Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 9–12 dienoms

9 rugpjūčio, 2021, Maršrutai

PIRMADIENIS, 08 09

Vyčio Šulinsko fotografijų paroda „Laikas“, 10:00–18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

„Ar pastebėjote, kad gyvenimas dažnai susideda iš laukimo? Vaikystėje laukiame, kol užaugsime, vėliau – kol pabaigsime mokslus, tuomet laukiame savo žmogaus, vaikų, vėliau anūkų… Kasdienybė kupina ateities planavimo. Net jei šiandien nesame patenkinti savo gyvenimu, tikimės ir laukiame, kad ateityje bus geriau. O kiek dėmesio skiriame dabarčiai – laikui, kai iš tiesų gyvename? Prasmingai išgyventas dabarties momentas, kai suprantame dabarties išgyvenimą ir jį įsisąmoniname, augina mūsų asmenybę, leidžia pajausti vidinę harmoniją. Net jei dabartis nėra maloni, kelianti daug skausmo, pykčio ar kitų neigiamų jausmų – svarbu mokytis joje išbūti, išjausti, įsiklausyti į save, išgyventi. Nekaupti ir nenukišti į gilius pasąmonės klodus, susitikti akis į akį su savimi, tokiu, koks esate, su visais savo jausmais“, – sako parodos autorius. 

V. Šulinsko nuotr.

Relitos Mielės mažosios plastikos ir odos objektų paroda „Forma, Figūra, Fazė“, 11:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Ši paroda – tai pagoniško mėnulio kulto interpretavimas per formą. Remiantis Baltų mitologijos studijomis, panaudojant odos ir knygrišybos technikas, sukurti odos objektai, mažoji odos plastika. Parodoje atsispindi nuo mėnulio fazių priklausanti viso gyvojo pasaulio ir gamtos tvarka, augimas, atsinaujinimas, blogio nykimas.

Bibliotekos archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 08 10

Fotografijų konkurso „Yourope“ paroda, 08:00–22:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Fotografijos konkursas „Yourope“ – tai „15-ųjų ES išsiplėtimo metinių“ (en. „15th Anniversary of EU Enlargement“) projekto organizuojama paroda-konkursas, kurioje pristatomos tarptautinės komisijos išrinktos geriausios fotografijos, konkurso skelbta tema „Ką man davė Europos Sąjunga?“.

Konkurse dalyvauti buvo kviečiami įvairaus amžiaus žmonės (nuo 16+ m.) iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Konkurso užduotis – pateikti fotografiją, kurioje atsispindėtų kaip nuotraukos autorius jaučiasi būdamas Europos Sąjungos pilietis, ateities viltis ir lūkesčius.

„15-osios ES išsiplėtimo metinės“ (en. „15th Anniversary of EU Enlargement“) yra programos Europa Piliečiams remiamas projektas, kurio metu siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į svarbų įvykį – 2004-aisiais metais įvykusį Europos Sąjungos išsiplėtimą, kai prie Sąjungos prisijungė itin daug valstybių, tame tarpe ir Lietuva.

Paskaita „Bendruomenių atsparumas“, 18:00
Online

Paskaitos metu bus glaustai aptariamas bendruomenių atsparumas kaip savotiškas šalutinis bendruomenių stiprinimo reiškinys. Bendruomenių atsparumas tai bendruomenių gebėjimas įveikti iššūkius bei išnaudoti įvairias atsirandančias galimybes, mokytis iš savo patirties ir geriau išnaudoti savo vidinius išteklius. Bendruomenių atsparumas yra lemiamai svarbus pokyčiuose, stichinėse nelaimėse, įvairiais sunkmečiais arba bendruomenėms išgyvenant sudėtingas problemas.

Pranešėjas: Paulius Godvadas – VšĮ „Kitokie projektai” partneris, sociologas ir socialinis darbuotojas, darbo su bendruomene ir bendruomenės plėtros konsultantas bei entuziastas.

