Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 2–4 dienoms

2 rugsėjo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 09 02

Yoko Ono instaliacija „Ex It“, 08:30–14:30
Lietuvos banko rūmai, Maironio g. 25

Lietuvos banko Kauno skyriuje jau baigiama eksponuoti pasaulinės reikšmės menininkės Yoko Ono instaliacija „Ex It“ (1997). Instaliaciją sudaro 100 skirtingo dydžio medinių karstų su iš jų augančiais medžiais bei sklindantis gyvosios gamtos garso įrašas. Tai paveikus karo pasekmių ar gamtinės katastrofos vaizdinys, gyvybės atsparumo ir gamtos gyvybingumo metafora. Kaip teigia pati menininkė, „Ex It – tai gyvenimas kaip tęsinys“.

Rugsėjo 10 d. Šiuolaikinio meno centras pakvies į Kauno paveikslų galerija, kur atidaroma Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“.

M. Plepio nuotr.

Istorijų festivalis. Interaktyvi paroda „Iš tamsos“, 11:00–18:00
Gimnazijos g. 4

Menininkė Jenny Kagan, kauniečių Juozapo Kagano ir Margaritos Štromaitės dukra, užaugo Jungtinėje Karalystėje, apsupta istorijų apie prieškario ir karo metų Lietuvą. Parodoje „Iš tamsos“ ji atgaivina savo tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metais. Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.

L. Žemgulio nuotr.

„Flash Voyage“ koncertas, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

2017 metais susibūrusi grupė jau spėjo laimėti jaunų grupių konkursą „Garažas“ ir apšildyti britų atlikėją King Krule bei grupę „The 1975“, o kauniečių hitai renka tūkstantines perklausas „YouTube“ ir „Spotify“ platformose. Šiuo metu grupė dirba prie trečiojo albumo kūrybos bei išleidimo. Albumo kūriniuose „Kaunas 2022“ ambasadoriai tikisi perteikti visuomenės patirtis, reaguojant į šiuolaikinius karo veiksmus ir visuotinę įtampą, kuri priverčia įvertinti asmeninės laisvės kainą bei nerūpestingos XXI a. politinio stabilumo sampratos trapumą.

ŠEŠTADIENIS, 09 03

Kauno kultūros mugė, 11:00–20:00
Vienybės aikštė

Atėjo naujojo kultūrinio sezono pradžia, o joje – antroji Kauno kultūros mugė, kuri pasiūlys pasimėgauti įvairiaskone kultūros asorti. Vienybės aikštėje susirinks Kaune ir Kauno rajone veikiančios kultūros organizacijos ir iniciatyvos. Viskas tam, kad išgirstumėte sezono naujienas bei išvystumėte spalvingą scenos programa. Kauno kultūros mugėje taip pat galėsite įsigyti bilietus į spektaklius, ekskursijas, koncertus ir kitus renginius, pabendrauti su kultūros atstovais ir užduoti jiems rūpimus klausimus. Mugė veiks ir sekmadienį.

Daugiau informacijos: kulturosmuge.lt

Itališkas meno piknikas, 11:00
Pelėdų kalnas

Šeštadienį Pelėdų kalnas primins pietų Europos dvasią ir kvies rudenį pradėti itališkais akcentais. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir Kauno savivaldybė organizuoja jau tradicija tapusią meno popietę, kurioje veiks dešimtys dirbtuvių bei kūrybinių edukacijų.

Lankytojai turės galimybę pamatyti Angelo Tortorellos fotografijų lauko parodą ir susipažinti su italų keramikos dizainerio Giuseppės Cicalesės darbais, pasiklausyti pianisto Antonio Meilì muzikos koncerto „Mano gyvenimas muzikoje“ bei pasimėgauti pietietiško filmo „Totorių dykuma“ pristatymu ir peržiūra. Keraminių artišokų pievelė, odos, stiklo, tekstilės dirbtuvės, akvarelės edukacija ir itališka atmosfera laukia tiek mažųjų, tiek suaugusių meno gerbėjų.

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis, 12:00
Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Pirmąjį rudens šeštadienį šeštąjį kartą skambės Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis. Festivalio temoje „Varpų vienybė“ susipins baltiškų dainų ir Lietuvių autorių kompozicijos, užsienio atlikėjų originalios ir atlikėjos iš Ukrainos kompozicijos karilionui.

Kauno miesto gyventojams ir svečiams organizatoriai dovanoja 4 kariliono muzikos koncertus, o vienas jų – ypatinga Irynos Riabchun programa „Brave to be Ukraine“ (liet. „Drąsu būti Ukraina“) – vienybės, draugystės ir vilties kupinas pasirodymas, kuris pakvies prisiminti ir palaikyti kovojančius už laisvę.

