Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 27–30 dienoms

26 rugsėjo, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 09 27

Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Kirgizijos šiandiena“, 10:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Pasak parodos autorės, Kirgizija yra tikra fotografų svajonė: didinga gamta, įspūdingi kraštovaizdžiai, nuostabios vietos fotografijoms, nuoširdūs ir svetingi žmonės, išlaikantys savo tradicinę klajoklių praeitį.

Laimutė Kurienė – kaunietė keliautoja ir fotografė, pelniusi ne vieno konkurso prizus ir dalyvaujanti tarptautinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje ji jau surengė parodas apie Černobylį, Pietų Afrikos Respubliką ir Olandiją, kurioje šiuo metu gyvena.

L. Kurienės nuotr.

Filmas „Šuolis“, 11:00 / 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio.

Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs filmas „Šuolis“.

SIGŽB „Kauno viltis“ rudens mugė, 13:00–16:00
„Vitebsko“ turgelis, P. Lukšio g. 58


Rudeninis keramikos išpardavimas! Atvykite, pakvieskite draugus, artimuosius, nes tai puiki proga įsigyti stilingus ir kokybiškus neįgaliųjų dienos užimtumo dirbtuvėse pagamintus keramikos dirbinius.

ANTRADIENIS, 09 28

M.K. Čiurlionio VR filmas „Angelų takais“, 11:00 – 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas – virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno pionieriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai pagerbti.

Filmas kviečia VR erdvėje leistis į pažintį su 60-čia tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“. 25 minutes trunkančią kelionę lydi paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika. Viso filmo metu aplinka reaguoja į žiūrovo žvilgsnį: atidus žiūrovo aplinkos stebėjimas ją keičia, praturtina ir priartina prie originalių M. K. Čiurlionio paveikslų.

Renginiai Marijos Gimbutienės jubiliejui paminėti, 17:00 / 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, Kurpių g. 12 ir L. Zamenhofo g. 4

Mariją Gimbutienę išgarsino archeologiniai tyrimai Centrinėje Europoje, atvėrę pasauliui iki tol menkai žinomą Senosios Europos kultūrinę epochą, kurią tyrėja vadino Deivės civilizacijos vardu. Tapusi pasaulinio lygio mokslininke, Marija Gimbutienė neprarado dvasinio ryšio su gimtine ir jos praeitimi. Domėjosi senąja baltų kultūra, siekė parodyti jos reikšmę visos Europos civilizacijos raidos kontekste.

17.00 val. muziejaus Gotikinėje menėje bus atverta Kaulinio porceliano mažosios plastikos antrojo tarptautinio simpoziumo „DANGUS II“ paroda, skirta sąsajoms tarp senųjų kinų porceliano tradicijų ir baltų bronzos kultūros periodų.

18.00 val. Renginių salėje skambant lietuviškų kanklių bei Johano Sebastiano Bacho muzikos garsams bus paminėta garbinga mokslininkės sukaktis.

Koncertas „Rečitalis dviem“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Solo ir dviem fortepijonais muzikuoja du iškilūs, plačiai ir už savo šalies ribų žinomi pianistai: ryški Lietuvos scenų žvaigždė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Škotijos Karališkosios akademijos profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Petras Geniušas ir buvęs jo studentas, rumunų virtuozas Danielis Ciobanu. „. Šioje programoje norime atlikti kažką techniškai ypač sunkaus, todėl pasirinkome Maurice’o Ravelio Siuitą Nr. 2 iš muzikos baletui „Dafnis ir Chlojė“, aranžuotą fortepijoniniam duetui. O kitą to paties autoriaus kūrinį – populiarųjį „Valsą“ – abu esame groję solo, o dabar atliksime kaip duetas“, – sakė P. Geniušas. O koncerto kulminacija – klasikinę muziką ir džiazo elementus sujungianti George’o Gershwino „Žydroji rapsodija“.

TREČIADIENIS, 09 29

„Kaunas Photo“: Michal Solarski ir Tomasz Liboska paroda „Kirpk trumpai“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinys, P. Lukšio g. 60

„Esame kilę iš Golešuvo – vietovės, kuri tiesiog yra Lenkijos žemėlapyje. Tai ne „Nowheresville“, bet ir ne niūrus kreivų gatvių ar paslapčių kupinas miestas. Bet kokiu atveju, būtent Golešuve turėjome eklektišką draugų grupelę su mėgstamiausiomis landynėmis ir savo reikalus“, – savo pasakojimą pradeda konkurso „Kaunas Photo Star“ finalistai. Kaip jį tęsia, sužinosite aplankę parodą bibliotekoje.

Michal Solarski ir Tomasz Liboska nuotr.

