PIRMADIENIS, 08 07
Paroda „Tradicijos: kostiumai ir papuošalai“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24
Parodoje eksponuojami tautų kostiumai kurti Elmiros Bielialovos, o totorių ornamentai – Elviros Drozdovos. Bibliotekoje galite pamatyti penkių Lietuvos regionų ir Lietuvoje gyvenančių tautų – latvių, estų, romų, Krymo totorių, karaimų, ukrainiečių, uzbekų, žydų, lenkų, suomių ir švedų, tautinius kostiumus.
Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės „Marmiai“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla
Knygų visai šeimai „Marmiai“ autoriai Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis pakvies leistis į jaudinančius atradimus kartu su paslaptingaisiais Martvudo girios gyventojais marmiais. Susitikimo metu jie vaikams daugiau papasakos apie marmius, Martvudo girią ir kūrybą.
Užsiėmimą sudaro 2 dalys: knygų „Marmiai“ pristatymas bei kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai, pasitelkę spalvas ir skirtingas formas, galės susikurti savo asmeninius marmiškus akinukus nuo saulės.
ANTRADIENIS, 08 08
Dailės terapija parodoje „Žalia“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Dailės terapijos grupę veda dailės terapeutė-praktikė Sigita Kupčiūnienė, LDTA narė, viena iš šios profesijos pradininkių. „Su smalsumu tyrinėju žmogaus asmenybę ir jo pasireiškimą per meno kūrinį. Meno kūrinyje matomi simboliai, archetipai, sukuriamos metaforos, asociacijos –nuostabus kelias pažinti save.
Su grupės dalyviais keliausite į parodoje „Žalia“ esantį „Mokslo koridorių“, kuriame apstu gamtos bei meno objektų – nuo dumblių, roplių, samanų, akmenų iki dailės priemonių bei meno kūrinių. Vėliau kursime, piešime ir grupėje aptarsime tai, kokie jausmai bei mintys iškilo proceso metu.
Vietų skaičius grupėje ribotas – iki 10 asmenų, todėl būtina išankstinė registracija tel. +370 602 805 37 (darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.) arba el. paštu dailesterapia@gmail.com
Koncertų ciklas „Rugpjūčio laiškai“: Kosto Smorigino trio, 19:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Antrus metus rengiamas koncertų ciklas „Rugpjūčio laiškai“ bardų kūrybos mylėtojus kviečia į muzikinius susitikimus. Pirmajame ciklo koncerte, pritariant ištikimam bendražygiui, jo dainų aranžuotojui, kompozitoriui Audriui Balsiui (klavišiniai) ir gitaros virtuozui Martynui Kuliavui, Kostas Smoriginas pristatys savo naujausią kompaktinę plokštelę „Vakar“, išleistą 70-ties metų sukakčiai.
„Scanoramos“ vasara Kaune. „Superkomikė“, 21:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A
Nusikirpti plaukus. Neskaityti knygų. Niekada nesirūpinti jokia gyva būtybe. Tai sąrašas, kurį sudarė 13-metė Saša, norinti tapti stand-up komike. Kad prabiltum apie skaudžiausius dalykus, privalai suskelti pokštą.
Berlyno kino festivalyje apdovanota švedų režisierės Sannos Lenken juosta „Superkomikė“ privers nubraukti juoko ir liūdesio ašaras!
Seansas nemokamas.
TREČIADIENIS, 08 09
Ekskursija parodoje „Žirgas – dausų palydovas“, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64
Paroda supažindina su Pakalniškių kapinyno paslaptimis ir jas atskleidusiais archeologais – Juozu Antanavičiumi ir Kazimiera Gabriūnaite. Šie archeologiniai tyrinėjimai vieni pirmųjų leido įdėmiau pažinti žirgo laidojimo papročius Lietuvos teritorijoje.
Kiekvieną trečiadienį 17.30 val. organizuojamos nemokamos pažintinės ekskursijos su parodos kuratore Kristina Petrauske. Norinčius dalyvauti parodos pristatyme muziejus kviečia registruotis el. p. registracijavdkm@gmail.com. Įėjimas į parodą – su muziejaus bilietu.
Miško maudynės, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Santakos parko skaitykla
Visi, pasiilgę miško, tačiau vasarojantys mieste, kviečiami į miško maudynes Santakos parke. Miško maudynės yra tam tikra terapijos forma, skirta sąmoningam buvimui gamtoje bei penkių ar net šešių juslių suaktyvinimui. Vaikščiosime parke taip, lyg būtume čia pirmą kartą, atsipalaiduosime ir pailsėsime, viską išvysime kitomis akimis bei patirsime gamtos gydančią galią. Atverti sąmoningo buvimo vartelius į gamtą pakvies profesionali miško maudynių terapeutė Eva Guobė. Užsiėmimas vyks bet kokiu oru, todėl apsirenkite tinkamai, turėkite pleduką ir puodelį arbatai.
Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Naujasis pasaulis“, 19:00
Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia,
Papilio g. 7
Heidelbergo universiteto kamerinis choras „Camerata Carolina“ (Vokietija) parengė programą, kurioje – sakralinė muzika iš Šiaurės ir Pietų Amerikos.
„Romuvos“ lauko kinas: „Po saulės“ (Aftersun), 22:15
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62
Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).
Prieš dvidešimt metų pigiame Turkijos kurorte Sofi su tėčiu praleido paskutines bendras atostogas. Jaunatviškas, vos 30-ties, Kalumas (Paul Mescal) ir 11-metė Sofi atrodė lyg brolis ir sesuo. Retas, todėl itin brangus laikas kartu buvo pilnas saulėtos melancholijos, mažų nesklandumų, šilumos, smalsumo ir draugystės. Sofi ryškiai prisimena šias atostogas. Ji atkuria tėčio paveikslą, MiniDV juostelėse užfiksuotus įrašus jungdama su išgalvotais bei tikrais atsiminimais, ir bando suprasti žmogų, kurio galbūt nepažinojo.
Rež. Charlotte Wells
KETVIRTADIENIS, 08 10
Prezidento Antano Smetonos gimimo diena, 10:00–19:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33
Rugpjūčio 10-ąją, Prezidento Antano Smetonos gimimo dieną, Istorinė LR Prezidentūra laukia visų būriais ir po vieną: „Gimtadienio proga dovanojame Jums nemokamą muziejaus lankymą, ekskursijas parodoje „Antanas Smetona: nelengvi pasirinkimai“ ir net galimybę „pasimatuoti Prezidento batus” priimant svarbius sprendimus. Sėdėdami prie Prezidento darbo stalo galėsite atsiliepti į nesibaigiančius telefono skambučius, suformuoti naują Vyriausybę, patyrinėti Prezidentui siųstas telegramas, o pavargus nuo sunkių prezidentinių sprendimų – tiesiog pasiklausyti A. Smetonos mėgtos muzikos.“
Gabrielės Aleksės ir Petro Lincevičiaus parodos „Prosakmė“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Ši paroda – vieta. Tai siekis mąstyti apie tai, kaip gyvenimas konkrečiose geografinėse vietovėse ir jų istorijos sluoksniai palieka pėdsakus/įspaudus tolesnio asmenybės vystymosi ir vidinio pasaulio kismo branduolyje. Tai mąstymas iš konkrečios vietos ir mąstymas apie ją tuo pačiu metu. Tai suvokimas, kad konkreti geografinė vieta yra tapusi mąstymo, tapatumo, savimonės žeme. Petrui Lincevičiui ši žemė yra Šilavoto kaimas, o Gabrielei Aleksei – Plokščių kaimas ir jame esanti močiutės sodyba. Tai vietos, kur ne tik gyventa ar leistos vaikystės vasaros, bet ir protėvių įgyventos, įmintytos vietos, savotiškas giminės palikimas. Užsimezgusio ryšio su ten esančia jusline aplinka, narpliojimas ir mėginimas išgirsti tai, ką filosofas Arvydas Šliogeris įvardijo prosakme, kuri gali būti apibūdinama kaip iki kalbinė tikrovė. Tai neartikuliuota kalba, kokia kal̃ba: žemė, akmenys, upės, medžiai.
Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Nauji vardai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Gabrielė Kupšytė (mecosopranas), Modestas Sedlevičius (baritonas) ir Justas Čeponis (fortepijonas) atliks Wolfgang Amadeus Mozart, Gioachino Rossini, Vincenzo Bellini, Vytautas Klova, Juozas Gruodis, Balys Dvarionas, Henri Duparc, Erich Wolfgang Korngold, Paolo Tosti muziką.
„Nutikimas #5 | Palmės Žiedas“, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40
Užaugęs Kaune ir stipriai paveiktas skirtingų kultūrų, Jonas muziką pradėjo kurti dar vidurinės mokyklos laikais. Tada jo santykis su kūryba buvo abstraktus, jo kūriniai – laisvi ir nenuspėjami. Palmės Žiedas daugelio minimas kaip eklektiškas, vis dar save atrandantis atlikėjas, tačiau jis pats sako: „Muzika man yra tik įrankis, tai yra tik būdas papaskoti istorija, atskleisti save. Niekada nemąsčiau, koks būtent stilius man iš tikrųjų patinka.“