Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 5–7 dienoms

5 rugpjūčio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 05

„ConTempo“: Ilgos trukmės performansas „Sfera 2033“, 10:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Sfera“ – tai mokslinių tyrimų projektas, kuriuo siekiama mesti iššūkį tradicinėms meno kūrimo formoms. Ilgos trukmės performanso metu erdvėje tikras gyvenimas susitiks su hipererdve, smegenys susitiks su kūnu, siela liesis su ekonomika. 

Tarptautinė menininkų bendruomenė „Sfera“ įkūnija kibernetinę poetiką. Ilgos trukmės performanse kūrėjai naudoja šokio, LARP (gyvo veiksmo vaidmenų žaidimo, angl. live action role-playing game), kriptovaliutų, NFT ir virtualios realybės technologijas bei metodus. Performanso žiūrovams jie suteikia galimybę patirti dar neišgyventas realybes. 

Pasirodymai vyks:
Rugpjūčio 5 d. 10:00 – 24:00 val.
Rugpjūčio 6 d. 10:00 – 24:00 val.
Įėjimas nemokamas ir atviras viso performanso metu, pasirodymai 10:00, 13:00, 18:00 ir 21:00 val.

Muzikinis patyrimas „Susipynę“, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Susipynę: muzikinis patyrimas, kuriame persipins garsai ir mokys mus daryti tą patį. Ritmui nėra sienų, rasės ar tautybės, tad kviečiame per ritmą mokytis bendrumo tarptautinėje muzikinėje popietėje. Ieškosime būdų, kaip užmegzti ryšį per muziką atrasti pasaulio suvokimo būdus kuriant, tyrinėjant, improvizuojant ir įtraukiant skirtingas kultūras. Susitiksime, bendrausime ir ieškosime bendros kalbos per muziką“, – rašoma kvietime į renginį.

Renginio svečiai, muzikantai ir mėgėjai, turės galimybę prisijungti prie „jam session“, inicijuotos Kauno menininkų namų ir menų agentūros „Artscape“ vasaros stovyklos „Ritmas ir garsas“ dalyvių. Kiekvienas galės prisijungti prie laisvo grojimo, o tiems, kurie norės klausytis, bus pavėsis atsisėsti, mėgautis garsu ir pabendrauti.

Parodos „Takūs kūnai 3/5. Slystantys paviršiai“ atidarymas, 18:00
„Nemuno7“, Zapyškis, Kauno raj.

Buvusiame laive-žemkasėje „Nemuno7“, prisišvartavusiame Zapyškyje, atidaroma trečioji parodų ciklo „Takūs kūnai“ dalis „Slystantys paviršiai“. Joje – specialiai atidarymui kuriama Venecijos bienalėje Lietuvai šiemet atstovaujančio Roberto Narkaus instaliacija ir video menininkės Ievos Kotrynos Ski kūrinys.

Koncertas „Laws of Distraction“, 20:30
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Elektroninės muzikos prodiuserė Monikazė kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru Vasaros scenoje pristatys valandos trukmės elektroakustinę simfoniją „Laws of Distraction”. Pasirodyme skambėsiantys kūriniai gimė per asmeninę Monikazės patirtį dirbant kūrybinį darbą. Atlikėja tikra, jog kiekvienas susidūręs su sunkumu išlaikyti dėmesį ir spėti iki numatyto termino, „Laws of Distraction” dainose gali atrasti save.

ŠEŠTADIENIS, 08 06

„ConTempo“: „Žirafos“, 10:30
Prie Kauno pilies ir ženklo #Kaunas

Jei pastebėsite poetiškai gatve klajojančių žirafų šeimynėlę, neišsigąskite, o nusišypsokite! Rugpjūčio mėnesį spalvingų žirafų būrys Kauno miesto ir rajono gatvėse kurs svajingą savanos atmosferą. Vedami ritmingų būgnų garsų, šie žavūs ir smalsūs gyvūnai tyliai judės pirmyn be jokio scenarijaus ir žaismingai megs pažintis su aplink juos besibūriuojančiais vaikais ir suaugusiais. Tai – teatro „Xirriquiteula“ (Barselona) pasirodymas. Nemokamai.

Parodos „Melioracija“ atviras lankymas, 11:00–18:00
Donelaičio g. 2, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmai

Tai vienintelis vasaros šeštadienis, kada galėsite laisvai, be registracijos, aplankyti parodą „Melioracija“. Trečius metus vykstanti tarptautinė mainų rezidencijų programa „DeMo“ menininkus/es iš Ukrainos, Lietuvos, Šiaurės Airijos ir Prancūzijos (Niamh Seana Meehan, Mark Buckeridge, Ona Juciūtė, Beatrice Celli, Anton Karyuk, Vytautas Stakutis, Julija Račiūnaitė, Kipras Dubauskas, Lia Dostlieva, Nazar Furyk, Andrii Dostliev ir Julija Beliaeva) kvietė kiek įmanoma subjektyviau tyrinėti galimas sąsajas, sutapimus ir skirtumus tarp įvairių modernybių ir modernizacijos procesų, jų formų ir išraiškų. „Melioracija“ atskleidžia pastarojo tyrimo perspektyvas tuo pačiu atverdama klausimą apie šiandieninį mūsų ryšį su pažanga arba progresu ir neišvengiamą jo dialektiką bei materialumą.

