PENKTADIENIS, 08 04
„ConTempo“. „Symphonic Flock“, 16:00
Ąžuolynas (prie Stumbro)
„Symphonic Flock“ yra buveinė, bendruomenė, instrumentas, ceremonija… Tai kvietimas patirti bendrumo jausmą ir žmoguje slypintį gyvuliškąjį instinktą. TaI pasirodymas po atviru dangumi, kviečiantis žiūrovus pasiganyti su kiborgizmo menininke Moon Ribas ir akrobatu Quimu Girónu – šio kūrinio piemenimis ir atlikėjais. Kiekvienam žiūrovui po kaklu užkabinamas garsiakalbis, tarsi elektroninis karvės varpelis, todėl spektaklio garsas nuolat juda su žiūrovais, jiems su atlikėjais kaskart suformuojant ir išardant scenos choreografiją. Joan Cot Ros, muzikantė ir iš auditorijos formuojamo orkestro siela, manipuliuoja visa garsų visata, sukurta vien iš skirtingų balsų.
Su bilietais.
Donaros Manuk parodos „Spalvoti kūnai“ atidarymas, 18:00
LDS Kauno skyriaus galerija „Drobė“, Drobės g. 62–308
Tapytojos Donaros Manuk akto tapymas – tai intymus momentas, nes apsinuogindamas žmogus tampa tikras. Pasak jos: „Jis nebėra prisidengęs kauke ar etikete. Kūnas skleidžia energiją, spalvą, toną, o tapyba atliepia šią informaciją. Sumanytas, suplanuotas spalvas keičia kūno pareikalautosios – teptukas sumaišo tas spalvas, kurias kūnas spinduliuoja.“ Kaip teigia dailėtyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė, „Donaros tapyba drąsi ir atvira, tačiau ja niekada nesiekiama šokiruoti, atsisakoma žaisti pigiais triukais. Menininkė per tapybą išsisako – žemė yra tvirtai po kojomis, nereikia savimi abejoti ar per rimtai traktuoti gyvenimo. Donara turi tvirtus pagrindus. Ji gali sau leisti išrangyti kūnus pagal sumanytą eskizą ir, svarbiausia, įsiklausyti ir išgirsti, ką jie sako, bei pagal tai koreguoti pirminę idėją.“
Naktinis kinas po atviru dangumi. „Tiek grožio, tiek skausmo“ (All the beauty and the bloodshed), 22:00
„Marina Taste Gallery“, R. Kalantos g. 124
Žymi fotografė Nan Goldin pasinaudojo savo statusu meno pasaulyje, kad pareikalautų Sacklerių – farmacijos verslininkų ir filantropų šeimos – atsakomybės už opioidų krizę. Jos organizuotos protesto akcijos sukėlė šoko bangą svarbiausiose meno institucijose. Režisierė Laura Poitras („Pilietis Edwardas Snowdenas“) sukūrė itin atvirą, jaudinantį ir epišką pasakojimą apie šią menininkę, susiedama jos novatorišką fotografiją, aistringą aktyvistinę veiklą ir skausmo bei šviesos kupiną asmeninį gyvenimą.
ŠEŠTADIENIS, 08 05
Miesto sodų pleneras, 11:00
Šilainių sodai, Kauno tvirtovės VIII fortas
Tai atvira šventė visiems, kurie galbūt iki šiol nedrįso įsitraukti į kultūrinius ir meninius procesus. Septyni Lietuvos menininkai – Vita Zaman, Vytenis Burokas, Laura Stasiulytė, Andrius Zakarauskas, gintare konde, Anastasia Sosunova ir Augustas Serapinas – kurs po naują meno kūrinį viešai gamtos-mieste tematika, o susirinkę žmonės galės ne tik stebėti šį procesą, bet ir patys išmėginti įvairias kūrybos technikas dirbtuvių metu. Vakare vyks jaukūs muzikos pasirodymai ir ekskursijos po VIII fortą. Šventę apibendrins pokalbis su plenero kuratore Vita Zaman ir suneštinis gamtos gėrybių piknikas.
„ConTempo“. Paroda „MATERIA Explorations“, 12:00–17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
„MATERIA Explorations“ – Andrea Salustri ir Marijos Baranauskaitės Liberman bendrai kuruojama paroda, kurioje eksponuojami meno kūriniai, tyrinėjantys polistireno medžiagiškumą ir žaidžiantys su mūsų suvokimu apie jį, bei pratęsiantys idėjas, kuriomis grindžiamas Andrea Salustri performansas „Materia“. Kinetinėmis skulptūromis ir vaizdo instaliacijomis menininkai kviečia į polistireną pažiūrėti kitu žvilgsniu.
Meno kūriniai buvo sukurti tarptautinio Kūrybiškos Europos projekto „The Sphere“ kontekste: projektas siekia paremti naujus jau egzistuojančių šiuolaikinių cirko spektaklių pastatymus, kartu kurdamas sąlygas atsirasti naujiems šiuolaikinių scenos menų finansavimo modeliams.
