Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 13–16 dienoms

13 rugsėjo, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 09 13

Girionių žemės meno festivalis (visą savaitę)
Girionys, Kauno raj.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projektas „Šiuolaikinės seniūnijos“ apima visą Kauno rajoną ir yra paremtas giliu vietos istorijų, tradicijų pažinimu arba naujų mitų kūrimu, stipriu bendradarbiavimu ir vertybėmis.
Girionys pasižymi įspūdinga gamta, kurios išskirtinis bruožas – Kauno marių pakrantė ir joje besidriekianti giria. Projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ metu tikimasi atskleisti šios gyvenvietės bruožus, įtraukiant gyventojus į aplinkos gražinimo procesą žemės meno objektų kūrimo metu.

Programą rasite čia.

Tomo Stanaičio tapybos darbų paroda „Miesto buvimas“, 08:00 – 20:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Parodoje pristatomi tapytojo Tomo Stanaičio darbai. „Miesto buvimas“ – tai ankščiau vykusių parodų ciklo „Miesto buvimas“ tęsinys, tema kuri autoriui kilo iš pasivaikščiojimų po gimtąjį Kauną. Darbuose atsiskleidžia menininko „žvilgsis“ ir santykis su miestu bei nagrinėjamos vykstančių pokyčių mieste nuotaikos. Vyrauja motyvai nuo nuolat augančio miesto peizažų, miestiečių portretų ar gyvūnijos vaizdavimo iki pandemijos atgarsių. Tai subtilus, asmeninis požiūris, pastebėjimai bei patirtis, kuriais autorius nori pasidalinti su šios parodos lankytojais.

„Kaunas photo“ lauko parodos
Įvairios vietos

Jau įvyko didieji 18-ojo fotomeno festivalio atidarymo renginiai, o lauko parodas, tarp kurių – ir „Kaunas Photo Star“ nugalėtojos Marnos Clarke ekspozicija Vienybėįs aikštėje, galite aplankyti bet kada jums patogiu metu iki pat spalio pabaigos. Atraskite įspūdingą fotografijos pasaulį Draugystės parke, Kalniečių parke, Čečėnijos aikštėje, Žemųjų Šančių skvere prie A. Juozapavičiaus pr. 57, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje ir jau minėtoje Vienybės aikštėje.

ANTRADIENIS, 09 14

Osvaldos Ivanauskienės knygos „Laimės punktyru pasiuvinėtas“ pristatymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Autorę kalbins poetė Enrika Striogaitė, fortepijonu gros Kristina Ivanauskaitė-Čiurilienė.

„Nerašau modernių eilių“ – atvirai prisipažįsta šios knygos autorė Osvalda. Ir išties jos eilėraščiai man primena vėjyje švyluojančias ežero smilgas – tikri, atviri, išsiskleidę virš žemės, o šaknį paslėpę po žeme, vandeniu, debesiu. Tartum viskas paprasta, aišku, tačiau kiekvienas tekstas turi savo potekstę, erdvę tarp eilučių, pabaigos paslaptį. Eilėraščiai neįkyriai autobiografiški, autorė perbėga savo gyvenimo tarpsnius, pamini įvykius, tačiau skaitytojui palieka apibendrintą mintį. Ji tarsi susilieja su pasauliu, aplinka, gamta, tekantį laiką priima su šviesiu liūdesiu, viltimi, meile, suvokdama, kad džiaugtis vis dar yra kuo…“, – rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Registruotis į renginį kviečiame telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.

Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“. „2-osios laiptinės respublika“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šiais metais festivalis orientuojasi į menininkus, savo kūriniuose nagrinėjančius esamuoju laikmečiu itin aktualią „atstumų“ temą. Atidarymo proga – Sigitos Pikturnaitės režisuoto spektaklio premjera.

„2-osios Laiptinės Respublika“ (pjesės autorė Irena Kunevičiūtė) – interaktyvus spektaklis paaugliams, pilietiškumo, bendruomeniškumo ir paauglystės virsmų temomis. Spektaklio pradžioje trys pagrindiniai jo veikėjai, tos pačios laiptinės kaimynai paaugliai: „moksliukė“ Elė, „mis populiarioji“ Deima bei nuo kompiuterinių žaidimų priklausomas Rėjus, susipykę su savo šeimomis, maištaudami nutaria čia, laiptinėje, įkurti savo nepriklausomą „2-iosios Laiptinės Respubliką“ ir tik nuo žiūrovų pasirinkimų priklausys kaip ši šalis gyvuos toliau.

