Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 15–17 dienoms

15 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 15

Parodos JUODA / BALTA atidarymas, 18:00
Meno galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijos naujoje parodoje įvairių sričių profesionaliems menininkams buvo keliamas iššūkis perteikti savo idėjas ir žinutes atsisakant spalvos. Menininkai meta iššūkį žiūrovo įprastiniam suvokimui ir įtraukia į vizualinę kelionę, kurioje pabrėžiami pagrindiniai meno elementai – forma, linija, kontrastas ir kompozicija. JUODA / BALTA grupinė ekspozicija kviečia žiūrovus pasinerti į monochromatinį pasaulį, kuriame spalvų nebuvimas yra galinga meninė išraiška.

JUODA / BALTA parodoje eksponuojami kūriniai pasiekė Kauną iš kitų miestų – Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus. Galite nustebti – menininkai, kuriuos pažįstate kaip koloristus, būtent šiai parodai pakeitė savo amplua ir sugebėjo kūrinius išgauti be spalvų. Paroda, kuri vyks iki spalio 31 d., kviečia į naujų patirčių paiešką tiek menininkus, tiek žiūrovus. 

Nemokamai.

Parodos „Nerimo laikas: „Angis“ ir mokiniai“ atidarymas, 18:00
A. Juozapavičiaus pr. 122

Parodos metu bus pristatoma 1990-aisiais susikūrusios dailininkų grupės „Angis“ narių ir jų mokinių kūryba. Parodą organizuoja Kauno modernaus meno fondas. Ji įkuriama buvusiame traukinio vagonų dažymo angare, Juozapavičiaus pr. pabaigoje (prie Čiurlionio tilto).

Genovaitės Bartulienės kuruojama paroda norima įvaizdinti daugelio jaučiamą neramią atmosferą ir slogias nuotaikas, taip pat priminti apie nepriklausomybės kainą ir svarbą.

Atidarymas nemokamas.

Akcija „Visa Lietuva šoka“, 18:00
Nepriklausomybės a.

Kauno folkloro ansambliai ir klubai „Ratilėlis“, „Bitula“, „Kaukutis“, „Piliarožė“, „Alda“, „Žaisa“, „Bandonija“, „Kalvelis“ jungiasi prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos. Šalies miestuose ir miesteliuose, aikštėse, kiemuose ir salėse, gamtoje ir namie – penktadienio vakarą visa Lietuva šoks kartu!

Nemokamai.

Organizatorių archyvo nuotr.

„Hein Westgaard Trio“ ir „Uguru“ koncertas, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

„Hein Westgaard Trio“ atlieka eksperimentinę muziką, kurią įkvepia džiazo, country, roko, folkloro ir klasikinės muzikos stiliai. Visus šiuos elementus trijulė sugeba paversti į unikalią formą, kur riba tarp komponuojamų ir improvizuotų dalių tampa neryški. „Uguru“ – tai muzikos kasetes, kalimbą, sintezatorius, gitaras valdantys du kauniečiai Ugnius ir Arūnas.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 09 16

Lietuvos tautinių bendrijų festivalis „Kultūrų sodas 2023“, 13:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Jau tradicija tapęs Lietuvos tautinių bendrijų festivalis kviečia rudenį pasitikti su dainomis, šokiais ir kūrybinėmis dirbtuvėmis. „Kultūrų sodas“ kasmet suburia tautinių bendruomenių meno kolektyvus, ansamblius, amatininkus, aktyvius bendruomenių narius ir visus kūrybingus įvairių kultūrų žmones. Renginio organizatorius – Kauno įvairių tautų kultūrų centras.

Nemokamai.

Ekskursija po parodą „Didmiesčių sankryža“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejuje pristatoma paroda „Didmiesčių sankryža“ kviečia lankytojus į literatūrinę kelionę po Vilnių ir Kauną tokius, kokie jie atsispindi premijomis įvertintų rašytojų Birutės Pūkelevičiūtės ir Jurgio Kunčino romanuose. Tyrinėjant parodą paaiškės romanų „Aštuoni lapai” bei „Tūla” personažus įkvėpusių realių žmonių tapatybės, atskleidžiami Pūkelevičiūtės ir Kunčino knygose minimų vietų adresai, eksponuojami įdomias istorijas pasakojantys asmeniniai rašytojų daiktai, rankraščiai, mašinraščiai ir niekada anksčiau nepublikuota kūryba.

Mokama, informacija ir registracija  tel. +370 618 26887.

