Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 17–19 dienoms

16 rugsėjo, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 17

Landšafto dizaino festivalis „Magenta“ (iki 09 26)
Įvairios vietos

Festivalis yra skirtas urbanizuotos gamtos dizaino aktualizavimui ir landšafto dizaino vaidmens stiprinimui formuojant mūsų geresnę ateitį. Festivalis yra apie urbanistinį dizainą, post-industrinę aplinką ir tarpdisciplininę (istorijos, filosofijos, architektūros, menotyros, gatvės meno, kt.) kūrybą.

Festivalis apima edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, parodas, renginius ir viešų erdvių ir landšafto dizaino objektų kūrimą.

Festivalis – „Kaunas 2022“ programos dalis.

Orientacinis žaidimas „Septynios Kauno istorijos“ (iki 09 26)
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Europos paveldo dienų metu Istorinė Prezidentūra vėl atidaro pažintinį pasivaikščiojimą „Septynios Kauno istorijos“ po svarbiausius paskutinių dviejų šimtmečių Kauno laikotarpius. Maršrute teks aplankyti net 21 objektą ir įveikti su juo susijusias užduotis.

Parsisiuntę į gerai įkrautus ir mobiliuoju internetu aprūpintus išmaniuosius telefonus programėlę „Actionbound“ ir nuskenavę žaidimo QR kodą, maždaug 3 val. trukmės (dėl rekonstruojamos Vilniaus g. galite užtrukti kiek ilgiau) maršrutą galėsite įveikti bet kokiu jums patogiu metu!

Tarptautinė vaikų ir jaunimo fokloro šventė „Baltų raštai“ (iki 09 22)
Įvairios vietos

Šventė vienija baltų kultūros puoselėtojus ir stiprina išlikusių kaimyninių genčių – latvių ir lietuvių – ryšius. Kauniečiai ir miesto svečiai šiemet turės galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, atspindinčiose tautinius papročius ir kultūrą. Kauno tautinės kultūros centras kviečia vaikus ir jaunimą bei jų šeimų narius giliau pažinti senąją mūsų istoriją, kalbą, folklorą, tautodailę. 

Premjera. „SoDra, Mon Amour“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74

Bene aštriausia tema kultūros pasaulyje kiekvieną pavasarį nuo 2017 metų yra „Sodra“ ir jai skiriami mokesčiai. Pagrindinė visų minima bėda ir pasipiktinimas – neaiškus bendravimas. Tad natūralu, jog ši socialine tampanti problema būtų nagrinėjama tiesioginio bendravimo menu – teatru.

Skundų kiekis iš žmonių ir pačios „Sodros“ darbuotojų gynybinio pobūdžio pasisakymai privertė susimąstyti ir pasinaudoti teatru kaip susikalbėjimo platforma.Sociologės Renidos Baltrušaitytės surinktais duomenimis rėmėsi dramaturgė Kristina Marija Kulinič. Ji ir parašė „Teatrono“ statomą pjesę apie žmones, kurie mėgina susitvarkyti savo gyvenimus ir mokesčius vienu metu. Režisierius – Gildas Aleksa.

Vakarėlis „Tarp Dviejų Aušrų“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Tarp Dviejų Aušrų“ – lyg nerimtai, lyg trumpam gimęs geidulingosios house pusės vakarėlių ciklas, netikėtai pasiekęs dešimtmečio ribą. Sustoti niekas nežada, o sezono pagreitį užduos svečias, Berlyne įstrigęs amerikietis LSDXOXO, kurio įvaizdis kalba už save.

LSDXOXO archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 09 18

Kelionė per Kauno neoaplinką „Kask, kur stovi“, 10:00
VDU Botanikos sodas (prie įėjimo), Ž. E. Žilibero g. 6

Architektūros fondas kviečia į neįprastą ekskursiją-žygį, kartu su menininke, keramike Ivana Králíková (Švedija/Čekija) bei botanikos ir dirvožemio ekologijos ekspertais. Žygis „Kask kur stovi: kelionė per Kauno neoaplinką“ – projekto „Jautrus miestas“ dalis, kurio metu kviestiniai tyrėjai, architektai ir menininkai pristatys idėjas bei kvies kelti klausimus, nagrinėjančius miesto materialumą – kokias istorijas neša miesto audinio medžiagos bei kokia jų kilmė? Kaip mieste naudojamos medžiagos susieja jo gyventojus su tolimais medžiagų kilmės kraštovaizdžiais? Kaip netgi tokia, regis, įprasta miesto medžiaga kaip molis neša bei skleidžia informaciją, o medžiagų ir informacijos mainų kombinacijos kuria ypatingas miesto formas?

