Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 6–8 dienoms

6 rugpjūčio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 06

Paroda „René Magritte. Graphic Works“
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Vieno garsiausių Belgijos dailininko darbai į Kauno miestą atvežti pirmą kartą. Parodą sudaro eksponatai iš privačios kolekcijos. Tai 56 originalios René Magritte litografijos iš dviejų rinkinių – „Maldororo giesmės“ („The Songs of Maldoror”) ir „Gyvenimo būtinybės ir sapnų pasekmės” („The necessities of life and the consequences of dreams”). Piešiniuose menininkas naudojo trumpalaikį ir eksperimentinį prisilietimą – techniką, kuri atskleidžia jo virtuoziškumą. Piešiniuose aiškiai vaizduojama viena iš mėgstamiausių jo temų: paslapties ir kasdienės tikrovės susiliejimas.  

Muziejaus nuotr.

DJ vakaras: Gnaw, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Geriausieji gyvenimo vingiuose neužsilieka ir juda spėriai – tai puikiai suprantame. Mūsų baro galva Marius išplaukia į naujus vandenis, tad atsisveikinimui sutarėme surengti pamojimo ranka vakarą. Marius savo ruožtu sakėsi puikiai išjautęs „Godo“ ir tam ruošiantis specialią selekciją, kurioje netrūks ir pastarojo meto atradimų, šokių muzikos bei tribal tematikos“, – rašoma kultūros baro kvietime.

Monikos Liu koncertas, 20:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

Po devynerių metų, praleistų užsienyje, gyventi į Lietuvą sugrįžusi Monika Liu praėjusių metų pabaigoje atvertė naują karjeros puslapį, nustebindama klausytojus lietuviškąją estradą primenančiu skambesiu. Kartu su pirmuoju singlu „Vaikinai trumpais šortais“ pristatytas ir išskirtinis atlikėjos įvaizdis, įkūnijantis to laikmečio dvasią.

ŠEŠTADIENIS, 08 07

Ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai–muziejus, E. Fryko g. 14

Užsukę į šį unikalų butą išgirsite pasakojimus apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią vasarišką Kauno miesto panoramą.

Gerbiant šių namų tradicijas, atvykę turėsite nusiauti batus. Pasirūpinkite kojinėmis ar šlepetėmis! Būtina registracija tel.: 837 229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt, kadangi vietų skaičius ribotas.

Muziejaus archyvo nuotr.

Ekskursija „Kauno tvirtovės VIII fortas – Cepelinas, Vanduo ir Piramidė“, 12:00
Pryšmančių g.

Po metų laiko, 1915 m. rugpjūčio 7 d., fronto linijai priartėjus prie Kauno tvirtovės – čia prasidėjo kautynės. Po 11 d. trukusių kautynių Vokietijos kariuomenė užėmė tvirtovę ir Kauno miestą.

Net ir po I Pasaulinio karo tvirtovė išliko aktuali karinei paskirčiai. Nors atkūrus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę tvirtovės aktualumas sumenko – šiandiena tvirtovė aktuali kaip atgimstantis kultūros paveldas, vietos bendruomenių, meno iniciatyvų ir turizmo objektas. Siekiant paminėti Kauno tvirtovės žlugimą ir šviesti visuomenę apie I Pasaulinio karo veiksmus Kauno tvirtovės parkas kviečia į du mėnesius truksiantį ekskursijų ciklą. Šįkart stotelė – VIII forte.

Registracijos forma.

TẽKA: „Šančių krantas“, 13:00
Šančių paplūdimys

Nepriklausoma iniciatyvinė komanda TẽKA veikia nuo 2016 m. Kaune bei Kauno rajone. Grupės veikla nukreipta į minkštąsias upių bei pakrančių kultūrinio gaivinimo iniciatyvas, upių atminties tyrimus bei kūrybinių procesų žadinimą Kauno regiono paupiuose, į kurį įtraukiamos vietos bendruomenės.

Šįkart TẽKA kviečia Šančių gyventojus ir kitus kauniečius šeštadienį susitikti kūrybiniam dialogui Nemuno pakrantėje ir surasti (bei suprasti) savąjį krantą! Laukia ekspedicijos, diskusijos ir kitos veiklos.

SEKMADIENIS, 08 08

Kariliono muzikos koncertas „Vasaros sąskambiai“, 16:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos koncertai. Šį sekmadienį karilionu skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta, kuri kviečia į koncertą „Vasaros sąskambiai“. Jame – Wilhelm Bender, J. S. Bach, Geo Clement, E. Satie, Peter Langberg muzika.

Pažaislio muzikos festivalis. Edukacinė programa vaikams ir jų tėveliams „Ritmo žaidimai III“, 16:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius bei Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji) kviečia į nuoutaikingą popietę. Programoje – Nebojsa Jovan Zivkovic, Takatsugu Muramatsu, Dobri Paliev, Robert Muczynski, ritmo žaidimai su kūno perkusija.

Vakaras „Skambant muzikai – apie kultūrą iš arti“, 19:00
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikos terasa, Žemaičių g. 31A

Du kūrybos draugai – kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir režisierius Gytis Padegimas – kviečia pasikelti į Prisikėlimo bažnyčios terasą, žvilgterėti į savo mylimą miestą ir pasiklausyti bei aktyviai sudalyvauti minėtų asmenų spontaniškame pokalbyje gyvenimo kultūroje ir kultūros gyvenimo temomis.

Esant blogam orui, koncertas vyks ne terasoje o bazilikos konferencijų salėje.