Parodos „Vieta bendruomenei, bendruomenė vietai“ atidarymas, 17:00
Raudondvario menų inkubatorius, Pilies tak. 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Kauno bienalės inicijuotoje parodoje pristatomi Kūrybiškos Europos „Magic Carpets“ (Stebuklingi kilimai) platformos pagrindinės veiklos – kylančių menininkų rezidencijų rezultatai. Pagrindinis tikslas – apmąstyti bendruomenės ir vietos santykį: kaip vieta gali veikti žmonių santykius ir atvirkščiai – kaip bendruomenės gali daryti įtaką erdvės pokyčiams.

Atidarymas nemokamas.

MagiC Carpets © Margarida Nuno Oliveira

Festivalis „Išeities taškas“: „Avinai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Interaktyvus „No Shoes Theatre“ ir režisieriaus Justo Tertelio spektaklis jaunimui, gimė įkvėptas autobiografinių patirčių. Jis kviečia žiūrovus kartu su aktoriumi tyrinėti jautrias temas, siejančias kiekvieno mūsų vaikystę, paauglystę, suaugusiojo gyvenimą. Spektaklis kalba apie jauno žmogaus apmaudą, pyktį, liūdesį ir atleidimą. Apie temas, kuriomis paprastai nedrąsu kalbėti bendraamžių, apsiginklavusių šviečiančiais telefonais, tarpe.

Už bilietą mokėkite kiek norite.

Filmas „Venecijos šmėklos“ (A Haunting in Venice), 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Pokario Venecija, Vėlinių išvakarės. Į pensiją išėjęs detektyvas Erkiulis Puaro nenoriai sutinka dalyvauti spiritizmo seanse, kuris surengiamas dvasių apsėstuose rūmuose. Kai vienas iš dalyvių nužudomas, detektyvas pasiryžta atskleisti žudiką, tačiau susiduria su baugiu šešėlių ir paslapčių pasauliu. Filmą pagal Agatos Christie romaną „Helovyno vakarėlis“ režisavo Kenneth Branagh.

SEKMADIENIS, 09 17

Kauno bienalės turas po parodą „Artumo geografija“, 11:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Mini turo po didžiąją šių metų bienalės parodą metu kartu su gidu lankytojai svarstys, kas sieja Rytų Europą ir Afriką. „Šiame pasivaikščiojime kartu analizuosime kūrybinius projektus ir ieškosime atsakymų, kiek istorinė praeitis turi įtakos menui, kultūriniam gyvenimui ir mūsų kasdienybei“, – žada organizatoriai ir kviečia į ekskursiją registruotis iš anksto bei patikrinti kitus edukacinės programos įvykius pašte ir ne tik jame.

Mokama.

Gražvydo Jovaišos nuotr.

Filmas „Yesterday / Vakar“, 13:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Audriaus Juzėno pilno metro dokumentika pasakos apie bigbyto ir bitlomanijos epochą, o žiūrovai pamatys daugybę unikalių ir iki šiol neeksponuotų nuotraukų bei vaizdo įrašų. Filme „Yesterday / Vakar“ savo muzikine ir gyvenimo patirtimi taip pat dalijasi garsūs to meto Lietuvos grupių atstovai groję „Eglutėse“, „Kertukuose“, „Aitvaruose“, „Vaizbūnuose“, „Nuoguose ant slenksčio“, „Aisčiuose“, „Antanėliuose“, „Gintarėliuose“, „Raganiuose“ ir daugelyje kitų. Juostoje nugulė istorija apie revoliucinę gitarų muziką, kuri užliejo visas vakarų pasaulio radijo stotis, o rytų Europos jaunimas ėmė masiškai drožti elektrines gitaras, gaminti stiprintuvus, groti trankią muziką, nešioti džinsus ir auginti ilgus plaukus – laisvės  simbolius.

Kariljono muzikos koncertas „EiMonotonija“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Raimundo Eimonto koncertr „EiMonotonija“ išgirsite atlikėjo autorinius minimal/monotoniškus kūrinius.

Nemokamai.

Festivalis „Išeities taškas“. „How to swim?“, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Atskleisiu jums paslaptį, kad pasinaudojau Akmeniu darydamas meninį tyrimą. Tyrimo pabaigoje priėjau išvadą, kad Akmuo yra negyvas objektas, jis tik apsimeta, kad kažką supranta ir jaučia. Juo negalima pasitikėti. Bet iš principo šiame spektaklyje Akmuo tiesiog mokosi plaukti“, – rašo abejingų nepaliksiančio spektaklio autorius ir atlikėjas Tautvydas Galkauskas.

Už bilietą mokėkite kiek norite.