Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 3–5 dienoms

2 rugsėjo, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 03

Kauno kultūros mugė (visą savaitgalį)
Vienybės a.

Ar jau pasiruošėte naujam kultūros ir atradimų sezonui? Jį suplanuoti kviečiame Kauno kultūros mugėje. Pirmą rugsėjo savaitgalį vyksianti mugė į vieną erdvę suburs daugelį miesto kultūros organizacijų ir iniciatyvų, kurios pristatys artimiausius spektaklius, parodas, koncertus, edukacines veiklas ir kitus gyvus bei virtualius renginius. Mugės metu galėsite artimiau susipažinti su Kauno kultūros pasaulio atstovais, sušildyti per karantiną atvėsusius ryšius, įsigyti bilietus į naujo sezono renginius ir išvysti teatro, šokio, cirko ir kitus pasirodymus. Visas naujienas ir detalią programą rasite: www.kulturosmuge.lt.

Tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“: atidarymų turas, 16:00
Įvairios vietos

2021-aisiais festivaliui  sukanka aštuoniolika, jis tampa pilnamečiu, tad festivalio programa susitelks ties tema „Amžius“. Festivalio parodų atidarymai vyks rugsėjo 2 ir 3 dienomis, o renginiai ir lauko parodos tęsis iki spalio pabaigos. Parodos vyks Kauno miesto galerinėse ir muziejinėse erdvėse: Įvairių tautų kultūrų centre, Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos ir Pilies skyriuose, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, KTU III-iuose rūmuose, VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre bei tradiciškai po atviru dangumi: Draugystės parke, Kalniečių parke, Čečėnijos aikštėje, Žemųjų Šančių skvere prie A. Juozapavičiaus pr. 57, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje ir Vienybės aikštėje.

Queer festivalis „Kreivės“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

LGBT* festivalis „Kreivės“ yra 2014 m. startavusi kultūrinė ir socialinė iniciatyva. „Nesame vienintelis ar pirmasis LGBT* festivalis regione ir Lietuvoje. Sekdami ankstesnėmis ir bendradarbiaudami su kitomis kreivomis iniciatyvomis, kuriame erdvę filmų peržiūroms, renginiams ir bendravimui. Siekiame parodyti ir apmąstyti prasilenkiančias ir besikertančias LGBT* žmonių patirties kreives“, – rašo organizatoriai ir kviečia pirmąjį rudens savaitgalį pasimatyti Kaune. Sykiu žygiuoti „Kaunas Pride“, šokti „Ridike“, diskutuoti Kauno menininkų namuose ir dar viską pratęsti socialiniame centre „Emma“.

Tado Žvirinskio knygos „Manuscriptum discipuli…“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Naujasis T. Žvirinskio dienoraštinis romanas „Manuscriptum discipuli, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika“ – skandalingas, jame gausu necenzūrinės kalbos ir nepagražinto studentiško gyvenimo scenų, tad tekstas nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 m. skaitytojams.

Renginyje dalyvaus knygos autorius – rašytojas Tadas Žvirinskis, poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas, leidėjas, asociacijos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas ir kt.

Vakaras „Singuliariumas“, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Prozininkės Linos Simutytės ir poetės Patricijos Gudeikaitės „Singuliariumas“ yra siekis apie nesvarumo būseną, didžiuosius vidinius sprogimus ir chaotišką beorį kosmosą kalbėti literatūrinėmis priemonėmis, skambant elektroninėms Tado Greičiūno muzikinėms kompozicijoms.

Plakate panaudotas Nerijaus Cibulsko koliažas.

ŠEŠTADIENIS, 09 04

Dirbtuvės šeimoms „Etnosodas“, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Į užsiėmimus kviečiamos šeimos su paties įvairiausio amžiaus vaikais, kurių bibliotekoje lauks dvi linksmos ir idėjų nestokojančios vadovės – dailininkė, pedagogė Beatričė Stanaitytė ir etnomuzikologė Aušrinė Lasytė. Jos supažindins su lietuvių liaudies muzikos pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų, dalinsis tradicinių amatų paslaptimis.

