Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 24–26 dienoms

23 rugsėjo, 2021, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 24

Europos kultūros sostinės forumas
Įvairios vietos ir online

Jau forumo išvakarėse, rugsėjo 22 d. vykusios spaudos konferencijos metu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atskleidė kartu su daugybe partnerių ilgai brandintą Europos kultūros sostinės metų programą –  buvo vardijami šimtai niekada iki šiol viešai nepristatytų meno ir kultūros projektų bei išskirtinių dalyvių. Pats forumas šiemet dedikuotas išsamiai „Kaunas 2022“ programos apžvalgai ir įvertinimui.

Programos pristatyme dalyvavo Kauno šokio teatras „Aura“. M. Plepio nuotr.

Landšafto dizaino festivalis „Magenta“: miesto ir gamtos garsų diskusija, 18:00
Kauko laiptai

Festivalyje – svečias iš Klaipėdos, multiinstrumentalistas, kompozitorius Donatas Bielkauskas-Donis. Kauko laiptų viršutinėje dalyje vyks garso instaliacija „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“, vėliau pereisianti į koncertą.

Žaliakalnio šlaito fone skambės savo prigimtimi skirtingas garsų turinys – urbanistiniai miesto garsai ir natūralūs gamtos mieste garsai. Industrinis peizažas perdengiamas natūraliu gamtos kraštovaizdžiu. Negyva jungiama su gyva pereinant iš vieno į kitą arba drastiškai vienam kitą naikinant. Pramonės ir gamtos sukurtą garso architektoniką papildo Donio muzika, kuriai būdingas etno ir ambiento skambesys.Instaliacija bus perteikta dviem stereosistemomis, dėl kurių skirtingose erdvės pusėse vienu metu skambės skirtingas garso turinys, todėl klausytojas galės interaktyviai dalyvauti ir pats pasirinkti, kurio šaltinio klausytis, pats koreguos garso santykio balansą, taip netiesiogiai išreikšdamas savo, kaip miesto gyventojo, prioritetus.

Festivalis vyksta iki rugsėjo 26 d. – dar galite suspėti į daug kitų įvykių! Programa – čia.

Akustinis „Baltojo Kiro“ koncertas, 19:00
„Pratęsimas“, Krepšinio namai, Santakos g. 11

„Baltasis Kiras“ akustinis – tai Tautvydas Paulius Augustinas Augustinas – žmogus, arba geros muzikos ir nuotaikos užtaisas visam vakarui, o kartais ir visam gyvenimui.

„Godo“ gimtadienis, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kultūros baro trečiasis gimtadienis – su bičiulių kompanija „Ghia“, tyrinėjančia industrinius miesto garsus. Muzika dalinsis Weevil, Malvo, Gnaw, Yurei, Brvh ir baro šeimininkas Svengalik. Sienas specialiai šiai progai puoš baro iliustratorės AsurSura kūryba. Plačiau apie „Godo“ skaitykite šiame straipsnyje.

ŠEŠTADIENIS, 09 25

146-ojo M. K. Čiurlionio gimtadienio šventė, 10:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šventės dalyvių laukia visą dieną truksianti nemokama programa: originalios teminės ekskursijos ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, edukacinės programos, žaidimo „Aplankyk muziejų – laimėk „Bičiulystę“ dalyvių apdovanojimas bei koncertas.

Ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai-muziejus, E. Fryko g. 14

Išgirsite pasakojimą apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią rudenėjančią Kauno miesto panoramą.

Būtina registracija tel.: 837 229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt, kadangi vietų skaičius ribotas! Registruojantis prašome pateikti registruojamų asmenų vardą, pavardę ir telefono numerį.

Darnaus judumo savaitės finišas, 13:00
Vienybės a.

Kaune visą savaitę vyko tradicija tapusi Darnaus judumo savaitė, o jau šį šeštadienį ją vainikuos finalinis renginys. Čia galėsite pamatyti dviračių akrobatų iš Latvijos – „Greentrials Show“ pasirodymus, pasiklausyti „Darnios diskusijos“ apie aktyvų gyvenimo būdą, kurioje dalyvaus bendruomenės „Šešios trim“ įkūrėjas Mindaugas Šatkus bei triatlonininkas Aidas Jarušaitis.

