Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 30–rugsėjo 2 dienoms

30 rugpjūčio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 30

Tomo Stanaičio tapybos darbų paroda „Miesto buvimas“, 08:00 – 20:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Parodoje pristatomi tapytojo Tomo Stanaičio darbai. „Miesto buvimas“ – tai ankščiau vykusių parodų ciklo „Miesto buvimas“ tęsinys, tema kuri autoriui kilo iš pasivaikščiojimų po gimtąjį Kauną. Darbuose atsiskleidžia menininko „žvilgsis“ ir santykis su miestu bei nagrinėjamos vykstančių pokyčių mieste nuotaikos. Vyrauja motyvai nuo nuolat augančio miesto peizažų, miestiečių portretų ar gyvūnijos vaizdavimo iki pandemijos atgarsių. Tai subtilus, asmeninis požiūris, pastebėjimai bei patirtis, kuriais autorius nori pasidalinti su šios parodos lankytojais.

Filmas „Kiaulė“ (Pig), 13:40 / 19:00 / 21:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Michael Sarnoski trileris, kuriame vaidina Akademijos apdovanojimą pelnęs aktorius Nicolas Cage ir jaunasis talentas Alex Wolff, pasakoja apie trumų medžiotoją, kuris gyvena vienas Oregono tyruose. Kai kažkas pagrobia jo mylimą kiaulę, jis privalo keliauti į Portlandą – ir savo seniai pamirštą praeitį – kad ją atgautų.

Vis dėlto pagrobėjai padarė klaidą – jis nėra paprastas trumų medžiotojas. Jis prisimena kiekvieną patiekalą, kurį kada nors gamino. Prisimena kiekvieną žmogų, kuriam kada nors serviravo. Jis gyvena savo gyvenimą dėl jų, o jie jo net nemato. Jis net nemato savęs. Jis neturi daugybės dalykų, kurie jam iš tikrųjų rūpėtų. Bet kas pagrobė jo kiaulę?

ANTRADIENIS, 08 31

Kauno apskrities viešosios bibliotekos persikraustymo akcija, 15:00
Nuo Radastų g. 2 iki K. Donelaičio g. 8

Kauno apskrities viešoji biblioteka žengia į atsinaujinimo etapą! Nuo rugsėjo 1 d. bibliotekos pastatas, esantis Radastų g. 2, uždaromas rekonstrukcijos darbams. Visoms paslaugoms atsinaujinimo laikotarpiu persikeliant į senuosius bibliotekos rūmus, K. Donelaičio g. 8, visi kviečiami į bibliotekos persikraustymo akciją.

Perkrausčius knygas lauks ekskursijos, muzika, susitikimai su rašytojais.

„Nemigos salonas“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Nemigos salonas“ kviečia į suomių video menininkės Eijos-Liisos Ahtilos filmo „Meilę reikia branginti“ peržiūrą ir pokalbį „Psichopeizažai. Psichikos sveikatos problemų reprezentacija mene“.

Renginys yra Nacionalinės dailės galerijos kuruojamos Eijos-Liisos Ahtilos parodos „Galimybė meilei“ lydinčiosios programos „Empatija kitam. Pažinti psichiką per meną“, meno ir psichikos sveikatos temomis, dalis.

Pokalbį moderuos istorikas ir rašytojas dr. Tomas Vaiseta. Diskusijos dalyvės: kino režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, teatro režisierė, muzikos autorė ir atlikėja Kamilė Gudmonaitė.

REGISTRACIJA https://bit.ly/3ANRIRx

Kazimiero Likšos ir Domanto Razausko koncertas, 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Mes labai pasiilgome gitarų ir būgnų! Tikrai mylime akustinius koncertus, bet, atrodo, kad akustiškai gyvenome pakankamai ilgai. Laikas ant scenos pamatyti grupes, laikas atėjus į koncertą truputį sunkiau girdėti draugus ir truputį garsiau dainuoti kartu su mylimu atlikėju.

Taigi! Du jūsų (ir mūsų) mylimi: Domantas Razauskas ir Kazimieras Likša kartu su savo grupėmis jau ruošiasi dėti stiprią treniruotę pagrindiniam jūsų raumeniui,“ – rašoma kvietime į koncertą.

Bilietus įsigyti galite čia: https://cutt.ly/Liksa-Razauskas

TREČIADIENIS, 09 01

Rugsėjo 1-osios vaikų festivalis, 10:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Šventiniame rugsėjo 1-osios dienos renginyje savo pasirodymus dovanos vaikų estrados studijos „TU ir AŠ“ atlikėjai, mažųjų šventės dalyvių lauks įvairios pramogų ir sporto erdvės, edukaciniai užsiėmimai, burbulų šou, pažintis su skautais, Lietuvos kariuomene, policijos atstovais ir daug kitų linksmybių. 

Šventėje bus galima atrasti smagios veiklos ir vyresniems mokiniams bei muziejaus svečiams – apsilankyti muziejaus ekspozicijose, įsiamžinti Art deco salone, išskirtinėje muziejaus erdvėje „Klasė“ išbandyti edukacines veiklas ar pasitelkus išmaniuosius telefonus, įveikti kietą muziejaus riešutėlį – „Muziejorientacioną“. 

