir jausmingu vokalu. Kiekvienam koncerto programoje skambėsiančiam grupės „Royce“ kūriniui „Aura“ parengė unikalius šokio pasirodymus.

„Auros“ archyvo nuotr.

Kanklininkų „Honeypaw“ koncertas, 18:30
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Kanadoje gyvenantys Jurgita Žvinklytė  ir suomis Matti Palonen, arba „Honeypaw“ apjungia lietuvių sutartines ir suomių kalevalos tradicijas, kuria muziką, atspindinčią šurmuliuojantį Toronto peizažą, jaukiai apgaubtą aplinkinių miškų. Jie groja Baltijos regiono tradiciniais instrumentais, Suomijoje žinoma kaip kantele, o Lietuvoje – kanklės. Jie taip pat groja kitais senoviniais instrumentais, įskaitant jouhikko ir cimbolais.

KETVIRTADIENIS, 09 08

Julijos Švabaitės-Gylienės (1921–2016) 100-ųjų gimimo metinių minėjimas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Dalyvaus rašytojos vaikai: Aušra Gylytė ir Jurga Gylytė, Linas Gylys su žmona Dana. Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė, rašytoja Birutė Jonuškaitė; poetas Julius Keleras; etnologė Elena Bradūnaitė-Aglinskas; muziejininkė Virginija Paplauskienė. Gitara gros ir poeziją skaitys Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Martyna Gedvilaitė.

Prieš renginį galima bus apžiūrėti parodą „Julija Švabaitė-Gylienė: Tu niekur neišėjai…“, kurią parengė muziejininkė Virginija Paplauskienė ir parodų dizainerė Inga Zamulskienė.

Audiovizualinės instaliacija „Atramos“ atidarymas, 17:30
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

VDU teatras su galerija ir tarpdisciplininio meno platforma ALTR pristato instaliaciją, kurioje persipina ambient muzikos garsai, dokumentiniai ir meniniai kadrai, mokslu įkrauta informacija apie poilsį (per neurologinę ir fiziologinę prizmes) bei ląstelinio kvėpavimo (ang. cellular breathing) principai.

Rugsėjo 17–18 d. vyks kūrybinės dirbtuvės apie prisilietimo ir poilsio temas, o rugsėjo 27 ir 29 d. somatiniu judesiu grįstas performansas su japonų kilmės menininke Sai Sai.

Ligitos Markevičienės knygos „Sutaisyta auksu. Kilmės paslaptis“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ligita Markevičienė baigė psichologijos mokslus, kurį laiką dirbo psichologe, ją visada domino žmonių santykiai, tarpusavio bendravimas, vidinis žmogaus pasaulis, netobulumas, pasitikėjimo savimi pokyčiai. Tai, kas labai būdinga jaunimui, ieškančiam savęs ir savo vietos po saule. Šiuo metu autorė dirba IT srityje, o pomėgis rašyti išliko visuomet šalia. Tai debiutinis jos romanas apie draugystę, stebuklingus pasaulius, praradimus ir naujus atradimus. Kūryboje įkvėpimo autorė semiasi iš japoniškos animacijos, muzikos ir kompiuterinių žaidimų.