Parodos lankymas nemokamas.
Ekskursija po ekspoziciją „Literatūra keičia!“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Ekspozicijoje lietuvių literatūra pristatoma septyniose skirtingose salėse pagal literatūros raidos laikotarpius – nuo seniausių laikų ir raštijos lietuvių kalba pradžios, spaudos draudimo, tarpukario ir kt. iki Sąjūdžio. Ekskursijų vadovas trumpai pristato kiekvieną salę ir literatūrinį laikotarpį, akcentuoja pačius įdomiausius joje esančius muziejaus eksponatus – tiek unikalias, retas knygas, tiek asmeninius rašytojų daiktus ir kt., – tada lankytojai kviečiami savarankiškai susipažinti su literatūros asmenybėmis, tendencijomis ir problematika įsitraukiant į interaktyvius žaidimus ir veiklas, kurių gausu kiekvienoje salėje.
Su bilietais. Registracija tel. +370 618 26887
„ConTempo“. „Materia“, 18:00
Kauno kultūros centro Girstučio padalinys, Kovo 11-osios g. 26
Choreografija kelioms polistireno figūroms ir vienam žmogui. Andrea Salustri „Materia“ tyrinėja vienos medžiagos – polistireno – galimybes iki tiek, kad ši atgyja, tapdama scenoje vykstančio veiksmo pagrindiniu veikėju. Atlikėjas perima tarpininko vaidmenį, o dėmesys nuolat kalibruojamas tarp objekto, manipuliatoriaus ir manipuliacijos.
Pažaislio muzikos festivalis. A. Martinaičio oratorija „Tikėjimo ir vilties invokacijos“, 19:00
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A
Tremtinių ir politinių kalinių metams paminėti skambės Algirdo Martinaičio oratorijos „Invokacijos tikėjimui ir vilčiai“ premjera. Oratoriją atliks Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir Dainius Svobonas. Dirigentas Robertas Šervenikas.
Nemokamai.
SEKMADIENIS, 08 06
Filmas „Karavadžo šešėlis“ (L’ombra di Caravaggio), 13:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
1610-ųjų metų Italija. Šventajame Romos mieste vis didesnį pasipiktinimą kelia talentingas, bet įžūlus dailininkas Mikelandželas Merizis, plačiau žinomas Karavadžo vardu (aktorius Riccardo Scamarcio). Jis nuteisiamas mirties bausme, o gavęs malonės prašymą popiežius nusprendžia pasitelkti seklius ir slaptajai Vatikano tarnybai liepia atlikti išsamų Karavadžo tyrimą. Rež. Michele Placido.
Kariljono muzikos koncertas „Katino Leopoldo sakmės: gyvenkime draugiškai!“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Raimundo Eimonto koncerto metu skambės pasaulio tautų: albanų, anglų, indėnų, škotų, airių, rusų, lietuvių, ukrainiečių ir kitų – liaudies dainų interpretacijos.
Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Netikėtas duetas“, 17:00
Kauno evangelikų liuteronų bažnyčia, Muitinės g. 8A
Jaunosios kartos klarnetininkė Morta Kacion, būdama vos 15 metų, išvyko iš Lietuvos tęsti muzikos mokslų Jungtinėje Karalystėje. Mančesteryje užsimezgė Mortos kūrybinė draugystė su viena ryškiausių jaunosios kartos Europos gitaros atlikėjų – Alexandra Whittingham. Kauno evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai turės unikalią progą išgirsti kaip skamba šis retai pasitaikantis gitaros ir klarneto derinys.
Pasidainavimų uždarymo koncertas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių parko skaitykla
Birželį ir liepą vykusių pasidainavimų sezoną užbaigs dar 1986 m. susikūrusio Akademijos (Kėdainių raj.) kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ koncertas. Vakaro programą pratęs Lauros Lukenskienės vadovaujami Kauno folkloro ansambliai „Saulėlio“ ir „Kadujo“.
„ConTempo“: „One“, 20:00
Kaimynystės parko scena, Garliava, Kauno r.
„One“ yra šokio kūrinys, vaizduojantis vienybę, ryšį ir besąlygišką meilę tarp dviejų žmonių, kurie tampa VIENU, nepaisant jų lyties, kultūrinės kilmės, įsitikinimų, stilių ar rasės… Visa tai paremta priėmimu, energija, sąžiningumu ir pasitikėjimu vienas kitu.
Arūnas Mozūraitis pradėjo karjerą kaip gatvės šokėjas (House / Hip Hop), o Clara Giambino – kaip šiuolaikinio šokio šokėja. Savo kūryboje Clara ir Arūnas siekia surasti ryšį tarp gatvės ir šiuolaikinio šokio, išryškinti abi kultūras dalindamiesi ta pačia erdve, tyrinėdami bei remdamiesi pavyzdžiais iš abiejų šokio bendruomenių ir susieti jas per kūno judesius.
Nemokamai.