Dienos šokiai „Lizdas x Repair Together: atstatom Ukrainą kartu“, 14:00
„Oak Park Lounge“, Vydūno al. 4, Ąžuolyno parkas

„Repair Together“ iniciatyva Ukrainos Černihivo regione, reiverių ir naktinės kultūros žmonių grupė, jau sutvarkė per 80 pastatų Jahidnės, Lukašivkos ir Ivanivkos miesteliuose. Šeštadienį jie tvarkys Ivanivkos kultūros namus, o kauniečiai rengia palaikymo teletiltą, kurio metu – ir šokiai, ir paramos rinkimas.

„Lapių tvarumo festivalis“, 17:00
A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno raj.

Jau tradiciniu tapusio, „Kaunas 2022“ programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ įkvėpto festivalio tema šiemet – maistas. Juk maistas yra visus mus buriantis ir rišantis dalykas. Jis mūsų švenčių, susitikimų ir kasdienybės palydovas. O tvarumo maiste turim mokytis, norėdami saugoti savo planetą ir turėti galimybes kokybiškai gyventi šiandien ir ateityje. „Tad ateikite, linksminkitės, mokykitės, bendraukite ir atsipalaiduokite. Festivalyje jūsų lauks edukacijos, prekybos zona, mainytuvių zona, vaikų ir jaunimo kampeliai, foto sienelė, skanusis troškinys ir žinoma, koncertas“, – rašoma kvietime.

Virtualios parodos „Sweets“ atidarymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Miglė Ceinorytė, grafikos dizainerė ir kūrėja, personalinėje parodoje pristato skaitmeninius ir skaitmenizuotus piešinius. Rugsėjo 3 d. paroda atidaroma virtualioje IRGI galerijoje, o bare „Godo“ vyks gyvas susitikimas su menininke.

SEKMADIENIS, 09 04

Istorijų festivalis. Lietuvos jungtinio klezmerių orkestro koncertas, 15:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Sekmadienį  po pietų Kauno senamiestį užlies gaivūs styginių ir pučiamųjų garsai – scenoje pasirodys Lietuvos jungtinis klezmerių orkestras. Specialiai šiuo metu vykstančiam „Istorijų festivaliui“ susiburs „Rakija Klezmer Orkestar“ vyrukai, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas ir smuikininkas Borisas Kirzneris. Orkestras kviečia sugrąžinti į šiuolaikinės muzikos pasaulį po antrojo pasaulinio karo beveik išnykusią klezmer, arba žydų liaudies muziką atliekančių muzikantų, tradiciją. 

Koncertas „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“, 16:00
Lauko scena prie Senosios šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, Zapyškis, Kauno raj.

2021 metais, minint Holokausto 80-metį, vienas perspektyviausių jaunosios kartos kompozitorių Lietuvoje Jievaras Jasinskis ir senoviniais hebrajų instrumentais šofarais grojantis idėjos autorius Tadas Daujotas sukūrė muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. Tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų atspalvių turintis muzikos projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejantys kanklių ir birbynės garsai persipina su egzotiškotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis.

Kūrinį atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio.

Filmas „Superherojai (Supereroi), 17:00
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Naujoji „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese juosta stebina savo jautrumu, tuo pačiu tiek pralinksmindama, tiek priverčianti susimąstyti. Vieną itin lietingą dieną Milane susiduria dviejų jaunų žmonių – Anos ir Marko – keliai. Jie dar to nežino, bet tą akimirką jų likimai pasikeičia visiems laikams.

Renginys „Skamba Kačerginė“, 19:00
Kačerginė, Kauno raj.

Pirmasis šių metų rudens sekmadienis vienoje gražiausių Kauno rajono vietų bus išties ypatingas. Kodėl? Tądien vietos gyventojai ir svečiai bus kviečiami išvysti naujai atidarytą fotografo Remio Ščerbausko ir poetės Enrikos Striogaitės parodą „Įkvėpta Kačerginės“, kurios pagrindu tapo miestelio gyventojai ir jų istorijos. 19 val. prieplaukoje prisišvartuos 10 asmenų muzikos grupė „Mood Sellers“. Laukia pramogos ir mažiesiems: lauko žaidimai, tapybos dirbtuvės, laimės ratas ir prizai.

Šis renginys – Kačerginės seniūnijos dalyvavimo „Kaunas 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ rezultatas.