Pramogauti kvies ir A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla, sporto mokykla „Gaja“ bei „Judėk sveikai“ komanda. Renginio svečius triukų mokys „Kauno ekstremalaus sporto klubo“ atstovai. Šventę vainikuos atlikėjo Vaido Baumilos koncertas.

„Fortepijono dramos“: Vakaras su Chopin’o muzika, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionalinis Kauno dramos teatras dar gūdaus karantino metu žiūrovams dovanojo keletą koncertų. Nuo šiol Didžiojoje teatro scenoje nuolat vyks fortepijoninės muzikos vakarų ciklas „Fortepijono dramos“, kur bus galima išgirsti ne vieną dėmesio vertą kūrinį ir susipažinti su fortepijono virtuozais.

Taigi teatras kviečia į pirmąjį gyvą „Fortepijono dramų“ vakarą, kuriame skambės Chopin‘o noktiurnai fortepijonui. Dramatizmu persmelkti F. Chopin’o noktiurnai – tai savotiškas romantizmo apibendrinimas. Juose gausu nuo šios meninės epochos neatsiejamų heroizmo, individualizmo, vidinės laisvės poreikio motyvų, dominuoja emocijų išaukštinimas bei iracionalus spontaniškumas. Šiuos kertinius XIX a. estetinius elementus įkūnys pianistas Darius Mažintas.

SEKMADIENIS, 09 26

Muzikinis nuotykis „Džiazolendas“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Klasikinėje muzikoje daug vaikams skirtų kūrinių, susijusių su pasakų personažais, vaikiškomis istorijomis. Pasakų herojus primena M. Ravelio orkestrinės siuitos „Mano motušė Žąsis“, C. Saint Saenso „Žvėrių karnavalas“. Tačiau muzikinė premjera „Džiazolendas“ – ypatinga pasaka. Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su Kauno bigbendu pristato, originalų džiazo muzikos kūrinį visai šeimai. Muzikinės pasakos autorius – kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis kartu su aktoriumi Andrium Žiurausku kviečia sėsti į smagų džiazo muzikos traukinį, pakeliauti ir patirti daug nuotykių… mėnulyje, vandenyje, piratų laive ar veidrodžių karalystėje. O gal kitur? Visų paslapčių negalime atskleisti, nes kokie gi tada būtų nuotykiai? Tai – kūrinys, kuriame visi atlikėjai yra personažai, o klausytojai – aktyvūs dalyviai. Nors muzikinė pasaka skirta vaikams, tačiau kviečiame pasiklausyti ir suaugusius, nes visiems mums reikia džiazo ir mažo lopinėlio pasakų žemėje, vadinamo „land“.

Kariliono muzikos koncertas „Muzikos garsai“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Skambės gerai žinomo Richardo Rodžerso miuziklo „Muzikos garsai“ ištraukos. Išgirsite „My Favorite Things“, „Edelweiss“, „Sixteen Going on Seventeen“, „So Long, Farewell“, „Do-re-mi“ bei kitas aranžuotes karilionui. Skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Festivalis „Išeities taškas“: „Menas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Aleksandro Špilevojaus „Menas“ (Panevėžio J. Miltinio dramos teatras) – spektaklis-storytellingas, paremtas antikine Sofoklio pjese „Antigonė“ ir keturių aktorių pasakojamais asmeniniais išgyvenimais.

Spektaklis pirmiausiai skirtas jaunai publikai – 14-24 metų žmonėms. „Anti“ kūrėjai kuria gyvą susitikimą bendroje erdvėje, kurioje aktoriai nėra atskirti nuo žiūrovų aukštos scenos pakylos, kurioje vieni nėra ryškiai apšviesti teatro prožektorių, o kiti nėra skandinami tamsoje, vieni nėra įpareigoti tapti personažais, o kiti nėra verčiami tylėti ir apsimesti, kad jų salėje iš viso nėra.

Teatro archyvo nuotr.