Registracija tel. (8 37) 45 74 65 ir el. paštu girstupis@kaunas.mvb.lt

Projektą „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis (ir sekmadienį)
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Vienybės aikštėje šurmuliuosiančią pirmąją Kauno kultūros mugę praturtins ir kariliono garsai. Penktąjį kartą Kaune organizuojamas vieno sudėtingiausių instrumentų pasaulyje muzikos festivalis šįmet pristatys ne tik klasikinius kūrinius, bet ir netikėtus varpų duetus su kitais instrumentais bei elektronine muzika.

Festivalio programoje – Europoje gerai žinomi atlikėjai: karilionininkai Monika Kazmierczak (Lenkija) ir Jan Verheyen (Belgija), valtornininkas Michał Szczerba (Lenkija) bei gitaristas Cedric Honings (Belgija). Prie atlikėjų iš užsienio prisijungs ilgametis karilionininkas iš Lietuvos Stanislovas Žilevičius. Festivalio akcentas – šeštadienio vakarinis koncertas su meniniu kariliono bokšto apšvietimu.

Eitynės „Kaunas Pride“, 13:00
Laisvės alėja


Pirmąkart miesto istorijoje organizuojamos LGBTQ+ bendruomenės ir ją palaikančių eitynės deklaruoja:
„MES ESAME VISUR, todėl nenorime slėptis.
MES ESAME VISUR, todėl norime laisvai gyventi savo gyvenimus be patyčių parduotuvėje, darbe, šeimos šventėse, be smurto gatvėje ir mokykloje.
MES ESAME VISUR, todėl neleisime prisidengiant tradicinėmis vertybėmis spręsti už mus.
MES ESAME VISUR, todėl reikalaujame teisinių ir socialinių garantijų visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, lytinę tapatybę ar seksualinę orientaciją.
MES ESAME VISUR, todėl nebepakęsime neapykantos dangstymo „žodžio laisve“.
MES ESAME VISUR, todėl KAUNAS PRIDE.“

Lapių tvarumo festivalis, 17:00
A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno raj.

Antrus metus iš eilės Lapių tvarumo festivalis kviečia Lapių bendruomenę ir svečius pasimėgauti muzika, skaniuoju troškiniu, sudalyvauti edukacijose, prekybininkų erdvėje, išmėginti žaislų kilimą bei stalo žaidimų zoną, o vakaro programoje laukia ne tik šokiai, bet ir filmas. Taigi planuokite savo laiką, ruoškitės dalyvauti jau tradicija tampančiame Lapių tvarumo festivalyje.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

SEKMADIENIS, 09 05

Paroda „Lūžio karta. REKONSTRUKCIJA“, 11:00 – 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda yra dedikuota Kauno menininkams, savo kūrybinį kelią pradėjusiems iškart po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. Šie autoriai aktyviai kūrę pasikeitimų, perversmo metu, formavęsi patys ir formavę vietos meno sceną, 1997-aisiais menotyrininkės Eglės Komkaitės–Baltušnikienės buvo įvardyti „Lūžio karta“. „Lūžis“ šiuo atveju nereiškė įtrūkio ar ydos, labiau – liminalinį būvį tarp modernistinės ir postmodernistinės dailės.

Kuratorė – Elena Balsiukaitė–Brazdžiūnienė. Paroda veiks iki rugsėjo 26 d.

Plakato autorius – Naglis Rytis Baltušnikas

Premjera. Spektaklis „Apie ką visa tai?“, 15:00 / 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinis teatras drauge su „Teatru P“ pristato spektaklio „Apie ką visą tai?“ premjerą. Dviejų jaunų teatro kūrėjų – Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos sukurtas poetinis vyksmas jungs Gintaro Grajausko ir kitų Lietuvos poetų eiles bei asmenines istorijas, o ant scenos netrūks komiškų situacijų, satyros bei asmeniško ryšio su publika.

A. Umbrasaitės nuotr.