Parodos kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė, architektė – Gabrielė Černiavskaja, koordinatorė – Brigita Bareikytė. Paroda veiks iki rugpjūčio 21 d. Kitomis dienomis reikalinga registracija el. paštu: agne@kmn.lt

Paroda yra Mainų rezidencijos „DeMo“ ir „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

„ConTempo“: „Vėtrungė“, 11:30 / 17:00
Neries upė, Santakos parkas

„Vėtrungė“ – vienas pirmųjų prancūzų akrobato Boris Gibé 2005 m. sukurtų pasirodymų, kuris 2021 m., kartu su akrobate Martina Monnicchi, buvo atkurtas ir įgavo naują pradą. Pasirodymas tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme gali būti vadinamas nežemišku šou, įkvepiančiu žiūrovus vandens ir vėjo genamoms vizijoms. Akrobatinis pasirodymas stebina savo unikaliu ir fiziškai sudėtingu išpildymu. Nemokamai.

Martyno Plepio nuotr.

Ekskursija po A. ir P. Galaunių namus-muziejų, 12:00
Vydūno al. 2

Ekskursijoje bus pasakojama apie asmenybes, kurios skleidė savo žinias, talentus ir dovanojo Lietuvos kultūrai prasmingus darbus. Apie Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės (1895-1962) indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, Pauliaus Galaunės (1890-1988) muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius, apie Kazimieros Galaunienės gyvenimą, muziejinę veiklą ir pastangas įkuriant A. ir P. Galaunių muziejų. Aplankysite 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto signataro, visuomenės veikėjo, diplomato Kazio Bizausko (1892-1941), 1933-1940 m. gyvenusio su šeima A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o besidominčius tarpukario architektūra kviesime apžiūrėti net dvi parodas ,,ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“, kurioje pristatomi architekto, inžinieriaus, interjero meistro Arno Funko projektai, tarp kurių ir Galaunių namas, bei ,,MODER… KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA” – paroda, skirta vaikams, tačiau puikiai tinkanti ir suaugusiems.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 arba +37067280767

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Duok man gyvenimą, kurį myliu“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vokiečių lyrinis baritonas Benjaminas Applas, kurio meistriškumas, anot kritikų, yra „nepakeliamai jaudinantis“ („The Times“), ir pianistas Simonas Lepperis, „BBC Music Magazine“ pavadintas „sensacingu atradimu“, kvies klausytojus pasinerti į romantinę programą, pavadinimu „Duok man gyvenimą, kurį myliu“ kartu su pianistu Simon Lepper. Skambės Henri Duparc, Ernst Krenek, Hugo Wolf, Ralph Vaughan Williams, Alban Berg, Franz Schubert kūryba.

SEKMADIENIS, 08 07

Istorijų festivalis. Interaktyvi paroda „Iš tamsos“, 11:00–18:00
Gimnazijos g. 4

Menininkė Jenny Kagan, kauniečių Juozapo Kagano ir Margaritos Štromaitės dukra, užaugo Jungtinėje Karalystėje, apsupta istorijų apie prieškario ir karo metų Lietuvą. Parodoje „Iš tamsos“ ji atgaivina savo tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metais. Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.

„Pasaulis skamba“. Samba Touré akustinis koncertas, 15:00
Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Kauno raj.

Antrąkart į Lietuvą grįžtantis dykumų bliuzo atlikėjas Samba Touré yra vienas geriausių šiuolaikinių Afrikos gitaristų bei vokalistų. Tai liudija ir šiais metais nuskintas „Songlines“ apdovanojimas – laimėtas geriausio metų atlikėjo titulas. Po pasirodymo Kaune – nemokamas koncertas prie Nemuno.

Varpų muzikos koncertas „Moto Perpetuo“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną rugpjūčio sekmadienį ir Baltijos kelio dieną Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skambės kariliono muzikos koncertai, kuriuos atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta ir Raimundas Eimontas. 

Rugpjūčio 7 d. koncertuos Austėja Staniunaitytė-Proietta. Pirmoje koncerto dalyje išgirsite Geert D’Hollander kūrinį „Moto Perpetuo“. Tai kūrinys, kuris šiais metais laimėjo pirmąją vietą Šiaurės Amerikos karilionierių gildijos organizuojamame kūrinių karilionui konkurse. Taip pat išgirsite Geert D’Hollander „Ludus Modalis“ (Spring Morning; Layers; Sorrowing; Melody).

Filmas „Kernagis“, 17:45
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Pirmasis dokumentinis Vytauto Kernagio, vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų, portretas. Šis filmas yra ir visos muzikanto kartos dienoraštis bei liudijimas, kad nepakeičiamų yra. Tyrinėdamas V. Kernagio šeimos archyvą, režisierius Andrius Lekavičius žiūrovus kviečia leistis į intymų ir nematytą maestro pasaulį.

„ConTempo“: Koncertas-performansas „Asamblėja“, 18:00
BLC Verslo lyderių centras, K. Donelaičio g. 62

Individualiai ir kolektyviai dalyvaudami interaktyvioje „Pitchblack“ (Liuksemburgas) ir lietuvių „Kosmos Theatre“ bei „Gluk Media“ garso instaliacijoje „Asamblėja“, klaidžiosite šydų labirinte, kartais sutikdami kitus žmones arba jų šešėlius ir žingsnius. Erdvėje gimstančių garsų kompozicija pavers paties žmogaus balsą svajingais ritmais. Panirę į nuolat besikeičiančią šviesų erdvę, išvysite ir „Balso atminties“ šokį, kuris projektuojamas kaip erdvėje banguojantis šydas. Be to, kūrėjai kviečia lankytojus į balso judesių dirbtuves, patyrinėti, kaip kurti muziką savo balsu ir kūnu. Vykdydami vaizduotės reikalaujančias užduotis, žaismingai ir teatrališkai atrasite turtingą savo balso išraiškos potencialą.