Lauko kinas: „Izaokas“, 20:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

1941-aisiais Lietūkio žudynėse kariniu kastuvėliu nužudomas žydas Izaokas. Po daugelio metų į Sovietų Lietuvą sugrįžta režisierius Gutauskas (akt. Dainius Gavenonis), gavęs leidimą apie Lietūkio žudynes sukurti filmą. Visuotinio sekimo apsėsta NKVD stebi ne tik Gutauską, kurio kuriamo filmo scenarijus stebėtinai tikroviškai vaizduoja Lietūkio žudynes, bet ir Gutausko jaunystės draugą Andrių Gluosnį (akt. Aleksas Kazanavičius) bei jo mylimąją Eleną (akt. Severija Janušauskaitė). „Izaokas“ – tai detektyvinė istorija, pasakojanti apie kaltę, kerštą, meilę ir sugriautus žmonių gyvenimus. Jurgio Matulevičiaus filmas paremtas to paties pavadinimo Antano Škėmos apysaka.

Kadras iš filmo „Izaokas“

TREČIADIENIS, 09 15

X Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. Atidarymo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jubiliejinis festivalis, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, kviečia susipažinti su profesionaliais Lietuvos styginių kvartetais, išgirsti ne tik užsienio kompozitorių klasika tapusius kūrinius, bet ir susipažinti su lietuvių kompozitorių kūryba bei premjeromis. Festivalio atidarymo koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės Jurgio Juozapaičio ir Sergei Jevtušenko kompozicijos, kurias atliks VDU kamerinis orkestras su solistu Davidu Geringu, diriguos Vytautas Lukočius.

Kipro Kublicko nuotr.

Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“. Eskizų konkursas, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Festivalio komanda skiria didelįdėmesį jauniesiems menininkams. Ji rengia eskizų ir pjesių konkursus, kurių metu jaunieji kūrėjai gali pristatyti savo kūrybą, o geriausias idėjas įgyvendiname didžiojoje teatro scenoje. Su šių metų konkurso finalistais teatre pažindinsimės trečiadienį ir ketvirtadienį.

Trečiadienį laukia muzikinė ekstravaganza MU.DU (rež. Augustas Gornatkevičius) ir tragikomiški teatriniai nardymai „Paskutinis spektaklis (rež. Gabrielius Zapalskis).

MU.DU. Kūrėjų archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 09 16

Festivalis „Namas Nr. 3“: Spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“, 18:00 / 19:30
Kūrybos centras „K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Kinetinis spektaklis „Nekaltas prasidėjimas“ – tai eksperimentinis „Apeirono teatro“ darbas, kuriame, naudojant gyvą objektą (aktoriaus kūną) ir negyvą objektą (daiktą), tyrinėjamas kūnų judėjimas ir juos veikiančių jėgų ryšys. Spektaklyje vizualiomis priemonėmis kuriama sąveika tarp statikos ir dinamikos, disbalanso ir pusiausvyros. Tyrinėjamas kūnų judėjimo ir juos veikiančių jėgų ryšys.

Biblioterapijos užsiėmimas „Meilės reikšmė gyvenime“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Biblioterapija – tai pagalba skaitymu ir rašymu. Ji taip pat skatina kūrybiškumą, padeda geriau pažinti save. Šiais laikais, kai gyvenimas kupinas neužtikrintumo ir nežinios, o žmonės patiria daugiau streso, knygos, skaitymas, pokalbiai apie knygas ir kūrybinis rašymas gali suteikti pagalbą ir emocinę paramą.

Šiame užsiėmime, pasitelkdami biblioterapijos elementus, kūrybinį rašymą, eilėraštį ir kitus tekstus, ieškosite atsakymų apie meilės vaidmenį mūsų gyvenimuose.

Užsiėmimą ves Vidas Dusevičius, filosofas, literatūros apžvalgininkas, Lietuvos biblioterapijos asociacijos narys, daugelio terapinio ir kūrybinio rašymo projektų dalyvis ir vadovas.

Registracija į užsiėmimą: https://bit.ly/3DTTRh0 arba telefonu (8 37) 20 64 14.

Mėgstamo eilėraščio skaitymas, 18:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Norinčius pasidalinti savo ar mėgstamo autoriaus kūryba, kviečiame registruotis el.paštu edastonic@gmail.com
Skaitymus lydės gyva Arūno Perioko muzika.

„Mokumentai“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų projektas „Mokumentai“ – videomeno ir trumpametražių filmų peržiūrų bei diskusijų serija – sugrįžta. Filmų peržiūrose toliau bus bandoma atsakyti į klausimą, kur galima brėžti liniją tarp dokumentikos ir videomeno kūrinio.

Pirmajame vakare –  Thom Andersen video esė „Los Andželas vaidina save“ (2004). Filmą pristatys filosofas J. D. Mininger. Pristatymas ir filmas vyks anglų k.

Kadras iš filmo „Los Andželas vaidina save“