Seminaras „Kūrybiškumo kodas“, 13:00
Menų fabrikas „Potiomkinas“, Europos pr. 106

Kauno kūrybinių industrijų centras seminaro idėją sukūrė stebėdami nuolatinį poreikį atskleisti savo kūrybingumą. Šiuolaikiniame pasaulyje kūrybingumo reikalaujama vis daugiau, tačiau, rodos, jį atrasti tampa tikru iššūkiu. Ar galima išmokti kūrybingumo? Kaip jo neblokuoti? Ar kūrybiškumas gali trukdyti?

Seminaro pranešėjai – Lina Mass, Remigijus Venckus, Jolita Vaitkutė, Jonas Liugaila, Justas Rožėnas.

Registracija: cultseminar.lt

KETVIRTADIENIS, 09 30

Romualdo Požerskio fotografijų albumo „Menininkai ir mūzos“ pristatymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Į R. Požerskio fotografijų albumą „Menininkai ir mūzos“ nugulusios nuotraukos suteiks progą pažvelgti net į kelių kartų žymius Lietuvos menininkus, įamžintus betarpiškai, neformaliomis aplinkybėmis, atskleidžiant žmogišką, neidealizuotą jų gyvenimo tikrovę.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Romualdas Požerskis, VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas Tomas Pabedinskas, ilgametė „Kauno dienos” žurnalistė Žilvinė Petrauskaitė ir fotografijose užfiksuoti menininkai.

Spektaklis „Kandidas, arba Optimizmo mirtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis liečia jaunosios kartos ambicijų, idealizmo ir jaunatviško maksimalizmo skaudų susidūrimą su realybe, kurioje pragyvenimas, išgyvenimas ir sugyvenimas atima svajonių įgyvendinimo laiką, o vėliau – ir norą. Optimistiškai auklėti būti ypatingais, užkariauti pasaulį ir siekti savo svajonių, nes „viskas įmanoma“, realioje „gyvenimo rinkoje“ atrandame, kad tenka daryti darbus, o ne svajones, pasaulyje išgyventi, o ne jį taisyti. Pastatyme režisierius Gildas Aleksa ir „Teatrono“ trupė mėgina Kandido akimis pažvelgti į šias skaudžias temas per komiškumo prizmę.

Aušros Andziulytės personalinės parodos „Rapsodija Kuršių Nerijai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Kuršių Nerija. Kerinti vieta, man visiškai panaikinanti „žemės traukos“ jausmą ir suteikianti lyg nesvarumo būseną, tarsi praryjanti laiką ir leidžianti labai ryškiai pajusti Dievišką amžinybės dvelksmą… Tai kaip paslaptingos durys atveriančios džiugios ramybės ir pilnatvės erdvę, kurioje stebėtojas ir vaizdas tarsi tampa vieniu, tiesiog buvimu. Ta atsiverianti begalinė erdvė ir savita tvyranti šviesa apglėbia ir ištirpdo savyje“, – pasakoja tapytoja, kurios darbams būdingi sodrūs koloritai, laisva tapysena, iš gamtos atkeliavę motyvai.

Aušra Andziulytė. „Kopos“, 2020

Parodos „Šiek tiek pakrašty – šalia piešinio“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Parodoje net 15-a įvairių kartų menininkų, Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos narių, pristatys piešinius, koliažus, objektus, instaliacijas, videodarbus atskleidžiančius individualius būdus siekiant savo meninio kelio. Parodos koncepcija prasideda piešiniu, o taip pat atskleidžia ir kitokio priėjimo prie piešinio rezultatą. Didžiausias dėmesys čia sutelkiamas į tuos piešinius kurie nuolat keičiasi arba dėl savo ypatingo kūrimo proceso jau yra kitokie, atsiveriantys kitoms sritims: spalvai, tekstui, panašiam objektui pereinančiam į trimatę erdvę, įgaunančiam garsą, žodį, pradedančiam realiai judėti erdvėje, mintyse ir pan.

Alexander Voß ir Patrick Borchers instaliacijos fragmentas

Tarptautinis šokio festivalis AURA31: atidarymas, 20:00
Kino teatras „Daina“, Savanorių pr. 74

Festivalį atidarys Jungtinės Kauno šokėjų pajėgos, kurių dauguma – buvę „Auros“ nariai. Juos visus  vos vienam vakarui sujungs ir judesį inspiruos elektroninio roko grupė „Royce“ iš Klaipėdos, garsais pripildysianti daugiau nei tris dešimtmečius visuomenei užverto Žaliakalnio kino teatro erdves. Šią vieniems nostalgiją, o kitiems smalsumą žadinančią erdvę žiūrovai galės aplankyti spalio 1-2 dienomis. Jame vyks naktiniai pasirodymai – Lietuvoje dar nežinomo, bet labai ekstremalaus ir įspūdingo inžinerinio teatro „Akhe“ iš Sankt Peterburgo spektakliai „Diktatūra“ ir „Demokratija“.