Organizatorių nuotr.

Tautinių bendrijų festivalis „Kultūrų sodas 2021“, 13:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Kauno įvairių tautų kultūrų centras organizuoja tradicinį, jau ketvirtąjį tautinių bendrijų festivalį. Programoje – galimybė pažinti čia pat, Lietuvoje gyvenančių azerbaidžaniečių, ukrainiečių, rusų, romų, žydų, kirgizų, totorių kultūrą, išgirsti įvairiaspalvę muziką, poeziją, paragauti autentiškų valgių, sudalyvauti dirbtuvėse.

Kompostinių įrengimo dirbtuvės, 14:00
„Šilainių sodai“, Kauno tvirtovės VIII fortas, Pryšmančių g.

„Šilainių sodų“ kolektyvas, norintis gyventi tvariau ir mažinti išmetamų organinių atliekų kiekį, įgavęs naujų žinių, kviečia prisijungti įrengiant naujas kompostines VIII forte.

Dirbtuvės vyks lauke, tad esant nepalankioms oro sąlygoms data gali kisti. Naujausią informaciją rasite soc. tinkluose.

SEKMADIENIS, 09 19

Filmas „Šuolis“, 10:20 / 14:40 / 17:00 / 19:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio.

Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs filmas „Šuolis“.

Kadras iš filmo

Premjera. Opera vaikams „Guliverio kelionės“, 12:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Kompozitorė Zita Bružaitė šį spektaklį vadina „opera vaikams ir muzikine kelione suaugusiems“. Naujas muzikinis sceninis kūrinys kuriamas Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais, pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Kompozitorei buvo svarbu kūrinyje pabrėžti kelionės prasmę – ji turi kelias linijas: nuotykių, laikmečio/stiliaus ir lengvų aliuzijų į geografines trajektorijas – Anglija ir ne Anglija. Šioje operoje vaikams girdime jau atpažįstamą Z. Bružaitės muzikinę kalbą, kurioje ji lengvai jungia ir gretina nuosaikų modernizmą su džiazo, baroko ar folkloro elementais.

Festivalis „Namas Nr. 3“. „Gamma Game“, 16:00 / 18:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Režisierė Gintarė Minelgaitė pristatys naują savo pasirodymą, kuris gimė įkvėptas buvusio Panemunės bendruomenės centro pastato. Pasirodyme „Gamma Gamme“ lateksu aptraukiama praeitis, dabartis bei ateitis, taškomasi pramoginiuose šokiuose ir aukcione parduodamos po žmogiško išnykimo likusios fosilijos. Kūrėja kviečia į elipsines dvasines pratybas, kuriomis siekiama rasti kelią į skaitmeniškai demontuotą sielą ir atsakyti į klausimą: ką mes paliksime ateities kartoms po savęs?

Premjera. „Peras Giuntas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionaliniame Kauno dramos teatre pirmą kartą Lietuvos dramos scenoje statoma Henriko Ibseno pjesė „Peras Giuntas“.  Kūrybiniame procese dalyvauja teatro aktoriai ir menininkai iš Vengrijos. Spektaklio sumanytojas – Vengrijoje gerai žinomas režisierius ir aktorius Csaba Polgár. Jis pasirinko savitą, šiuolaikišką ir drąsią poetinės dramos interpretaciją. Kūrėjui norisi apjungti Vengrijos ir Lietuvos patirtis – abi šalys išsivadavo iš sovietinio režimo ir jų piliečiams atsivėrė neribotų galimybių laukas, tuo pačiu palikdamas tradicijas, santvarkos prisiminimus.

D. Stankevičiaus nuotr.