„Kūryba ir dialogas: pokyčiai bendruomenėse“ – paskaitų ir pokalbių ciklas, kurį organizuoja „Kaunas 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas!“.

Sutartinių giedojimo mokymai, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik noro ir trupučio susikaupimo. Kviečiami ir nei karto nebandę, ir jau pramokę – jaukiame rate susipažinsite su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsite savo balsus ir pajusite sutartinių galią „čia ir dabar“.

Užsiėmimus veda grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė.

Bibliotekos archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 08 11

Keliaujančios maiNytuvės-maiVytuvės, 18:30
Kiemas tarp V. Krėvės pr. 74, 76 ir Pramonės 73, 75, 77, 79 namų

Po Kauną ir Kauno rajoną skrajojanti iniciatyva kviečia ne tik prekybai ir mainams, bet ir įvairioms veikloms.

Dainavos mikrorajono kaimynų vaikai kviečiami dalintis nebenaudojamais žaislais, mamos – išaugtais vaikų rūbais, šunų ir kačių augintojai – nebenaudojamais augintinių daiktais. Taip pat vyks burbuliatorius – atsineškite muilo burbulų, juk smagu bus burbulų jūroje!

Grupės „Akli“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Tamsiojo post-Kauno atstovai „Akli“, regimi ir girdimi gerokai platesniu mastu, gimtajame mieste pristatys visiškai naują, būtent rugpjūčio 11 d. išleidžiamą savo albumą „Refleksija“. Ruoškitės įsivirpinti.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79 

Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas ciklas grįžta trečiam lauko kino sezonui ir trims seansams. 

Pirmasis filmas „Mayor“ (rež. David Osit; JAV, JK, 2020) – tai tikras politinis pasakojimas apie Musą Hadidą, krikščionį Ramalos (Palestina) merą, antrosios jo kadencijos metu. Iš visų pusių apsupti izraeliečių gyvenviečių ir kareivių, daugelis Ramalos gyventojų niekada neturės galimybės nukeliauti daugiau nei kelis kilometrus nuo savo namų, todėl meras Hadidas yra pasiryžęs paversti miestą gražia ir oria vieta gyventi. Bet kaip vadovauti miestui, kai neturi šalies?

KETVIRTADIENIS, 08 12

Paroda „Sumner Welles deklaracijai 80“, 10:00–16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

2021 metų vasarą minint JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį, kelionę po Lietuvą pradeda Sumner Welles deklaracijos 80-ečiui skirta istorinė archyvinių dokumentų ir nuotraukų paroda. Dokumentas, bylojantis apie JAV pastangas paremti Lietuvos siekį atkurti laisvę ir valstybingumą, buvo 1940 metų liepos 23 dieną laikinai ėjusio JAV valstybės sekretoriaus pareigas Benjamin Sumner Welles paskelbta deklaracija. Pavadinta ją inicijavusio politiko vardu, deklaracija skelbia, kad JAV Šaltojo karo metu oficialiai nepripažino Sovietų Sąjungos įvykdytos Baltijos šalių aneksijos.

Šokio spektaklis „Perdegimas“, 20:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Degantis vidus, padrikos mintys ir nevaldomas kūnas, brendantis per klampiame smėlyje pabirusius pasaulio paveikslėlius. Vargu šiandien rastume šiuolaikinį žmogų, kuris nė sykio gyvenime nebūtų „perdegęs“. Tokie sniego žmonės paprasčiausiai nebeegzistuoja. Juk gyvename planetoje, kuri aplink savo ašį per pastaruosius kelis dešimtmečius išmoko suktis nebepaisydama fizikos dėsnių.

Trupės „Nuepiko“ spektaklio tikslas nėra moralizuoti, o verčiau skatinti susimąstyti, nebijoti kelti prasmingus klausimus sau. Tai spektaklis kiekvienam nors kartą „perdegusiam“, ar negalinčiam likti abejingu aplinkos „gaisrams“.

Dėl riboto vietų skaičiaus būtina išankstinė registracija: https://bit.ly/3lkZVZ9