Muziejaus nuotr.

Moniqué koncertas, 17:00
Nepriklausomybės a.

Kaunas kviečia naujus mokslo metus pasitikti su gera nuotaika ir puikia muzika. Rugsėjo 1-ąją Nepriklausomybės aikštėje šventinę nuotaiką moksleiviams, jų tėveliams, pedagogams ir visiems kauniečiams dovanos viena žymiausių šalies atlikėjų – Moniqué.

Koncertas „Džiazuojanti biblioteka“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Naujus mokslo metus pasitikti džiazuojant kviečia Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Estrados ir džiazo metodinės grupės mokiniai. Koncerte girdėsite įvairia muzikos spalvų palete nuspalvintus kūrinius, kurie įtrauks ir kvies muzikuoti drauge. Mokiniai dalinsis laisve, kūrybiškumu, spontaniškumu ir geromis emocijomis.

Registruotis į renginį kviečiame čia: https://bit.ly/38gE3q2 arba telefonu (8 37) 20 64 14.

Dokumentinių filmų ciklas „Common People“: „Ei, mokytojai!“, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Du jauni intelektualai, Katia ir Vasia, atvyksta į mažą industrinį Rusijos miestą mokytojauti. Jie jaučia pareigą keisti vyraujančią švietimo sistemą. Tačiau ši mokykla yra uždaras konservatyvus pasaulis, kuriame paklusnumas ir disciplina tebėra didžiausios vertybės. Neilgai trukus jauni mokytojai suvokia, kad jų nauja darbo aplinka yra persmelkta nacionalizmo, seksizmo ir homofobijos. Filme perteikiami vieneri mokslo metai ir jaunų mokytojų pastangos keisti nusistovėjusius ugdymo metodus. Jie bando kalbėtis su vaikais apie feminizmą, žmogaus teises ir Rusijos politiką, bet mokyklos bendruomenė nepasiduoda ir priešinasi. Komedija virsta drama.

Dokumentika, Rusija, 2020, rusų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 90 min.
Bilietai: https://bit.ly/2Xh6py1

KETVIRTADIENIS, 09 02

Tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“: atidarymų turas, 16:00
Įvairios vietos

2021-aisiais festivaliui  sukanka aštuoniolika, jis tampa pilnamečiu, tad festivalio programa susitelks ties tema „Amžius“. Festivalio parodų atidarymai vyks rugsėjo 2 ir 3 dienomis, o renginiai ir lauko parodos tęsis iki spalio pabaigos. Parodos vyks Kauno miesto galerinėse ir muziejinėse erdvėse: Įvairių tautų kultūrų centre, Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos ir Pilies skyriuose, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, KTU III-iuose rūmuose, VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre bei tradiciškai po atviru dangumi: Draugystės parke, Kalniečių parke, Čečėnijos aikštėje, Žemųjų Šančių skvere prie A. Juozapavičiaus pr. 57, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje ir Vienybės aikštėje.

RENDEZ-VOUS © Caroline Minjolle 1995-2020

A. Kulikausko parodos „Paskutinė, arba Dvylika metų laikų” atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodoje fotografas laisvu žvilgsniu ir forma pristato savo keturių dešimčių metų trukmės kūrybos laikotarpį. Inventorizuoja gausų kūrybos archyvą. Tačiau nesistengia jo skrupulingai rūšiuoti, klasifikuoti ar chronologizuoti. Greičiau jau autorius įdėmiai apžiūri, ką turi, kas išlikę – tarsi verstų šeimos fotoalbumą. Trys pagrindinės  parodos ašys –  paskutiniai sovietinio laikotarpio darbai, dvidešimties metų kūrybos laikotarpis, gyvenant Niujorke bei beveik dešimtmetis kūrybos, grįžus į Lietuvą ir apsigyvenus kaime – telefonografija, tinklaraštinė fotografija.

Ši paroda yra laisvos ir kintančios formos: atidarymo pradžiai parengtą ekspoziciją autorius nuolat formuos ir pildys. Galutinis jos vaizdas turėtų susiklostyti paskutinę savaitę. „Paskutinė, arba Dvylika metų laikų“ yra kintanti, auganti, auginama paroda.

Arunas Kulikauskas, Polaroidas, New York, apie 1997. Rolando Andrijausko nuotr.

Queer festivalis „Kreivės“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

LGBT* festivalis „Kreivės“ yra 2014 m. startavusi kultūrinė ir socialinė iniciatyva. „Nesame vienintelis ar pirmasis LGBT* festivalis regione ir Lietuvoje. Sekdami ankstesnėmis ir bendradarbiaudami su kitomis kreivomis iniciatyvomis, kuriame erdvę filmų peržiūroms, renginiams ir bendravimui. Siekiame parodyti ir apmąstyti prasilenkiančias ir besikertančias LGBT* žmonių patirties kreives“, – rašo organizatoriai ir kviečia pirmąjį rudens savaitgalį pasimatyti Kaune. Sykiu žygiuoti „Kaunas Pride“, šokti „Ridike“, diskutuoti Kauno menininkų namuose ir dar viską pratęsti socialiniame centre „Emma“.